^
^
Nedávne videá a články | Apokalypsa teraz vo Vatikáne | Nová “omša” novus ordo | Prečo peklo musí byť večné | Antikrist identifikovaný | Sedevakantizmus | Prečo tak mnohí nemôžu veriť | “Magicians” Prove A Spiritual World Exists | Úžasné dôkazy o Bohu |
Pravda o cirkvi II. vatikánskeho koncilu | Herézy II. vatikánskeho koncilu | Kroky k obráteniu | Mimo Cirkvi niet spásy | Vyvrátenie východného „pravoslávia“ | Svätý Ruženec | Páter Pio | Falošní tradicionalisti |
Sekta II. vatikánskeho koncilu verzus Katolícka Cirkev o nekatolíkoch prijímajúcich Sväté Prijímanie
Benedikt XVI. dáva 8. apríla 2005 Prijímanie verejnému kacírovi, bratovi Rogerovi Schützovi, [2] protestantskému zakladateľovi Taizé
V predchádzajúcich častiach o herézach II. vatikánskeho koncilu a herézach Jána Pavla II. sme prebrali, že učia herézu, že nekatolíci môžu zákonne prijímať Sväté Prijímanie. Je dôležité zhrnúť oficiálne schválenie tohto heretického učenia sektou II. vatikánskeho koncilu tu, v praktickej príručke.
Druhý vatikánsky koncil
Pavol VI. slávnostne potvrdzuje Druhý vatikánsky koncil
Ich nový oficiálny katechizmus
Ján Pavol II. slávnostne potvrdzuje nový katechizmus
Ich nový Kódex kánonického práva
Encyklika
Prejavy (toto je len jeden z mnohých citátov, ktoré by mohli byť uvedené)
Encyklika komentujúca ohľadom tejto herézy
Upozorňuje na „ekleziologickú implikáciu“ spoluúčasti na sviatostiach s „ortodoxnými“. Jeho implikácia je, že sú súčasťou tej istej Cirkvi.
Existujú ďalšie citáty, ktoré sme mohli uviesť. Toto jasne dokazuje, že ak sú antipápeži II. vatikánskeho koncilu pravými pápežmi, oficiálnym učením Katolíckej Cirkvi je, že heretici a schizmatici môžu zákonne prijímať Sväté Prijímanie. To je však nemožné, keďže Katolícka Cirkev neomylne učila opak.
Katolícka Cirkev a jej pápeži učia pravý opak
Katolícka Cirkev 20 storočí dôsledne učila, že heretici nemôžu pristupovať k sviatostiam. Toto učenie je zakorenené v dogme definovanej pápežom Bonifácom VIII., že mimo Katolíckej Cirkvi niet odpustenia hriechov. Je zakorenené aj v dogme, že sviatosti prospievajú k spáse len tým v Katolíckej Cirkvi, ako to definoval pápež Eugen IV.
Sviatosti Cirkvi prispievajú k spáse len tým, čo zotrvávajú v Katolíckej Cirkvi. Toto je dogma! Táto dogma je však zavrhnutá nehanebným učením II. vatikánskeho koncilu, podľa ktorého je zákonné dávať Sväté Prijímanie tým, čo v Katolíckej Cirkvi nezotrvávajú. Pápeži v priebehu vekov prehlasovali, že nekatolíci, ktorí prijímajú Svätú Eucharistiu mimo Katolíckej Cirkvi, ju prijímajú k vlastnému zatrateniu.
Ako môžeme vidieť, nejde iba o disciplinárnu záležitosť, ktorú by pápež mohol zmeniť; lebo to súvisí s dogmou, že heretici sú mimo Cirkvi a v stave hriechu. Keďže sú mimo Cirkvi a v stave hriechu, nemôžu prijať Eucharistiu k spáse (Eugen IV.), lež iba k zatrateniu. Zmeniť tento zákon znamená pokúsiť sa zmeniť dogmu.
Faktom je, že Katolícka Cirkev nemôže autoritatívne učiť, že je zákonné, aby nekatolíci prijímali Sväté Prijímanie, rovnako ako nemôže autoritatívne učiť, že je zákonné, aby ľudia išli na potrat. Myšlienka, že nekatolíci môžu zákonne prijímať Sväté Prijímanie, je herézou, ktorá bola opakovane odsúdená. Je v rozpore s celými dejinami Cirkvi. Už len táto vec sama osebe dokazuje, že antipápeži II. vatikánskeho koncilu nie sú pravými pápežmi a že máme do činenia s dvoma rôznymi náboženstvami (katolícke náboženstvo a všetci pápeži verzus náboženstvo sekty II. vatikánskeho koncilu a jej antipápeži).
Poznámky k 19. kapitole:
[1] The Papal Encyclicals, by Claudia Carlen, Raleigh: The Pierian Press, 1990, Vol. 1 (1740-1878), p. 222.
[2] Catholic News Service, 2005
[3] Decrees of the Ecumenical Councils, Sheed & Ward and Georgetown University Press, 1990, Vol. 2, p. 907.
[4] Walter Abbott, The Documents of Vatican II, New York: The America Press, 1966, p. 386, etc.
[5] Catechism of the Catholic Church, by John Paul II, St. Paul Books & Media, 1994, #1401.
[6] Catechism of the Catholic Church, by John Paul II, p. 5.
[7] The Code of Canon Law (1983), A Text and Commentary, Commissioned by the Canon Law Society of America, Edited by James A. Coriden, Thomas J. Green, Donald E. Heintschel, Mahwah, NJ: Paulist Press, 1985, p. 609.
[8] The Code of Canon Law (1983), A Text and Commentary, p. 609.
[9] The Encyclicals of John Paul II, Huntington, IN: Our Sunday Visitor Publishing Division, 1996, p. 950.
[10] Denzinger, The Sources of Catholic Dogma, B. Herder Book. Co., Thirtieth Edition, 1957, no. 468.
[11] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 1, p. 578; Denzinger 714.
[12] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 222.
[13] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 256.
[14] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 364.