^
^
Nedávne videá a články | Apokalypsa teraz vo Vatikáne | Nová “omša” novus ordo | Prečo peklo musí byť večné | Antikrist identifikovaný | Sedevakantizmus | Prečo tak mnohí nemôžu veriť | “Magicians” Prove A Spiritual World Exists | Úžasné dôkazy o Bohu |
Pravda o cirkvi II. vatikánskeho koncilu | Herézy II. vatikánskeho koncilu | Kroky k obráteniu | Mimo Cirkvi niet spásy | Vyvrátenie východného „pravoslávia“ | Svätý Ruženec | Páter Pio | Falošní tradicionalisti |
Herézy Jána Pavla II., najscestovanejšieho človeka v dejinách a možno najheretickejšieho
Ján Pavol II. hlásal doktrínu Antikrista
(Tento článok sa zameriava na jednu herézu, ktorú hlásal Ján Pavol II.: že každý človek je Ježiš Kristus. Tento článok obsahuje šokujúce dôkazy o tom, že Ján Pavol II. hlásal, že každý človek je Boh, priamo vo Vatikáne, a ako to výslovne zodpovedá definícii „Antikrista“ z Biblie.)
Ohromná spojitosť Jána Pavla II. s obráteným krížom a Antikristom
Rúhanie Jána Pavla II. voči Duchu Svätému a jeho duchovné obete
Antikrist identifikovaný!
Židovský maestro Gilbert Levine hovorí Larrymu Kingovi z CNN o Jánovi Pavlovi II.:
Karol Wojtyla (Ján Pavol II.) sa vydával za pápeža v rokoch 1978 – 2005
HERÉZY JÁNA PAVLA II.Ján Pavol II. učil všeobecnú spásu; že všetci ľudia budú spasení
Jedinou ťažkosťou pri prejednávaní heréz Jána Pavla II. je rozhodovanie sa o tom, kde začať. Jeho herézy sú toľké mnohé, že človek je takmer preťažený z rozhodnutia, kde začať. Dobrým začiatočným miestom je jeho zásadové učenie o všeobecnej spáse. Myšlienka, že všetci ľudia budú spasení, je v rozpore s jasnými slovami Evanjelia a viacerými katolíckymi dogmami, najmä dogmami, že mimo Katolíckej Cirkvi niet spásy a že všetci, čo zomrú v dedičnom alebo smrteľnom hriechu, nemôžu byť spasení.
Avšak Ján Pavol II. zastával a učil, že pri vtelení sa Boží Syn spojil s každým človekom do nerozbitného zväzku, ktorý podľa neho znemožnil, aby išiel niekto do pekla. Ján Pavol II. explicitne učil, že toto spojenie medzi Kristom a každým človekom trvá naveky.
Všimnite si slovo „navždy“ vo všetkých týchto troch citátoch. Áno, Ján Pavol II. v troch rôznych encyklikách neomalene tvrdí, že každý človek je navždy spojený s Kristom. Toto znamená, že všetci ľudia sú spasení. Peklo je večné odlúčenie od Boha, ale podľa Jána Pavla II. nikto nikdy od Boha odlúčený nie je. Každý človek je navždy spojený s Bohom. Toto predstavuje všeobecnú spásu.
Existuje mnoho ďalších citátov, ktoré by sme mohli predložiť, aby sme dokázali, že Ján Pavol II. učil, že všetci ľudia sú spasení. Napríklad v r. 1985 Ján Pavol II. vysvetľoval, ako je Kristova vykupiteľská krv nielenže všetkým dosiahnuteľná (čož je pravda), ale že v skutočnosti sa dostáva ku všetkým a všetkým prináša spásu.
V protiklade k tomuto dogmatické učenie Katolíckej Cirkvi prehlasuje, že krv Krista sa nedostáva ku všetkým a neprináša všetkým spásu.
Iba tí, čo sú krstom oslobodení od dedičného hriechu a s ním spojení prostredníctvom sviatostí a pravej viery, získavajú úžitok z Kristovej smrti.
Koho by svet nemiloval v prípade takejto náuky? Ján Pavol II. priťahoval ľud a bol ním milovaný, pretože uznával náboženstvo každého človeka a učil, že každý je spojený s Kristom bez ohľadu na to, v čo verí alebo čo robí. Tento náboženský indiferentizmus charakterizoval jeho antipontifikát.
Ján Pavol II. učil, že Duch Svätý je zodpovedný za nekresťanské náboženstvá
Okrem svojej neuveriteľnej náuky o všeobecnej spáse a všeobecnom ospravodlivení existuje mnoho ďalších heréz Jána Pavla II., ktoré by sme mali preskúmať. Osobitnú pozornosť si zaslúži jeho učenie o tretej osobe Blahoslavenej Trojice, Svätom Duchu. To, čo Ján Pavol II. učil o Duchu Svätom, bolo také rúhavé a heretické, že pravdepodobne to bola jeho najhoršia heréza.
Ján Pavol II. hovorí, že pevná viera vyznávačov nekresťanských náboženstiev vychádza z Ducha Svätého, Ducha pravdy. Keďže zo Svätého Písma a katolíckeho učenia vieme, že autorom všetkých nekresťanských náboženstiev je Satan, to, čo tu Ján Pavol II. tvrdí, je, že Duch Svätý, Duch Pravdy, je v skutočnosti duch lží: Satan. Toto je neuveriteľné rúhanie voči Bohu.
Písmo a Tradícia nás učia, že nekresťanské náboženstvá patria diablovi a že „bohovia“, ktorých uctievajú, sú v skutočnosti démoni.
Keďže Ján Pavol II. učil, že viera v tieto náboženstvá je ovocím Ducha pravdy, práve preto opakovane chválil, propagoval a dokonca sa aj modlil s príslušníkmi a vodcami nekresťanských náboženstiev.
Ján Pavol II. s africkými animistami (čarodejníckymi lekármi), viac o tom neskôr
Ján Pavol II. tu hovorí, že úcta k nekresťanským náboženstvám sa rodí z úcty ku konaniu Ducha v človeku. To jasne znamená, že Duch je zodpovedný za tieto nekresťanské náboženstvá, čož opäť znamená, že Ducha Svätého treba chápať ako ducha lží: Satana.
Ján Pavol II. vyhlasuje, že iné náboženstvá nás podnecujú objavovať prítomnosť a pôsobenie Ducha. Toto znamená, že nekresťanské náboženstvá sú dielom Ducha – Ducha Svätého – čož opäť stotožňuje Ducha pravdy s duchom lží: Satanom.
Ján Pavol II. učil a praktizoval totálny náboženský indiferentizmus
Náboženský indiferentizmus Jána Pavla II. bol azda najobvyklejším príznačným znakom množstiev jeho spisov a prejavov. Ustavične chválil a vážil si nekresťanské náboženstvá, čím zapieral Najsvätejšiu Trojicu a nevyhnutnosť veriť v jedno pravé katolícke náboženstvo, pričom sa vysmieval smrti mučeníkov.
Slovo „feat“ znamená pozoruhodný čin. Čiže Ján Pavol II. hovorí, že falošné náboženstvá budhizmus a konfucianizmus predstavujú nádherné náboženské ovocie a že bolo pozoruhodným činom, že Kórejci odovzdali tieto satanove náboženstvá ďalším!
Ján Pavol II. v budhistickom chráme
Ján Pavol II. v r. 1984 počas svojej druhej cesty do Ázie navštívil budhistický chrám. Pred príchodom do chrámu sa vyjadril, ako nedočkavo sa chce stretnúť s „Jeho Svätosťou, najvyšším budhistickým patriarchom v chráme.“ Zopár dní pred odchodom do budhistického chrámu Ján Pavol II. tiež povedal:
Ján Pavol II. potom vošiel do chrámu modlárstva a poklonil sa budhistickému patriarchovi, ktorý stál pred obrovskou sochou Budhu. Toto predstavuje odpadlícky čin.
Ján Pavol II. v budhistickom chráme
Dalšia fotografia Jána Pavla II. s Dalajlámom
Ján Pavol II. prijal znak uctievačov Šivu
Dňa 2. februára 1986 prijal Ján Pavol II. na čelo Tilac alebo Tika, červený práškový náter hinduistov, poznávací znak uctievačov Šivu. Toto je úplné modlárstvo a odpadlíctvo.
Ján Pavol II. veneroval hinduistu Gándhího
V marci r. 1986 išiel Ján Pavol II. do indického Naí Dillí, na miesto, kde bol spálený hinduista Mahátmá Gándhí. Mahátmá Gándhí bol pohan a modlár, ktorý uctieval falošných bohov.
Ján Pavol II. si pred Gándhího pamätníkom vyzul topánky a vyhlásil: „...dnes som sem prišiel ako pútnik pokoja, aby som vzdal poctu Mahátmá Gándímu, hrdinovi ľudstva.“ [20]
Modlár a pohan bol podľa Jána Pavla II. „hrdinom ľudstva“.
Ján Pavol II. pri Gándhího pomníku v roku 1986 (vľavo) a 1999 (vpravo)
Ako tu vidíme, Ján Pavol II. taktiež hodil kvety na Gándhího hrob, aby vzdal česť a uctil si pamiatku tohto pohana.
Svätý Tomáš Akvinský vysvetľuje, že tak ako existujú heretické výroky, existujú aj heretické a odpadlícke činy.
Svätý Tomáš nám dokonca dáva príklad:
Človek môže svoje odpadlíctvo prejaviť slovami alebo skutkami. Ján Pavol II. okrem toho, čo povedal, tým, čo urobil, prejavil ekvivalent klaňaniu sa pri Mohamedovom hrobe. Veneroval hinduistu.
Odpadlíctvo Jána Pavla II. v Assisi
Dňa 27. októbra 1986 pozval Ján Pavol II. hlavných vodcov všetkých falošných náboženstiev sveta, aby prišli do talianskeho Assisi na Svetový deň modlitby za pokoj. Ján Pavol II. sa modlil s viac ako 100 rôznymi náboženskými vodcami rôznych falošných náboženstiev, čím odmietol učenie Písma a 2000-ročné učenie Katolíckej Cirkvi, ktoré takéto modlitby s falošnými náboženstvami zakazuje.
Celý deň modlitby s pohanmi, neveriacimi a heretikmi bol nápadom Jána Pavla II. Dalajláma počas tohto stretnutia umiestnil budhistickú sochu na svätostánok v kostole sv. Františka.
Socha Budhu na svätostánku v Assisi
Medzi rôznymi vodcami falošných nábožentiev v Assisi boli rabíni, islamskí muftiovia, budhistickí mnísi, šintoisti, rôzni protestantskí duchovní, animisti, džinisti a ďalší.
Počas tohto stretnutia sa predstúpi príslušník každého falošného náboženstva a predniesol modlitbu za pokoj – napríklad rúhavé modlitby, keďže v hinduistickej modlitbe bolo: „Pokoj všetkým bohom.“ (Animistický vodca sa modlil k „Veľkému Palcovi“.) No ich bohovia sú diabli, ako sme sa už dozvedeli vyššie, takže na Vatikánom sponzorovanom Svetovom dni modlitby za pokoj sa modlilo za pokoj všetkým diablom (ktorí vytvorili tieto falošné náboženstvá)! Náboženstvo II. vatikánskeho koncilu chce, aby ste boli v spoločenstve s diablami.
V r. 1928 pápež Pius XI. autoritatívne túto medzináboženskú činnosť odsúdil a odsúdil ju ako odpadnutie od pravej viery.
Opäť tu nachádzame jasné vyjadrenie odpadlíctva Jána Pavla II. Hovorí, že Boh sa sprítomňuje skrze národné duchovné bohatstvá, ktoré majú svoje hlavné vyjadrenie v náboženstvách. To znamená, že Boh sa sprítomňuje národom skrze nekresťanské náboženstvá, čož znamená, že nekresťanské náboženstvá sú pravé a z Božieho vnuknutia.
Ďalšie ekumenické stretnutia Jána Pavla II.
Ján Pavol II. pokračoval vo svojom divokom odpadlíckom programe, totálne odsúdenom učením Katolíckej Cirkvi, aj po podujatí v Assisi. Ján Pavol II. sponzoroval pohanské modlitebné stretnutia v Kjóte (1987), Ríme (1988), Varšave (1989), Bari (1990) a Malte (1991), ako aj viaceré stretnutia po r. 1991.
Indiánsky šaman „požehnáva“ Jána Pavla II. počas pohanského rituálu v r. 1987 [31]
V r. 1999 sa konalo nehorázne pohanské modlitebné stretnutie, ktoré bolo oficiálne nazvané „Pankresťanské stretnutie“, na ktoré do Vatikánu na žiadosť Jána Pavla II. prišlo veľké zhromaždenie predstaviteľov falošných náboženstiev (viac o tom o chvíľu).
Ján Pavol II. sa modlil s africkými animistami
Dňa 8. augusta 1985 sa Ján Pavol II. modlil s africkými animistami (čarodejníckymi lekármi). Ján Pavol II. spomínal na toto stretnutie:
Oznámili, že zatiaľ čo bol v Togo, v skutočnosti vzdal hold posvätným hadom.
V africkom Cotonou 4. februára 1993 viedli spievajúce dievčatá Jána Pavla II. do „trans-navodzujúceho“ voodoo tanca.
Ján Pavol II. sa tiež zúčastnil na mnohých podujatiach aj v Ríme, aj v zahraničí, ktorých súčasťou je aj domáci pohanský rituál. Tieto rituály vychádzajú z kultúr, ktoré sú úplne démonické a satanské v každom aspekte svojich organizovaných náboženských praktík, a napriek tomu boli zahrnuté do mnohých liturgických podujatí Jána Pavla II.
Vyššie: „omša“ Jána Pavla II. z r. 2002 v meste Mexiko, do ktorej boli začlenené zvyky démonickej aztéckej kultúry. Indiáni tancovali pred oltárom, nosiac pokrývky hlavy a náprsné panciere, a niektorí mali svoje bránice odhalené. Keď vystupovali, bolo počuť akoby hadie syčanie hrkadiel a údery tom-tomov. Samotný Ján Pavol II. bol v skutočnosti prijímateľom pohanského „očistného“ rituálu, ktorý vykonávala žena.
„Pankresťanské“ stretnutie: odpadlícke modlitebné stretnutie Jána Pavla II. z roku 1999
Na obrázku vyššie je Ján Pavol II. obklopený rozmanitou skupinou pohanov a modlárov vrátane jedného polodetého 7. novembra 1999 – na ďalšom zo svojich nespočetných odpadlíckych medzináboženských modlitebných stretnutí. Všimnite si pohana s maskou hneď za Jánom Pavlom II. po našej ľavici a jeho pravici. Ján Pavol II. ich chválil a vážil si ich za ich falošné náboženstvá diabla. Nejde o nič iné ako o všeobecný okultizmus.
Toto stretnutie sa nazývalo „Pankresťanské stretnutie“. Toto je zaujímavé vzhľadom na to, že pápež Pius XI. vo svojej encyklike Mortalium Animos označil heretikov, ktorí propagovali náboženský indiferentizmus, za „týchto pankresťanov“. [33] Súčasťou vecí, ku ktorým došlo počas pankresťanského stretnutia Jána Pavla II. z októbra r. 1999, bol americký indián otáčajúci sa v strede Svätopeterského námestia pri západe Slnka „požehnávajúci štyri kúty Zeme“ a moslimovia, ktorí si vo Vatikáne rozložili noviny a kľačali smerom k Mekke a modlili sa. [34]
Druhé modlitebné stretnutie Jána Pavla II. s falošnými náboženstvami v Assisi z roku 2002 – ďalšie odpadlícke modlitebné stretnutie
Nedávno tu bol výjav v podobe stretnutia v Assisi z r. 2002. Ján Pavol II. usporiadal 24. januára 2002 ďalšie pohanské modlitebné stretnutie v talianskom meste Assisi – zopakovanie ohavného podujatia, ktoré sa uskutočnilo v r. 1986. Avšak toto Assisi stretnutie mohlo byť ešte horšie.
Počas modlitebného stretnutia Assisi II bolo zástupcovi každého zúčastneného falošného náboženstva umožnené prísť ku kazateľnici a predniesť kázeň o svetovom mieri. V prítomnosti Jána Pavla II. prišiel ku kazateľnici pred Bazilikou sv. Františka voodoo veľkňaz a udelil voodoo recept na svetový mier. (Pamätajte, že voodooisti sú čarodejnícki lekári.) Čiže vďaka prípravám Jána Pavla II. bolo čarodejníckemu lekárovi dovolené predniesť kázeň z kazateľnice pred historickou Bazilikou sv. Františka a poskytnúť svoj recept na svetový mier! K tomuto by patrilo podrezanie hrdiel kôz, sliepok, holubíc a holubov a vypúšťanie krvi z ich tepien.
Hinduistka povedala celému zástupu, že každý je Bohom, zatiaľ čo sa Ján Pavol II. prizeral. Potom, čo žid, budhista, moslim, hinduista, čarodejnícky lekár a ostatní skončili s kázaním, rôzni vodcovia falošných náboženstiev sa rozišli do rôznych miestností, aby sa modlili k svojim falošným bohom.
Ján Pavol II. vopred zariadil, aby každé falošné náboženstvo dostalo samostatnú miestnosť na uctievanie diabla.
Všetky kríže sa odstránili a kríže, ktoré sa odstrániť nedali, sa zakryli. Ján Pavol II. sa postaral o to, aby neverci, čarodejnícki lekári a pohania neuvideli žiaden znak o Ježišovi Kristovi.
Moslimovia potrebovali miestnosť, ktorá by bola orientovaná na východ smerom k Mekke, a bola im poskytnutá. Zoroastriáni potrebovali miestnosť s oknom, aby cez ňu mohol vychádzať dym z drevných štiepok, ktoré pálili pre diabla – a bola im poskytnutá. Židia chceli izbu, ktorá nebola nikdy predtým požehnaná; inými slovami, izbu, ktorá nikdy nebola požehnaná v mene Ježiša Krista, a Ján Pavol II. im ju poskytol. Väčšiu ohavnosť, rúhačstvo a odmietnutie pravého Boha si takmer nemožno predstaviť.
Ako môžeme vidieť z tohto regionálneho koncilu, ísť do pohanského chrámu (čož Ján Pavol II. urobil v Thajsku) uctievať modly sa považovalo za vrchol podlosti. Predstavovalo to také odpadlíctvo od viery, že tí, čo sa zaň aj kajali, boli pripustení iba k spovedi (nie k Prijímaniu). Ak sa vstup do pohanského chrámu považoval za také vážne odpadlíctvo, čo by povedali o údajnom vodcovi Cirkvi, ktorý obráti samotné katolícke kostoly na pohanské chrámy, aby sa v nich mohli pohania klaňať falošným bohom? Nepochybne by to považovali za vrchol odpadlíctva.
Odpadlíctvo Jána Pavla II. v súvislosti s moslimami
Dňa 14. mája 1999 sa Ján Pavol II. poklonil Koránu a pobozkal ho. Korán je „posvätná“ kniha moslimov, ktorá sa rúha Najsvätejšej Trojici a popiera božstvo Ježiša Krista. Uctiť si „posvätnú“ knihu falošného náboženstva sa vždy považovalo za odpadlícky skutok – úplné odmietnutie pravého náboženstva. Už len tento čin sám osebe urobil z Jána Pavla II. odpadlíka; veď je ekvivalentný klaňaniu sa pri Mohamedovom hrobe, v prípade čoho sv. Tomáš upozorňuje, že z človeka by urobil odpadlíka.
Ján Pavol II. počas svojej návštevy Nemecka 17. novembra 1980 povzbudil moslimov: „Žite svoju vieru aj v cudzej krajine...“ [38]
Vo februári r. 2000 sa Ján Pavol II. stretol s islamským „veľkým šejkom“ Mohamedom. Ján Pavol II. sa vo svojom prejave k moslimom dopustil ďalšieho odpadlíckeho činu.
Ján Pavol II. ďakoval tým, čo rozvíjajú islamskú kultúru! Nevercom poďakoval za to, že rozvíjajú kultúru, ktorá v masovom meradle zapiera Ježiša Krista, Trojicu a katolícku vieru a ktorá udržuje stovky miliónov v temnote diabla. Zo všetkých zlých vecí na svete, na ktoré si človek môže pomyslieť, sa islamská kultúra pravdepodobne radí do prvej päťky tých najhorších.
Stredovek predstavoval ustavičný duchovný a fyzický boj medzi kresťanským Západom a islamskými hordami. Toto vyhlásenie Jána Pavla II. predstavuje odmietnutie Ježiša Krista a formálne odpadlíctvo. Žiadny katolík by takéto vyhlásenie nikdy ani raz neurobil.
Ján Pavol II. poprosil sv. Jána Krstiteľa o to, aby ochraňoval islam!
Ján Pavol II. 21. marca 2000 požiadal sv. Jána Krstiteľa o to, aby chránil islam (náboženstvo moslimov), ktorý popiera Krista a Trojicu a udržuje stovky miliónov duší v temnote diabla.
Toto predstavuje prosenie sv. Jána o ochranu zapierania Krista a zatratenia duší.
Dňa 12. apríla 2000 sa Ján Pavol II. stretol s marockým kráľom, potomkom falošného proroka islamu, Mohameda. Ján Pavol II. sa ho spýtal: „Vy ste potomkom proroka, všakže?“ [42]
Odpadlíctvo Jána Pavla II. v mešite
Dňa 6. mája 2001 Ján Pavol II. zavŕšil svoje dlhoročné odpadlíctvo s moslimami cestovaním do „Veľkej umajjovskej mešity“ v Damasku a jej návštevou. Keď bol Ján Pavol II. v mešite, v skutočnosti si vyzul topánky z úcty k chrámu neverectva.
Na prvej fotografii vidíme Jána Pavla II., ako vchádza do „Veľkej umajjovskej mešity“ v Damasku 6. mája 2001. Na ďalších fotografiách ho vidíme v mešite s nevercom veľkým muftim, šejkom Ahmadom Kfutarom. Kým bol Ján Pavol II. v mešite, tiež bol usadený na stoličke totožnej so stoličkou neveriaceho veľkého muftiho. Tuná je vyhlásenie, ktoré Ján Pavol II. v ten deň urobil k moslimom:
Je veľmi zaujímavé poznamenať, že „Umajjadský“ kalifát (línia moslimských vládcov), po ktorom je pomenovaná tá konkrétna mešita, ktorú Ján Pavol II. navštívil, predstavoval líniu moslimských vládcov, ktorá sa horentne podieľala na vedení vojny proti katolíckemu Španielsku v 700-ročnej vojne moslimov proti kresťanom v Španielsku.
Skutočnosť, že mešita, ktorú navštívil, bola pomenovaná po skupine, ktorá je tak charakteritická protikresťanstvom, len pridáva na jeho odpadlíctve. Krv všetkých verných katolíkov, ktorí zomreli v boji proti Ummajovcom za samotné prežitie kresťanského Španielska, kričí proti nemu.
Ján Pavol II. učí, že moslimovia a katolíci majú toho istého Boha
Skôr v tejto knihe sme preberali heretické druhovatikánske učenie, že katolíci a moslimovia sa spolu klaňajú jedinému pravému Bohu. Ján Pavol II. túto herézu II. vatikánskeho koncilu nespočetne veľakrát zopakoval.
Toto je rúhanie a odpadlíctvo. Moslimovia odmietajú Najsvätejšiu Trojicu. Neklaňajú sa jednému pravému Bohu. Tým, že Ján Pavol II. opakovane tvrdil, že moslimovia a katolíci veria v toho istého Boha, opakovane zapieral Najsvätejšiu Trojicu. Okrem toho človeka zarazí konkrétnosť, s akou Ján Pavol II. v mnohých z týchto citátov (rovnako ako Druhý vatikánsky koncil) zaprel Ježiša Krista. Napríklad:
Tuná zisťujeme, že katechizmus Jána Pavla II. učí, že boh moslimov (ktorý nie je Ježiš Kristus) bude súdiť ľudstvo v posledný deň. Toto znamená, že v posledný deň nebude ľudstvo súdiť Ježiš Kristus, ale boh, ktorému sa klaňajú moslimovia. Toto je popretie druhého príchodu Ježiša Krista, ktorý bude súdiť živých a mŕtvych.
Odpadlíctvo Jána Pavla II. v súvislosti so židmi
Dňa 13. apríla 1986 Ján Pavol II. cestoval do židovskej synagógy v Ríme.
Ján Pavol II. prichádza do židovskej synagógy 13. apríla 1986
Tuná vidíme, ako Ján Pavol II. prichádza do židovskej synagógy v Ríme v r. 1986, kde sa zúčastnil na židovskom „bohoslužobnom“ obrade. Účasťou na židovskom „bohoslužobnom“ obrade sa Ján Pavol II. dopustil verejného skutku odpadlíctva a opäť ukázal, že je zjavným heretikom a odpadlíkom. Všimnite si, že Ján Pavol II. a rabín sa pozdravili, ako keby boli najlepší priatelia, ktorí sa dlho nevideli. Ján Pavol II. počas pobytu v synagóge sklonil hlavu, zatiaľ čo sa židia modlili za príchod svojho „Mesiáša“.
Ján Pavol II. v synagóge židov
Tento neuveriteľný odpadlícky čin Jána Pavla II. priamo súvisel s jeho heretickým učením, že Starý zákon je stále v platnosti. Katolícka Cirkev učí, že s príchodom Ježiša Krista a rozhlásením Evanjelia Stará zmluva (to jest dohoda uzavretá medzi Bohom a židmi prostredníctvom Mojžiša) zanikla a bola nahradená Novou zmluvou nášho Pána Ježiša Krista. Je pravdivé, že niektoré aspekty Starej zmluvy sú stále platné, pretože sú zahrnuté do Novej a večnej zmluvy Ježiša Krista, ako napríklad desať prikázaní; ale samotná Stará zmluva (dohoda medzi Bohom a židovským národom) s príchodom Mesiáša zanikla. Teda hovoriť, že Stará zmluva je stále platná, znamená tvrdiť, že judaizmus je pravé náboženstvo a že Ježiš Kristus v skutočnosti nie je Mesiáš. Znamená to tiež popierať definovanú katolícku dogmu, ako napríklad učenie Florentského koncilu, ktorá ex cathedra definovala, že Starý zákon je teraz neplatný a že tí, čo sa ho pokúšajú praktizovať (totiž židia), nemôžu byť spasení.
Pápež Benedikt XIV. túto dogmu zopakoval vo svojej encyklike Ex Quo Primum.
Ján Pavol II. opakovane túto dogmu odmietal slovom i skutkom – dogmu, ktorú Katolícka Cirkev učila 2000 rokov, dogmu, ktorú neomylne definoval Florentský koncil a ktorú jasne potvrdili pápeži Benedikt XIV. a Pius XII.
V príhovore k židom v západonemeckom meste Mainz, 17. novembra 1980, Ján Pavol II. hovoril o „Starej zmluve, ktorú Boh nikdy neodvolal...“. [55]
Tuná vidíme, že pápež Benedikt XIV. odsudzuje herézu, ktorú učil Ján Pavol II., že Starý zákon nebol Bohom nikdy zrušený! Ján Pavol II. zopakoval tú istú nehanebnú herézu v prejave z r. 1997:
Dôležitým je poznamenať, že „arcibiskup“ druhovatikánskej sekty z francúzskeho Štrasburgu, Jozef Dore, s radosťou spomenul vyššie spomenutú herézu Jána Pavla II. o Starom zákone, ktorú Ján Pavol II. vyslovil v prejave v západonemeckom meste Mainz a inde. Všimnite si, že „arcibiskup“ Dore pripúšťa, že II. vatikánsky koncil zmenil tradičné učenie Cirkvi o zániku Starej zmluvy.
Ján Pavol II. vo svojom novom katechizme v skutočnosti učí tú istú herézu o Starej zmluve – opäť v priamom rozpore s katolíckou dogmou.
Neuveriteľné posolstvo Jána Pavla II. k spomienkovej slávnosti židovskej synagógy
Ján Pavol II., Posolstvo hlavnému rímskemu rabínovi, 23. máj 2004: „Najvýznačnejšiemu Dr. Riccardovi Di Segnimu, hlavnému rabínovi Ríma. Šalom! S hlbokou radosťou sa pripájam k židovskej komunite Ríma, ktorá slávi storočnicu [100. výročie] Veľkej synagógy v Ríme, symbolu a pamiatky na miléniovú prítomnosť ľudu Sinajskej zmluvy v tomto meste. Už viac než 2 000 rokov je vaša komunita integrálnou súčasťou života v tomto meste; môže sa pochváliť tým, že je najstaršou židovskou komunitou v západnej Európe a že zohrala dôležitú úlohu pri šírení judaizmu na tomto kontinente. Dnešná spomienka preto nadobúda zvláštny význam... Keďže sa nemôžem zúčastniť osobne, požiadal som svojho generálneho vikára Camilla Ruiniho, aby ma zastupoval; sprevádza ho kardinál Walter Kasper, predseda Komisie Svätej stolice pre vzťahy so Židmi. Formálne vyjadrujú moju túžbu byť v tento deň s vami.
S úctivým pozdravom, význačný Dr. Riccardo Di Segni, vyjadrujem svoje srdečné myšlienky všetkým členom komunity, jej predsedovi, pánovi Leonemu Elio Pasermanovi, a všetkým, čo sú zhromaždení, aby opäť svedčili o dôležitosti a sile náboženského dedičstva, ktoré sa každú sobotu slávi vo Veľkej rímskej synagóge...
Dnešná slávnosť, ku radosti ktorej sa všetci ochotne pripájame, pripomína prvé storočie tejto majestátnej synagógy. Stojí na brehu Tiberu, pričom harmóniou svojich architektonických línii svedčí o viere a chvále Všemohúcemu. Kresťanská komunita Ríma sa s vami skrze Petrovho nástupcu spája v ďakovaní Pánovi za túto šťastnú udalosť [100. výročie Synagógy!]. Ako som povedal počas návštevy, ktorú som spomenul, pozdravujeme vás ako našich ‘milovaných bratov’ vo viere Abraháma, nášho patriarchu... naďalej ste prvorodeným ľudom Zmluvy (Liturgia Veľkého piatku, Všeobecné prosby, Za židovský ľud)...
[Tieto priateľské vzťahy] nás spojili v spomienke na obete šoa [zosnulých Židov, čo neprijali Krista], najmä tých, čo boli v októbri r. 1943 vytrhnutí zo svojich rodín a z vašej milovanej židovskej komunity v Ríme a internovaní v Osvienčime. Nech je ich pamiatka požehnaná a nech nás primä k tomu, aby sme pracovali ako bratia a sestry...
...Cirkev neváhala vyjadriť hlboký zármutok nad ‘zlyhaniami svojich synov a dcér v každom období’ a v konaní pokánia prosila o odpustenie za ich zodpovednosť akýmkoľvek spôsobom spojenú s pohromami antijudaizmu a antisemitizmu...
Dnes... adresujeme vrúcnu modlitbou Večnému, Bohu šalomu, aby nepriateľstvo a nenávisť už viac nepremáhali tých, čo sa obracajú k nášmu otcovi, Abrahámovi – židov, kresťanov a moslimov...
Naše dnešné stretnutie je akoby prípravou na vašu blížiacu sa slávnosť Šavuot a náš Pentekost, ktoré ohlasujú plnosť našich vlastných veľkonočných osláv. Nech nás tieto sviatky zjednotia v modlitbe Dávidovho veľkonočného Hallel.“ (L’Osservatore Romano, 2. jún 2004, s. 7)
Tuná je stručné zhrnutie posolstva Jána Pavla II. z r. 2004 k pripomenutiu synagógy:
1) Pripája sa k židovskej komunite v oslavovaní 100. výročia synagógy – odpadlíctvo.
2) Hovorí, že táto židovská komunita sa môže pochváliť tým, že má najstaršiu synagógu v západnej Európe a že šírila judaizmus – totálne odpadlíctvo.
3) Formálne vyjadruje svoju túžbu, aby mohol byť s nimi, v synagóge, pripomínajúc si ju – odpadlíctvo.
4) Chváli dôležitosť a silu (angl. vigor) náboženstva, ktoré sa v Ríme slávi každú sobotu – odpadlíctvo. Slovo „vigor“ znamená „aktívna telesná sila alebo energia; prekvitajúca telesná kondícia, vitalita; duševná alebo morálna sila, moc alebo energia.“ Čiže znova im hovorí, že ich zmluva s Bohom je platná, prekvitajúca, v platnosti.
5) V mene celej kresťanskej komunity v Ríme ako údajný „Petrov nástupca“ formálne ďakuje Pánovi za 100 rokov synagógy! – odpadlíctvo!
6) Židov pozdravuje ako milovaných bratov v Abrahámovej viere, čož je ďalšie totálne zapretie Krista, keďže Písmo učí, že Abrahámovu vieru majú iba tí, čo sú z Krista.
7) Vyhlasuje, že Židia „sú naďalej prvorodeným ľudom Zmluvy“, pričom sa odvoláva na veľkopiatkovú modlitbu novej omše, v ktorej sa modlí za to, aby Židia „vzrastali“ vo vernosti k Božiemu Zákonu. Ján Pavol II. opäť nehorázne očividne učí, že židovská zmluva s Bohom je stále platná – nehanebné kacírstvo.
8) Spomína na tých, čo zomreli ako židia, a hovorí, že ich pamiatka by mala byť požehnaná – kacírstvo.
9) V mene „Cirkvi“ sa kajá z akéhokoľvek antijudaizmu – odpadlíctvo. To by zahŕňalo aj protižidovskú dogmu Cirkvi, že Židia, čo zomrú bez obrátenia na katolicizmus, pôjdu do pekla a že sa preto musia obrátiť a zachrániť. Proste sa vysmieva z nášho Pána a Cirkvi.
Tento prejav patrí k vrcholu hlavných rúhaní a heréz Jána Pavla II. Ján Pavol II. bol úplným zástancom zapierania Krista; jasne učil, že Starý zákon je stále platný; úplne zaprel Ježiša Krista a katolícku vieru; svoje odpadlíctvo strčil svetu priamo do tváre. Tí, čo sa držia toho, že tento očividný heretik a odpadlík bol katolíkom, keď sú oboznámení s týmito skutočnosťami, a odmietajú ho odsúdiť ako heretika, sú skutočnými nepriateľmi Boha.
Najlepší priateľ Jána Pavla II., Jerzy Kluger, bol Žid.
Ján Pavol II. objíma svojho najlepšieho priateľa, žida, Jerzyho Klugera
Pravdaže, Ján Pavol II. sa nikdy nepokúsil Klugera obrátiť. Kluger sa explicitne vyjadril, že Ján Pavol II. mu nikdy ani len v najmenšom nenaznačil, že by ho chcel obrátiť. Naopak, Kluger pripisuje svojmu celoživotnému vzťahu s Jánom Pavlom II. zásluhu na tom, že sa „cíti viac židovským.“ Ján Pavol II. hrával ako mladík s Klugerom futbalového brankára v židovskom družstve; hrali proti katolíkom. V liste Klugerovi z 30. marca 1989 týkajúcom sa zničenia synagógy počas II. svetovej vojny, Ján Pavol II. napísal nasledovné:
Toto je neomalené odpadlíctvo. Ján Pavol II. venerovaním synagógy veneruje to, že židia popierajú, že Ježiš Kristus je Mesiáš.
Jerzy Kluger však nie je jediným židom, ktorý sa vďaka Jánovi Pavlovi II. cítil viac ako žid. Je tu aj židovský maestro Gilbert Levine.
Židovský maestro Gilbert Levine s Jánom Pavlom II. [63]
Levine poznamenal, že počas ich dlhoročného vzťahu mu Ján Pavol II. nikdy ani len v najmenšom nenaznačil, že by ho chcel obrátiť. Levine tiež verejne poznamenal, že potom, čo Jána Pavla II. spoznal, sa vrátil k praktizovaniu judaizmu.
Ján Pavol II. požiadal Levina o to, aby dirigoval koncert vo Vatikáne na pamiatku holokaustu. Levine súhlasil a koncert sa uskutočnil vo Vatikáne za účasti antipápeža Jána Pavla II. Všetky krucifixy boli zakryté.
Ján Pavol II. usadený vedľa židovského rabína na koncerte o holokauste (počas židovského modlitebného obradu) vo Vatikáne
Koncert sa začal s „Kol nidre“, modlitbou, ktorá sa spieva v „najsvätejší“ deň židovského kalendára. Niekoľko z mnohých prítomných židov počas tejto ceremónie tiež zapálilo sviečky, z čoho sa rýchlo stal židovský náboženský obrad vo Vatikáne. Po koncerte Levine poznamenal:
Po koncerte sa Ján Pavol II. dovolával toho, aby Levine dostal vatikánsky rytiersky titul. Z Levina sa stal rytiersky veliteľ jazdeckého Rádu sv. Gregora Veľkého. Ján Pavol II. vybral na udelenie tohto vyznamenania „kardinála“ Lustigera z Paríža. Samotný Lustiger, ktorý bol vychovaný ako žid, sa v rozhovore z r. 1981 vyjadril: „Som žid. Pre mňa sú tieto dve náboženstvá jedným.“ [65] Vyznamenanie, ktoré Ján Pavol II. udelil Levinovi, je jedným z úplne najvyšších, ktoré môžu dostať laici.
Gilbert Levine vyjavil celé hlbiny odpadlíctva Jána Pavla II. v rozhovore pre Larry King Live 4. apríla 2005
Počas rozhovoru v relácii Larry King Live na CNN 4. apríla 2005 Gilbert Levine vyzradil, že Ján Pavol II:
Toto dokazuje, že Ján Pavol II. oficiálne nabádal k praktizovaniu judaizmu; že oficiálne nabádal k zapieraniu Krista; že oficiálne pomáhal ľuďom praktizovať Starý zákon a že s nimi oslavoval dodržiavanie židovského náboženstva. Vo svetle týchto skutočností každý, kto povie, že Ján Pavol II. nebol nekatolíckym odpadlíkom, jednoducho zapiera Ježiša Krista – bodka. Tuná je výňatok z rozhovoru z relácie Larry King Live na CNN:
Všimnite si, že Gilbert Levine chcel na koncerte použiť hudbu bývalého žida, Mahlera, ale Ján Pavol II. ho od toho odradil upozornením na to, že Mahler bol žid, ktorý konvertoval na katolicizmus!
Ján Pavol II. sa modlí pri Múre nárekov
Dňa 26. marca 2000 sa Ján Pavol II. modlil pri Západnom múre v Jeruzaleme. Západný múr je kamenný pozostatok zo židovského chrámu v Jeruzaleme, ktorý v r. 70 po Kristovi zničili Rimania. Židia sa modlia pri Západnom múre ako na najsvätejšom mieste judaizmu.
Ján Pavol II. sa modlí pri Múre nárekov alebo Západnom múre v Jeruzaleme
Zničenie tohto chrámu v r. 70 po Kristovi, po ktorom zostal len západný múr, katolíci vždy chápali ako znamenie Božieho rozsudku nad židmi. Zničenie chrámu židom zabránilo v možnosti prinášať obetu, čož znamenalo, že ich náboženstvo sa skončilo. Zničenie chrámu bolo pre židov mocným Božím znamením, že prišiel Mesiáš, že Stará zmluva zanikla a že tento chrám nahradila Katolícka Cirkev.
Čiže keď sa žid modlí pri Západnom múre alebo tam zanechá modlitbu, ide o popretie, že Ježiš je Mesiášom; ide o prehlásenie, že sa drží toho, že Starý zákon je stále v platnosti; a ide o žalostný a smutný pokus o odignorovanie veľmi zjavného Božieho znamenia, že židia musia zanechať zničený Chrám a vstúpiť do Katolíckej Cirkvi.
Čiže keď sa sám Ján Pavol II. v marci r. 2000 modlil pri Západnom múre, bol to pokus o potvrdenie platnosti judaizmu. Bolo to popretie, že Ježiš Kristus je Mesiáš, bol to náznak toho, že sa drží toho, že Starý zákon je stále v platnosti, a bol to výsmech z jasného Božieho znamenia, že židia musia zanechať zničený chrám a vstúpiť do Katolíckej Cirkvi. Jeden informovaný komentátor upozornil na to, že keď sa Ján Pavol II. modlil pri Západnom múre, väčšina izraelského národa to sledovala v televízii. To znamená, že v každom židovi, ktorý pozeral televíziu, vzbudzoval Ján Pavol II. dojem, že nemusí sa obrátiť k Ježišovi Kristovi, pretože Kristus nie je Mesiáš.
V modlitbe, ktorú Ján Pavol II. zanechal pri Západnom múre, prosil o odpustenie za hriechy voči židovskému národu.
Ďalšie odpadlíctvo v súvislosti so židmi počas panovania Jána Pavla II.
Koncom r. 2001 vydala vatikánska komisia pod vedením Jána Pavla II. knihu s názvom Židovský ľud a jeho Sväté písma v kresťanskej Biblii. Táto kniha tvrdí, že židovské čakanie na príchod Mesiáša je stále opodstatnené. Viac o tejto knihe sa nachádza v neskoršej kapitole zaoberajúcej sa Benediktom XVI.
Dňa 12. augusta 2002 vydali americkí biskupi v jednote s Jánom Pavlom II. dokument o židoch. Na čele s notorickým odpadlíkom Williamom Keelerom z Baltimoru a bez jediného pípnutia od Jána Pavla II. dokument verejne vyhlásil: „...kampane, ktoré majú za cieľ obrátenie židov na kresťanstvo, už nie sú v Katolíckej Cirkvi teologicky prípustné.“ [67]
Všetko toto dokazuje, že Ján Pavol II. a jeho biskupi boli/sú úplnými odpadlíkmi od katolíckej viery.
Neuveriteľné herézy Jána Pavla II. týkajúce sa pokrstených nekatolíkov (t. j. heretikov a schizmatikov)
Už sme podrobne preskúmali a odhalili nepopierateľné odpadlíctvo Jána Pavla II. v súvislosti s pohanstvom, islamom a judaizmom. Okrem mnohých heretických a odpadlíckych výrokov a skutkov, ktorých sa Ján Pavol II. dopustil, pokiaľ ide o tieto falošné a nekresťanské náboženstvá, sú tu aj jeho neuveriteľné herézy týkajúce sa pokrstených nekatolíkov a ich heretických siekt. Napríklad:
Ján Pavol II. učil, že schizmatici sa nemusia obrátiť
Ján Pavol II. v sýrskej „pravoslávnej“ Katedrále sv. Juraja so schizmatickými patriarchami Zakkom I. a Ignácom IV. v r. 2001 [68]
Ján Pavol II. učil, že východní schizmatici (takzvaní pravoslávni) sa nemusia obrátiť ku Katolíckej Cirkvi. Aby sme poskytli trochu pozadia: východní schizmatici (takzvaní „pravoslávni“) odmietajú dogmu o pápežstve, čož znamená, že odmietajú najvyššiu autoritu všetkých pravých pápežov v dejinách. Odmietajú dogmu o pápežskej neomylnosti: pravdu, že pápež učí neomylne, keď hovorí z Petrovho stolca. Odmietajú dogmu o nepoškvrnenom počatí, odmietajú uznať posledných 13 koncilov Rímskokatolíckej Cirkvi a povoľujú rozvody a znovuzosobášenia.
Ján Pavol II. vo svojom nehoráznom Direktóriu na vykonávanie princípov a noriem o ekumenizme (#125) nabádal k medzináboženskej „bohoslužbe“ s týmito východnými schizmatikmi a vyhlásil: „...treba sa vyhýbať akýmkoľvek náznakom prozelytizmu.“ [70] Ako preberieme neskôr, Ján Pavol II. schválil direktórium o ekumenizme v Ut Unum Sint #58 a inde.
Prozelytizovať znamená obracať niekoho na vieru. Čiže Ján Pavol II. sa držal toho, že sa treba vyhýbať akýmkoľvek úsiliam o obrátenie východných schizmatikov. Tuná sú slová skutočného katolíckeho pápeža, pápeža Benedikta XIV., presne na tú istú tému.
Človek môže s ľahkosťou vidieť rozdiel medzi dvoma náboženstvami: katolícke náboženstvo učí, že všetky jeho učenia sa musia prijať a že nekatolíci sa musia obrátiť. Nekatolícke náboženstvo Jána Pavla II. (náboženstvo II. vatikánskeho koncilu) učí, že katolícka viera je bezvýznamná a že nekatolíci sa nemajú obrátiť.
Walter Kasper, vysokopostavený člen cirkvi II. vatikánskeho koncilu, tomuto celkom dobre rozumie. Ján Pavol II. urobil z Kaspera „kardinála“ a hlavu vatikánskej rady na podporu jednoty kresťanov. Benedikt XVI. utvrdil Kaspera na jeho pozícii hlavy vatikánskej rady na podporu jednoty kresťanov. Kasper vyjadril názor Jána Pavla II. aj Benedikta XVI., keď vyhlásil:
Katolíci, ktorí boli mučení a umučení, pretože sa odmietli stať východnými schizmatikmi
Pápež Pius XII. vo svojej encyklike Orientales Omnes Ecclesias z r. 1945 uvádza niekoľko príkladov katolíkov z histórie, ktorí boli mučení a zabití, pretože sa nechceli vzdať vernosti pápežstvu a stať sa východnými „pravoslávnymi“ schizmatikmi. Jeden z chýrnych príkladov predstavuje sv. Jozafát, ale existuje mnoho ďalších. Svätý Jozafát obrátil mnohých východných schizmatikov späť na katolícku vieru, až kým ho títo nezavraždili za jeho úsilia priviesť ľudí späť k jednote s pápežstvom.
Existujú mnohí ďalší, čo boli pokutovaní, bičovaní, mučení, topení a zabití, pretože sa nechceli stať východnými schizmatikmi.
Sekta II. vatikánskeho koncilu sa svojím heretickým učením, že „pravoslávni“ schizmatici nie sú mimo Cirkvi a že k spáse nepotrebujú obrátenie, úplne vysmieva zo svätých a mučeníkov, ktorí hrozne trpeli, aby sa z nich nestali schizmatici.
Vatikánske Balamandské vyhlásenie s východnými schizmatikmi, schválené Jánom Pavlom II., odmieta konvertovanie týchto nekatolíkov ako „zastaranú ekleziológiu“
Dňa 24. júna 1993 podpísal Vatikán Balamandské vyhlásenie s východnými schizmatikmi (takzvanou „pravoslávnou cirkvou“). V tomto Balamandskom vyhlásení (citovanom nižšie), ktoré schválil Ján Pavol II., sa akýkoľvek pokus o obrátenie východných schizmatikov odmieta ako „prekonaná ekleziológia návratu do Katolíckej cirkvi“. Tuná sú niektoré pasáže z ohromujúco heretického Balamandského vyhlásenia:
Balamandské vyhlásenie sekty II. vatikánskeho koncilu s „pravoslávnymi“, 1993
„10. Takto utvorená situácia v skutočnosti vyústila do napätí a nevraživosti. Postupne, v desaťročiach, ktoré nasledovali po týchto úniách, misionárska aktivita mala tendenciu zahrnúť medzi svoje priority úsilie obrátiť iných kresťanov, jednotlivo alebo v skupinách, a “priviesť ich späť” do niečiej vlastnej cirkvi. Aby Katolícka cirkev túto tendenciu, zdroj prozelytizmu, urobila legitímnou, vyvinula teologickú víziu, podľa ktorej predstavovala samú seba ako jedinú, ktorej bola zverená spása. Ako odpoveď na to Pravoslávna cirkev takisto prijala túto víziu, podľa ktorej len v nej môže byť nájdená spása.“
„14. (...) Podľa slov pápeža Jána Pavla II., ekumenickým úsilím sesterských Cirkví Východu a Západu, založeným na dialógu a modlitbe, je hľadanie dokonalej a úplnej jednoty, ktorá nie je pohltením ani zmiešaním, ale stretnutím v pravde a láske (cf. Slavorum Apostoli, 27).“
„15. Zatiaľ čo nedotknuteľná sloboda osôb a ich povinnosti nasledovať požiadavky svojho svedomia ostávajú zaistené, v hľadaní znovunastolenia jednoty niet otázky konverzie ľudí z jednej cirkvi do druhej s cieľom zaručenia spásy.“
„22. Pastoračná aktivita v Katolíckej cirkvi, latinskej i východnej, nemá už za cieľ prechod veriacich z jednej cirkvi do druhej, to znamená, nemá už za cieľ prozelytizmus medzi pravoslávnymi. Sleduje naplnenie duchovných potrieb svojich vlastných veriacich a nemá už túžbu po rozširovaní na úkor Pravoslávnej cirkvi.“
„30. Na vydláždenie cesty k budúcim vzťahom medzi oboma cirkvami, zanechajúc prekonanú ekleziológiu návratu do Katolíckej cirkvi spojenú s problémom, ktorý je predmetom nášho dokumentu, zvláštna pozornosť bude venovaná príprave budúcich kňazov a všetkých, ktorí budú akokoľvek zapojení do apoštolskej aktivity tam, kde druhá cirkev má tradične svoje korene. Ich vyučovanie musí byť objektívne pozitívne s ohľadom na druhú cirkev.“ (http://www.grkat.nfo.sk/Texty/balamand.html)
Toto je neuveriteľne trúfalé kacírstvo! Tento dokument, schválený antipápežmi II. vatikánskeho koncilu, rozhodne predstavuje jedno z najhorších kacírstiev sekty II. vatikánskeho koncilu. Neomalene spomína a potom úplne odmieta tradičnú dogmu Katolíckej Cirkvi, že schizmatici sa musia kvôli jednote a spaseniu obrátiť na katolícku vieru.
Ján Pavol II. označil Balamandské vyhlásenie za „nový krok“, ktorý „by mal všetkým miestnym pravoslávnym cirkvám a všetkým miestnym katolíckym cirkvám, latinskej i východnej, ktoré spolu žijú v jednom regióne, pomôcť pokračovať vo svojom záväzku dialógu lásky a začať vzťahy spolupráce v oblasti svojej pastoračnej činnosti alebo venovať sa im.“ [78]
Všimnite si, prosím, najmä #14 – #15, v ktorých sa uvádza, že „...v hľadaní znovunastolenia jednoty niet otázky konverzie ľudí z jednej cirkvi do druhej s cieľom zaručenia spásy.“ Všimnite si, prosím, #22, v ktorom sa uvádza, že Katolícka Cirkev „nemá už túžbu po rozširovaní na úkor Pravoslávnej cirkvi“, a #30, v ktorom sa odmieta „prekonaná ekleziológia návratu do Katolíckej cirkvi“. Uvedomte si, ako všetko toto neomalene odmieta katolícku dogmu, že nekatolíci sa musia kvôli spáse a kresťanskej jednote vrátiť do Katolíckej Cirkvi.
Čiže je to fakt, že Ján Pavol II. a jeho bludná sekta od slova do slova odmietajú dogmy katolíckej viery: kresťanská jednota sa dosahuje iba obrátením na katolicizmus. Toto odmietnutie katolíckej dogmy znova vidíme v ďalšom citáte.
Ďalšie neuveriteľné herézy Jána Pavla II. v súvislosti s východnými „pravoslávnymi“ schizmatikmi
Je to teda fakt, že Ján Pavol II. učí, že nekatolíci sa nemajú držať viery Ríma; preto sa naňho nemožno pozerať ako na niekoho, čo má pravú katolícku vieru.
Tí, čo tvárou v tvár týmto skutočnostiam tvrdia, že na Jána Pavla II. sa treba pozerať ako na niekoho, kto má pravú katolícku vieru (inými slovami, že bol pravým katolíckym pápežom), popierajú toto učenie Katolíckej Cirkvi.
Ján Pavol II. vo svojej encyklike o svätých Cyrilovi a Metodovi (# 27) opäť naznačil, že východní schizmatici by sa nemali obrátiť ku Katolíckej Cirkvi. Vyjadril sa, že jednota so schizmatikmi „nie je ani pohltením, ani splynutím“, [82] čož znamená nie skrze obrátenie. Ako sme už videli vyššie, Balamandské vyhlásenie s pravoslávnymi v skutočnosti citovalo práve tento výraz z encykliky Jána Pavla II. o sv. Cyrilovi a Metodovi, aby dokazovalo, že katolíci by nemali obracať pravoslávnych.
Ján Pavol II. potvrdil svoju herézu pri nespočetných stretnutiach so schizmatikmi. Ján Pavol II. sa 24. februára 2000 stretol s nekatolíckym, schizmatickým alexandrijským biskupom, „pápežom“ Šenudom III.
Jána Pavla II. sa stretá so schizmatickým alexandrijským biskupom, ktorý sa nazýva „pápež“ Šenuda III.
Ján Pavol II. ho vo svojom posolstve schizmatickému biskupovi nazval „Vaša Svätosť“ a povedal:
Inými slovami, Ján Pavol II. povedal: „Boh žehnaj schizmatickú cirkev!“ Toto je odmietnutie katolíckej viery. Písmo nám výslovne hovorí, že heretikom nemôžeme povedať „Boh s vami“ (inými slovami „Boh žehnaj“).
Keď človek hovorí falošnej cirkvi „Boh žehnaj“, prosí Boha o rozmnoženie a rozšírenie tejto bludnej sekty.
Pápež podporuje novú katedrálu
BUKUREŠŤ, Rumunsko – Rumunská pravoslávna cirkev vyzbierala 40% z financií potrebných na výstavbu katedrály v Bukurešti vrátane $100 000 príspevku od pápeža Jána Pavla II., povedal pravoslávny úradník.
Ján Pavol II. a Teoktist (schizmatický patriarcha Rumunska) spoločne odsudzujú vzájomné obracanie sa v spoločnom vyhlásení z r. 2002
Dňa 12. októbra 2002 Ján Pavol II. a schizmatický patriarcha Rumunska v spoločnom vyhlásení spoločne odsúdili snaženie sa o vzájomné obrátenie. Vyhlásili: „Naším cieľom a našou vrúcnou túžbou je plné spoločenstvo, ktoré nie je pohltením...“ [84] Toto znamená, že nie je skrze obrátenie. Ján Pavol II. často používal výraz „ani pohltenie, ani splynutie“, aby naznačil, že jednota so schizmatikmi nie je prostredníctvom obracania ich. Pamätajte, že tento výraz sa práve v tomto význame použil v Balamandskom vyhlásení (citovanom vyššie) so schizmatickými „pravoslávnymi“.
Teoktist, schizmatický patriarcha Rumunska, už v r. 1999 vyzradil, že Ján Pavol II. dal jeho nekatolíckej cirkvi veľký dar. [85] Spravodajská služba Zenit i ďalšie (pozri predchádzajúcu stranu) informovali o tom, že dar Jána Pavla II. schizmatickému patriarchovi bol $100 000!
Ján Pavol II. vo svojom príhovore z dňa ich spoločného vyhlásenia schizmatickému patriarchovi Teoktistovi povedal: „Cieľom je... dosiahnuť jednotu, ktorá neimplikuje ani pohltenie, ani splynutie...“ [88]
Čiže Ján Pavol II. svojich poslucháčov opakovane verejne uisťoval o tom, že katolíci by sa nemali snažiť obrátiť nekatolíkov a že katolícka viera nie je nevyhnutná na dosiahnutie spásy.
Ján Pavol II. v tom istom príhovore k schizmatickému patriarchovi Rumunska v skutočnosti urobil toto neuveriteľné vyhlásenie:
Toľko k pápežstvu! Toľko k posledným 1000 rokom dogmatických vyhlásení, ktoré schizmatici odmietajú! Toľko k rozvodom a znovuzosobášeniam! A toľko ku Katolíckej Cirkvi podľa Jána Pavla II. Podľa tohto odpadlíka všetko toto nič neznamená a v skutočnosti by sa v to nemalo veriť, pretože „Cirkev“ netúži po ničom inom, len aby týchto ľudí udržala v schizme a mimo svojich učení.
Tuná vidíme Jána Pavla II. a schizmatického patriarchu Teoktistu sedieť na rovnako vysokých stoličkách
Toto je ďalší čin, ktorým Ján Pavol II. prejavil, že uznáva „pravoslávne“ kacírstvo, že všetci biskupi sú si rovní. Ján Pavol II. sa držal toho, že popieranie primátu rímskeho biskupa je v poriadku.
V lete r. 2003 Ján Pavol II. opäť odmietol prozelytizovanie východných schizmatikov.
Táto neomylná definícia I. vatikánskeho koncilu vyhlasuje, že každý, čo sa odkloní od dogmy o pápežstve (že rímsky pápež má najvyššiu moc v Kristovej Cirkvi), ako napríklad „pravoslávni“ schizmatici a protestanti, si nemôže zachovať svoju vieru a spásu. A predsa nám Ján Pavol II. hovorí, že pravoslávni schizmatici a protestanti si nielenže môžu zachovať svoju vieru a spásu, zatiaľ čo popierajú pápežstvo, ale že v pápežstvo by veriť nemali. Bol totálnym heretikom, ktorý odmietal túto dogmu I. vatikánskeho koncilu.
Ján Pavol II. deklaruje spoločenstvo a jednotu viery s nekatolíckymi sektami
Ján Pavol II. vo svojej encyklike Ut Unum Sint neuveriteľných 16-krát vyhlásil, že jeho „Cirkev“ je v spoločenstve s nekatolíckymi sektami, a 8-krát vyhlásil, že má takú istú vieru ako nekatolícke sekty.
Keď Ján Pavol II. tvrdí, že má takú istú vieru a spoločenstvo ako nekatolícke sekty, tvrdí, že je nekatolíkom.
Ján Pavol II. daroval schizmatikovi Karekinovi II. relikviu a vyhlásil, že jeho sekta je „Kristova nevesta“
Ján Pavol II. tiež daroval Karekinovi II., hlave schizmatickej cirkvi v Arménsku, relikviu sv. Gregora Osvietiteľa.
Ján Pavol II. odovzdáva relikviu sv. Gregora Osvietiteľa hlave schizmatickej „cirkvi“ v Arménsku
Sv. Gregor Osvietiteľ (roky cca. 257 – 332. po Kristovi) bol „apoštolom Arménska“, tým, čo šíril pravú kresťanskú vieru (katolícku vieru) v Arménsku:
Ján Pavol II. darovaním relikvie tohto veľkého kresťanského apoštola Arménska schizmatikom jasne naznačoval, že schizmatikov považuje za nositeľov pravej kresťanskej viery – pravej viery, ktorej sa držal sv. Gregor Osvietiteľ. Ďalej môžeme v homílii vyššie vidieť, že Ján Pavol II. nazval schizmatickú pravoslávnu cirkev „Kristovou nevestou“, čož je titul vyhradený pre Katolícku Cirkev!
Kacírstvo Jána Pavla II. v súvislosti s anglikánskou sektou
Pretože Margaréta Clitherowová odmietla uznať anglikánsku sektu a jej „omšu“ – no namiesto toho do svojho domu pozvala katolíckych kňazov proti trestným zákonom – bola umučená tak, že ju rozdlávilo na smrť pod veľkými dvermi zaťaženými ťažkými závažiami. Tento spôsob popravy je tak bolestivý, že sa nazýva „trest ťažký a tvrdý“. Vytrpela to všetko, pretože sa rozhodla neprijať anglikánstvo. Avšak sekta II. vatikánskeho koncilu učí, že anglikáni sú bratia „kresťania“, ktorí obrátenia nepotrebujú a ktorých neplatní „biskupi“ sú v skutočnosti pravými biskupmi Kristovej Cirkvi. Sekta II. vatikánskeho koncilu učí, že jej mučeníctvo bolo zbytočné.
Ján Pavol II. išiel do anglikánskej katedrály a zúčastnil sa na „bohoslužbe“ anglikánskej sekty – formálne kacírstvo skutkom
Ján Pavol II. hovorí v anglikánskej canterburskej katedrále v r. 1982 [101]
Ján Pavol II. sa v roku 1982 vysmieval z anglických mučeníkov svojou spoločnou modlitbou s anglikánskym „arcibiskupom“ Canterbury
Ján Pavol II. počas spoločnej modlitby so schizmatickým a heretickým „arcibiskupom“ Canterbury (anglikánom), ktorý je len laikom vydávajúcim sa za biskupa
Ďalšia fotografia Jána Pavla II. modliaceho sa so schizmatickým a heretickým „arcibiskupom“ Canterbury
Dňa 29. mája 1982 Ján Pavol II. kľačal v anglikánskej katedrále počas „medzináboženskej modlitby“ s „arcibiskupom“ Canterbury, Róbertom Runcieom, čím sa vysmieval z mučeníctva toľkých mnohých katolíckych svätých, ktorí radšej statočne vyliali svoju krv, lež aby prijali bludnú anglikánsku sektu alebo sa zúčastnili na bludnej „bohoslužbe“.
Ján Pavol II. udelil pektorálny kríž hlave anglikánskej sekty, laikovi
V r. 2003 Ján Pavol II. udelil pektorálny kríž Rowanovi Williamsovi, anglikánskemu „arcibiskupovi“ Canterbury.
Ján Pavol II. bozkáva prsteň Rowana Williamsa, hlavy anglikánskej sekty, ktorému tiež udelil pektorálny kríž, hoci Williams je len laik
Pre tých, čo nevedia, anglikánska nekatolícka sekta ani len nemá platných kňazov alebo platných biskupov. Pápež Lev XIII. neomylne vyhlásil, že anglikánske vysviacky sú neplatné.
Anglikánski „kňazi“ a „biskupi“ sú teda laikmi, okrem toho, že sú nekatolíckymi heretikmi a schizmatikmi. Napriek tomu Ján Pavol II. po zvolení nového anglikánskeho „arcibiskupa“ Canterbury (Rowana Williamsa) vyslal odpadlíka Waltera Kaspera, aby tomuto nekatolíckemu laikovi udelil pektorálny kríž a schvaľovací telegram! Toto je také kacírske, že takmer niet slov, ako to opísať.
Pektorálny kríž je tradičným katolíckym symbolom biskupskej autority. Tým, že pektorálny kríž udelil odpadlíkovi Rowan Williamsovi – ktorý je tiež za vysväcovanie žien a homosexuálov za kňazov – Ján Pavol II. nielenže svojím činom kategoricky poprel neomylnú definíciu pápeža Leva XIII., že anglikánske vysviacky sú neplatné, ale taktiež si urobil úplný posmech z katolíckych dogiem o pápežstve a Kristovej Cirkvi.
A to, čo robí tento čin Jána Pavla II. ešte neuveriteľnejším, je fakt, že samotnému Williamsovi bolo zakázané viesť „bohoslužby“ „Prijímania“ v 350 anglikánskych farnostiach za jeho názor v prospech žien kňažiek! [105] To však Jána Pavla II. nezastavilo; on proste napredoval v odpadlíctve.
Ján Pavol II. dokonca naznačil, že nekatolícky laik Williams je legitímnym biskupom „Canterburského stolca“.
Ako je uvedené vyššie, Ján Pavol II. počas stretnutia s Rowanom Williamsom tiež pobozkal jeho prsteň, čož opäť preukázalo, že Ján Pavol II. uznával tohto nekatolíckeho laika za legitímneho biskupa v Kristovej Cirkvi. Ján Pavol II. sa vysmieval z Ježiša Krista, Katolíckej Cirkvi a zo všetkých anglických mučeníkov, ktorí vytrpeli strašné muky za to, že odmietli zanechať katolicizmus a stať sa anglikánmi. Týmto činom Ján Pavol II. odmietol učenie Katolíckej Cirkvi o episkopáte, vysviacke, apoštolskom nástupníctve a jednote Cirkvi.
Ján Pavol II. išiel do luteránskeho chrámu
Ján Pavol II. v luteránskom chráme v roku 1983
V r. 1983 Ján Pavol II. navštívil luteránsky chrám na 500. výročie narodenia Martina Luthera. Toto je ďalší kacírsky skutok – zúčastňovanie sa na „bohoslužobných“ ceremóniách nekatolíckeho náboženstva a oslavovanie hereziarchu – ktorý absolútne dokazuje, že Ján Pavol II. nebol katolíkom.
Ján Pavol II. chválil Luthera, Kalvína, Zwingliho a Husa
Ján Pavol II. tiež chválil najväčších nepriateľov, akých kedy Katolícka Cirkev poznala, vrátane protestantských revolucionárov Luthera a Kalvína. V októbri r. 1983 sa Ján Pavol II. o Martinovi Lutherovi vyjadril: „Náš svet ešte aj dnes prežíva jeho veľký/skvelý vplyv na dejiny.“ [107] A 14. júna 1984 Ján Pavol II. chválil Kalvína ako človeka, ktorý sa snažil „urobiť Cirkev vernejšou Pánovej vôli.“ [108] Blahosklonne sa správať k heretikom, podporovať ich a obhajovať ich znamená byť heretikom. Chváliť najhorších kacírov v dejinách Cirkvi, ako napríklad Luthera a Kalvína, je horšie než kacírstvo.
Ján Pavol II. chválil aj notorických heretikov Zwingliho a Husa. Dokonca zašiel až tak ďaleko, že povedal, že Ján Hus, ktorého Kostnický koncil odsúdil ako kacíra, bol mužom „neomylnej osobnej integrity“! [110]
Ján Pavol II. schválil vatikánsko-lutheránsku dohodu o ospravedlnení
Dňa 31. októbra 1999 si „kardinál“ Edward Cassidy a luteránsky „biskup“ Christian Krause podali ruky pri podpise Spoločného vyhlásenia k učeniu o ospravedlnení v nemeckom Augsburgu. Táto dohoda, ktorú Ján Pavol II. schválil, učí: že ospravodlivenie sa deje „len skrze vieru“ (Dodatok #2, C); že kánony Tridentského koncilu sa už na luteránov nevzťahujú (# 13); že žiadne z luteránskych učení v Spoločnom vyhlásení vrátane herézy o ospravodlivení iba skrze vieru a viacerých ďalších luteránskych heréz nie je Tridentským koncilom odsúdené (# 41). V krátkosti: táto dohoda medzi „Cirkvou“ Jána Pavla II. a luteránskou sektou úplne odmieta dogmatický Tridentský koncil. Je to opravdivé vyhlásenie, že sekta Jána Pavla II. je protestantskou sektou. (O niečo neskôr v tejto knihe sa nachádza kapitola o tejto ohromujúco heretickej dohode).
Ján Pavol II. učil, že nekatolíci môžu prijímať Prijímanie
Ján Pavol II. tiež učil, že nekatolíci môžu zákonne prijímať Sväté Prijímanie. Kánon 844.3 jeho Kódexu kánonického práva z r. 1983 hovorí, že:
Myšlienka, že nekatolíci môžu zákonne prijímať Sväté Prijímanie alebo iné sviatosti, je v rozpore s 2000-ročným učením Katolíckej Cirkvi.
To, čo je na tejto heréze Jána Pavla II. (že je zákonné dávať Sväté Prijímanie nekatolíkom) obzvlášť podstatné, je skutočnosť, že sa objavuje aj v jeho novom katechizme, v paragrafe 1401. Tento dokument bol promulgovaný takzvanou najvyššou apoštolskou autoritou Jána Pavla II. Ján Pavol II. vo svojej konštitúcii Fidei Depositum promulgoval svoj nový katechizmus, pričom použil svoju „apoštolskú autoritu“, aby vyhlásil, že je „bezpečnou normou pre učenie viery“.
Katechizmus Jána Pavla II. nie je bezpečnou normou pre učenie viery. Je bezpečnou normou pre učenie kacírstva. Keďže teda Ján Pavol II. predstieral, že z Petrovho stolca vyhlasuje, že jeho katechizmus je bezpečnou normou pre učenie viery, hoci ňou nie je, vieme, že nesedí na Petrovom stolci. Pápež sa nemôže mýliť, keď hovorí z Apoštolského stolca, to jest so svojou apoštolskou autoritou z Petrovho stolca.
Táto heréza, že nekatolíci majú dovolené prijímať Sväté Prijímanie, sa učila aj na II. vatikánskom koncile, ako sme už prebrali. Ján Pavol II. sa k tomuto učeniu taktiež vyjadril so súhlasom v Ut Unum Sint:
Upozorňuje na „ekleziologickú implikáciu“ spoluúčasti na sviatostiach s „ortodoxnými“. Jeho implikáciou je, že sú súčasťou tej istej Cirkvi.
Ján Pavol II. učil, že nekatolícke sekty sú prostriedkami spásy
Po II. vatikánskom koncile Ján Pavol II. tiež učil, že nekatolícke sekty sú prostriedkami spásy, čož je kacírstvo.
Ján Pavol II. učil, že nekatolícke sekty majú svätých a mučeníkov
Ján Pavol II. opakovane učil, že nekatolícke sekty majú svätých a mučeníkov.
Toto je nepopierateľná, nesporná a zjavná heréza. Článkom božskej a katolíckej viery je, že tí, čo nie sú v Katolíckej Cirkvi, aj keby vyliali krv pre Kristovo meno, nemôžu byť spasení.
Túto slávnostne definovanú dogmu z Florentského koncilu zopakoval pápež Pius XI.:
Ťažko si predstaviť konkrétnejšie a explicitnejšie popretie tejto konkrétnej dogmy ako to z Ut Unum Sint #84 Jána Pavla II (citované vyššie).
Prosím, všimnite si tiež, že očividný heretik Ján Pavol II. v Ut Unum Sint #84 nielenže vyhlasuje, že „svätí“ pochádzajú z nekatolíckych cirkví (jasná heréza), ale ide ešte ďalej a vyhlasuje, že tieto nekatolícke sekty im „otvorili“ ich spásu: „cirkví a cirkevných spoločenstiev, ktoré im otvorili cestu do spoločenstva spásy.“
Všetko toto je opakované, verejné a formálne kacírstvo. A keď si človek pomyslí, že niektorí „tradicionalisti“ majú opovážlivosť tvrdiť, že Ján Pavol II. nikdy žiadnu dogmu nepoprel! Aká to nehoráznosť a lož! Už len táto heréza sama osebe, bez toho, aby sme sa brali do úvahy všetky ostatné, dokazuje, že nebol katolíkom. Dokazuje, že Ján Pavol II. výslovne odmietol slávnostne definovanú dogmu (z vyššie uvedeného Florentského koncilu), že nekatolíci nemôžu byť spasení, aj keby pre Krista vyliali svoju krv.
Ján Pavol II. schválil ženskú miništrantskú prax
Ján Pavol II. s miništrantkami
Ján Pavol II. tiež schválil ženskú miništrantskú prax, prax, ktorá je v kostoloch II. vatikánskeho koncilu bezuzdá. Ženskú miništrantskú prax odsúdili ako zlú pápež Benedikt XIV., pápež sv. Geláz a pápež Inocent IV.
Ján Pavol II. tiež „kanonizoval“ ľudí, ktorí úplne prijali herézy II. vatikánskeho koncilu, novú omšu a náboženský indiferentizmus. Urobiť toto je pre pravého pápeža nemožné, keďže kanonizácie pravých pápežov sú neomylné. Toto opäť posluhuje ako dôkaz, že Ján Pavol II. nebol pravým pápežom.
Ján Pavol II. tiež odsúdil križiacke výpravy. Križiacke výpravy slávnostne schválili štyri koncily a viac než 10 pápežov vrátane pápeža Urbana II., pápeža Kalixta II., pápeža Alexandra III., pápeža Kalixta III., pápeža Klementa V. a ďalších.
Ján Pavol II. ocenený slobodomurármi
Ján Pavol II. prijíma B’nai B’rith (slobodomurársku lóžu z New Yorku) 22. marca 1982
V decembri r. 1996 Veľká orientálna lóža talianskeho slobodomurárstva udelila Jánovi Pavlovi II. svoje najväčšie vyznamenanie, Galilejský rád, ako prejav vďaky za úsilia, ktoré vynaložil na podporu slobodomurárskych ideálov. Predstaviteľ talianskeho slobodomurárstva poznamenal, že Ján Pavol II. si toto vyznamenanie zaslúžil, pretože presadzoval „hodnoty všeobecného slobodomurárstva: bratstvo, úctu k dôstojnosti človeka a ducha tolerancie, ústredné veci života pravých slobodomurárov.“ [136]
Ján Pavol II. sa ospravedlnil červenej Číne
Dňa 24. októbra 2001 sa Ján Pavol II. ospravedlnil červenej Číne. Presne tak: Ján Pavol II. sa ospravedlnil satanskému komunistickému režimu v Číne za údajné zlá katolíkov! Dokonca chválil sociálnu spravodlivosť v červenej Číne.
K sociálnej spravodlivosti v Číne patrí politika jedného dieťaťa na rodinu, ktorá sa vynucuje nútenými potratmi a antikoncepciou. Čínska vláda okrem väznenia, mučenia a vraždenia katolíkov zavraždí milióny detí každý rok.
Ján Pavol II. vyhlásil, že Katolícka Cirkev a Čína sú dve starobylé inštitúcie „nie vo vzájomnej opozícii“. [138] Chváliť sociálnu spravodlivosť komunistickej Číny je horšie než kacírstvo; je to satanistické.
Ján Pavol II. propagoval evolučnú teóriu
Dňa 22. októbra 1996 Ján Pavol II. vyhlásil, že evolúcia je „viac než púha hypotéza“. [139] Toto naznačovalo, že evolúciu považoval za pravdivú.
Ján Pavol II. povedal, že nebo, peklo a očistec nie sú skutočnými miestami
V sérii prejavov v lete r. 1999, o ktorých informovali oficiálne vatikánske noviny, Ján Pavol II. povedal, že nebo, peklo a očistec nie sú skutočnými miestami.
Ján Pavol II. na svojej generálnej audiencii 21. júla 1999 povedal, že nebo nie je skutočné miesto. [140]
Dňa 28. júla 1999 Ján Pavol II. povedal:
Tento prejav Jána Pavla II. sám osebe predstavuje formálne kacírstvo. Hovorí, že nevieme, či sú ľudské bytosti zatratené. Božsky zjavenou pravdou Evanjelia je, že ľudské bytosti vo večnom zatratení existujú, ako to opakovane hovorí Ježiš. Napríklad:
V krátkej audiencii v poľštine pre bratov krajanov Ján Pavol II. pripomenul učenie kacíra Hansa Ursa von Baltazára, že „Peklo existuje, ale môže byť prázdne“. [144]
Ján Pavol II. 4. augusta 1999 povedal, že očistec nie je skutočné miesto. [145]
Na Assisi stretnutí z 24. januára 2002 Jána Pavol II. vydal „Dekalóg z Assisi“. Slovo dekalóg znamená desatoro.
Čiže Ján Pavol II. hovoril, že ľudia musia hlásať nové desatoro, ktoré vydal v Assisi.
Ján Pavol II. zmenil Ruženec
Ján Pavol II. veneruje bochník chleba?!
Ján Pavol II. tiež zmenil Ruženec. V októbri r. 2002 Ján Pavol II. pridal do Ruženca päť nových tajomstiev, ktoré nazval „tajomstvá svetla“. Ján Pavol II. v dokumente, ktorý tajomstvá svetla promulgoval, vyhlásil:
Keď rozjímame o Kristových tajomstvách, nevnímame v ňom pravdu o človeku. Ján Pavol II. to napísal, pretože učil, že človek je Boh; a konkrétne, že pravdou o človeku je, že je Ježiš Kristus.
Ján Pavol II. učil, že človek je Kristus
Ján Pavol II. vo svojej úplne prvej homílii ako „pápež“ v r. 1978, v práve tom prejave, ktorý navždy poznačí začiatok jeho pastoračnej služby, v nedeľu 22. októbra 1978 svetu zvestoval, že ČLOVEK je Kristus, Syn živého Boha z Evanjelia podľa Matúša 16:16! Dokonca povedal, že toto je „nová pravda“ – nová pravda, ktorú prišiel vyjaviť. „Ty si Kristus, Syn živého Boha“, slová, ktoré sv. Peter vyriekol o našom Pánovi Ježišovi Kristovi, sú podľa Jána Pavla II. slová, ktoré opisujú pravdu o človeku. Toto je mimoriadne podstatné, pretože to dokazuje, že slová Panny Márie z La Salette sa splnili.
Ján Pavol II. v skutočnosti rôznymi spôsobmi hlásal, že človek je Kristus. Niekedy to bolo veľmi rafinované a dômyselné, inokedy veľmi očividné a trúfalé. Toto podrobne preberáme na konci tejto knihy, ale tuná je len niekoľko citátov:
„Katolícka komunita“ v Tunisku nemá žiadnu inú ambíciu ako svedčiť o dôstojnosti človeka? Ján Pavol II. takýmto výrokom opäť naznačoval, že „katolícka“ komunita v Tunisku nemá žiadnu túžbu obracať iných nekatolíkov, ale iba svedčiť o dôstojnosti človeka.
Toto znamená, že v človeku možno nájsť celé stvorenie.
Evanjelium je Ježiš Kristus (jeho život a učenie); je to náboženstvo viery a mravov, ktoré zjavil svetu. Povedať, že Evanjelium, Radostná zvesť a kresťanstvo sú „hlbokým úžasom nad človekom“, znamená stotožniť človeka s Ježišom Kristom; ale práve preto to Ján Pavol II. napísal a práve toto robil.
Ján Pavol II. bol prekliaty. Hlásal nové evanjelium, nie Ježiša Krista, ale človeka na mieste Krista – evanjelium Antikrista.
Ján Pavol II. nosí „zlomený kríž“
Pavol VI., Ján Pavol I., Ján Pavol II. a Benedikt XVI. nosili kríž, ktorému porozumel len málokto – zlovestne ohnutý alebo zlomený kríž, na ktorom je telo Krista zobrazené ako odpudivá a skrivená postava. Tento ohnutý alebo zlomený kríž používali čierni mágovia a čarodejníci v šiestom storočí, aby vyjadrili biblický výraz „znak šelmy“. Satanisti z piateho a šiesteho storočia, ako aj čierni mágovia a čarodejníci zo stredoveku (476 – 1453) takéto figuríny používali na vyjadrenie svojej nenávisti ku kresťanstvu. O skutočnosti, že zlomený kríž sa používal na okultné účely, sa možno dozvedieť v Múzeu čarodejníctva vo francúzskom Bayonne. [164]
Záverečné veci, pokiaľ ide o Jána Pavla II.
Takže otázka, ktorú si musí položiť každý, kto sa hlási ku katolíkom, je takáto: bol Ján Pavol II. hlavou Katolíckej Cirkvi alebo patril k inému náboženstvu? Ak patril k inému náboženstvu – a kto by sa to opovážil poprieť vo svetle nepopierateľných a ohromujúcich dôkazov, ktoré sme práve predložili? – potom nemohol byť hlavou Katolíckej Cirkvi.
Bez akýchkoľvek pochybností sme dokázali, že Ján Pavol II. bol očividným heretikom. Keďže bol kacírom, nemohol byť platne zvoleným pápežom. Bol nekatolíckym antipápežom. Ako sme už citovali, pápež Pavol IV. vo svojej bule Cum ex Apostolatus officio z 15. februára 1559 slávnostne učil, že nemožné, aby bol heretik platne zvoleným pápežom.
Poznámky pod čiarou k 16. kapitole:
[1] www.cnn.com, archives of Larry King Live show, April 4, 2005.
[2] Denzinger, The Sources of Catholic Dogma, B. Herder Book. Co., Thirtieth Edition, 1957, no. 464.
[3] https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-papezov/c/redemptor-hominis
[4] The Encyclicals of John Paul II, Huntington, IN: Our Sunday Visitor Publishing Division, 1996, p. 497.
[5] https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-papezov/c/centesimus-annus
[6] L' Osservatore Romano (The Vatican’s Newspaper), July 1, 1985, p. 3
[7] Denzinger 795.
[8] L’Osservatore Romano, June 23, 1980, p. 3.
[9] L’Osservatore Romano, Jan. 1, 1979, p. 8.
[10] The Papal Encyclicals, Vol. 5 (1958-1981), p. 249.
[11] https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-papezov/c/redemptoris-missio
[12] https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-papezov/c/redemptoris-missio
[13] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 280.
[14] L’Osservatore Romano, May 7, 1984, p. 3.
[15] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 260.
[16] L’Osservatore Romano, May 14, 1984, p. 7.
[17] L’Osservatore Romano, Jan. 18, 1995, p. 11.
[18] The Papal Encyclicals, Vol. 2 (1878-1903), p. 304.
[19] L’Osservatore Romano, April 16, 1997, p. 3.
[20] Quoted in Abbe Daniel Le Roux, Peter, Lovest Thou Me?, Angelus Press, 1988, p. 147.
[21] Quoted in Abbe Daniel Le Roux, Peter, Lovest Thou Me?, Angelus Press, 1988, p. 147.
[22] St. Thomas Aquinas, Summa Thelogica, Pt. II-II, Q. 12, A. 1, Obj. 2.
[23] The Papal Encyclicals, Vol. 3 (1903-1939), p. 317.
[24] L’Osservatore Romano CD-Rom, Year 1986, Vatican City, Angelus Address of John Paul II, Oct. 12, 1986.
[25] The Encyclicals of John Paul II, p. 540.
[26] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 222.
[27] L’ Osservatore Romano, May 29, 2002, p. 4.
[28] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), pp. 237-238.
[29] https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-papezov/c/redemptoris-missio
[30] Decrees of the Ecumenical Councils, Sheed & Ward and Georgetown University Press, 1990, zv. 1, s. 550-553; Denzinger 39-40.
[31] Our Sunday Visitor, April 17, 2005.
[32] L’Osservatore Romano, August 26, 1985, p. 9.
[33] The Papal Encyclicals, Vol. 3 (1903-1939), p. 316.
[34] Associated Press, "Religious Leaders denounce Extremism," Oct. 29, 1999.
[35] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 1, p. 625.
[36] Quoted by Amleto Giovanni Cicognani, Canon Law, Philadelphia, PA: The Dolphin Press, 1935, p. 177.
[37] The Papal Encyclicals, Vol. 3 (1903-1939), p. 381.
[38] L’Osservatore Romano, Dec. 9, 1980, p. 5.
[39] L’Osservatore Romano, March 1, 2000, p. 5.
[40] Von Pastor, History of the Popes, II, 346; quoted by Warren H. Carroll, A History of Christendom, Vol. 3 (The Glory of Christendom), Front Royal, VA: Christendom Press, 1993, p. 571.
[41] L’ Osservatore Romano, March 29, 2000, p. 2.
[42] The Catholic World Report, “World Watch,” June, 2000, p. 16.
[43] L’Osservatore Romano CD-Rom, Year 2001, Speech of John Paul II from the mosque, May 6, 2001.
[44] Warren H. Carroll, A History of Christendom (The Building of Christendom), Vol. 2, p. 298.
[45] https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-papezov/c/sollicitudo-rei-socialis
[46] L’Osservatore Romano, Oct. 23, 1989, p. 12.
[47] L’Osservatore Romano, Feb. 19, 1990, p. 12.
[48] L’Osservatore Romano, May 23, 2001, p. 11.
[49] L’Osservatore Romano, May 12, 1999, p. 11.
[50] https://dkc.kbs.sk/dkc.php?in=kkc841
[51] Denzinger 73.
[52] Denzinger 712.
[53] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 98.
[54] The Papal Encyclicals, Vol. 4 (1939-1958), p. 42.
[55] L’ Osservatore Romano, Dec. 9, 1980, p. 6.
[56] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 98.
[57] Documentation Catholique 94 (1997), 1003; quoted in The Bible, The Jews and the Death of Jesus, Bishops’ Committee for Ecumenical and Interreligious Affairs, United States Conference of Catholic Bishops, 2004, p. 31.
[58] Bulletin du prieure Marie-Reine [195 rue de Bale, 68100Mulhouse]; also The Angelus, Feb-March 2004, p. 70.
[59] https://dkc.kbs.sk/dkc.php?in=kkc121
[60] The Sunday Sermons of the Great Fathers, Chicago: Regnery Press, 1959, Vol. 1, p. 92.
[61] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 1, p. 78.
[62] Darcy O' Brien, The Hidden Pope, New York, NY: Daybreak Books, 1998, pp. 368-369.
[63] http://www.lehman.cuny.edu/lehman/enews/2005_09_26/feat_pac.html
[64] Gilbert Levine, Interview with CBS’s 60 Minutes.
[65] Romano Amerio, Iota Unum, Kansas City, MO: Angelus Press, 1998, p. 578.
[66] www.cnn.com, archives of Larry King Live show, April 4, 2005.
[67] Catholic Family News, Niagra Falls, NY, September, 2002, p. 3.
[68] L’ Osservatore Romano, 2001.
[69] L’ Osservatore Romano, May 29, 2002, p. 5.
[70] Directory for the Application of the Principles and Norms of Ecumenism, by the Pontifical Council for Promoting Christian Unity, Boston, MA: St. Paul Books & Media, pp. 78-79.
[71] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 57.
[72] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 58.
[73] Adista, Feb. 26, 2001.
[74] The Papal Encyclicals, Vol. 4 (1939-1958), p. 93.
[75] The Papal Encyclicals, Vol. 4 (1939-1958), p. 95.
[76] The Papal Encyclicals, Vol. 4 (1939-1958), p. 99.
[77] The Papal Encyclicals, Vol. 4 (1939-1958), p. 100.
[78] Information Service 84 (1993/III-IV) 145; http://www.cnewa.org/ecc-bodypg-us.aspx?eccpageID=82&IndexView=alpha#footnote45
[79] The Papal Encyclicals, Vol. 3 (1903-1939), p. 317.
[80] L’Osservatore Romano, Jan. 27, 1993, p. 2.
[81] The Papal Encyclicals, Vol. 2 (1878-1903), p. 399.
[82] The Encyclicals of John Paul II, p. 248.
[83] L' Osservatore Romano, March 1, 2000, p. 5.
[84] L’ Osservatore Romano, Oct. 16, 2002, p. 5.
[85] America Magazine, “A New Chapter in Catholic-Orthodox Relations,” July 3-10, 1999, Vol. 181, No. 1
[86] Zenit.org, November 2, 2000.
[87] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 1, p. 234.
[88] L’ Osservatore Romano,Oct. 16, 2002, p. 4.
[89] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 297 and footnote 4.
[90] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 297 and footnote 4.
[91] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 230.
[92] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 207.
[93] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 201.
[94] The Papal Encyclicals, Vol. 3 (1903-1939), p. 318.
[95] https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-papezov/c/ecclesia-in-europa
[96] Denzinger 1827.
[97] https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-papezov/c/ut-unum-sint
[98] Quoted in Sacerdotium, # 2, Instauratio Catholica, Madison Heights, WI, p. 64.
[99] L’Osservatore Romano, Nov. 15, 2000, p. 6/7 – Joint Communique of John Paul II and Catholicos Karekin II.
[100] Warren H. Carroll, A History of Christendom, Christendom Press, 1985, Vol. 1, p. 539.
[101] 30 Days Magazine, November, 1996.
[102] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 321.
[103] Denzinger 1966.
[104] L’Osservatore Romano, 10/8/03, p. 9.
[105] CWNews, Sept. 8, 2003.
[106] L’Osservatore Romano, Oct. 8, 2003, p. 9.
[107] L’Osservatore Romano, Nov. 14, 1983, p. 9.
[108] L’Osservatore Romano, July 9, 1985, p. 5.
[109] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 268.
[110] 30 Days Magazine, Issue No. 7-8, 1995, p. 19.
[111] L’Osservatore Romano, Jan. 28, 2004, p. 4.
[112] The Code of Canon Law (1983), A Text and Commentary, Commissioned by the Canon Law Society of America, Edited by James A. Coriden, Thomas J. Green, Donald E. Heintschel, Mahwah, NJ: Paulist Press, 1985, p. 609.
[113] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 364.
[114] The Catechism of the Catholic Church, p. 5.
[115] Denzinger 1833.
[116] Denzinger 1837.
[117] The Encyclicals of John Paul II, p. 950.
[118] The Catechism of the Catholic Church, p. 216.
[119] Denzinger 1000.
[120] https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-papezov/c/ut-unum-sint
[121] Denzinger 714.
[122] The Papal Encyclicals, Vol. 3 (1903-1939), p. 368.
[123] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 229.
[124] https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-papezov/c/ut-unum-sint
[125] L’ Osservatore Romano, Nov. 15, 2000, p. 5.
[126] https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-papezov/c/ut-unum-sint
[127] Salvifici Doloris, Apoštolský list Jána Pavla II., 11. február 1984, https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-papezov/c/salvifici-doloris
[128] L’Osservatore Romano CD-Rom, Year 1993, Angelus Address of John Paul II, Sept. 9, 1993.
[129] Tertio Millennio Adveniente od Jána Pavla II., 10. November 1994, https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-papezov/c/tertio-millenio-adveniente
[130] Tertio Millennio Adveniente od Jána Pavla II., 10. November 1994, https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-papezov/c/tertio-millenio-adveniente
[131] https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-papezov/c/ut-unum-sint
[132] https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-papezov/c/ut-unum-sint
[133] Osservatore Romano, May 19, 1999, p. 11.
[134] Denzinger 247.
[135] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 64.
[136] The Remnant, St. Paul, MN, April 30, 2000, p. 6.
[137] L’ Osservatore Romano, Oct. 31, 2001, p. 3.
[138] L’ Osservatore Romano, Oct. 31, 2001, p. 6.
[139] Statement to the Pontifical Academy of Sciences, Oct. 22, 1996, Original French Version.
[140] National Catholic Register, Mt. Morris, IL, August 1-7, 1999, p. 4.
[141] L' Osservatore Romano, August 4, 1999, p. 7.
[142] L' Osservatore Romano, August 4, 1999, p. 7.
[143] L' Osservatore Romano, August 4, 1999, p. 7.
[144] National Catholic Register, August 8-14, 1999.
[145] National Catholic Register, August 15-21, 1999, p. 5.
[146] Denzinger 983; Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 2, p. 774.
[147] L’ Osservatore Romano, June 19, 2002, p. 9.
[148] https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-papezov/c/rosarium-virginis-mariae
[149] L’Osservatore Romano, Nov. 2, 1978, p. 1.
[150] L’Osservatore Romano, Feb. 27, 1984, p. 1.
[151] L’Osservatore Romano, Jan. 8, 1992, p. 9.
[152] L’Osservatore Romano, Jan. 22, 1990, p. 6.
[153] L’Osservatore Romano, Sept. 2, 1985, p. 3.
[154] L’Osservatore Romano, Jan. 1, 1979, p. 1.
[155] L’ Osservatore Romano, Jan. 2, 2002, p. 1.
[156] L’Osservatore Romano, Jan. 6, 1986, p. 1.
[157] L’Osservatore Romano, April 2, 1991, p. 1.
[158] L’Osservatore Romano, Jan. 30, 2002, p. 6/7.
[159] L’Osservatore Romano, June 16, 2004, p. 8.
[160] L’Osservatore Romano, Aug. 29, 1988, p. 10.
[161] L’Osservatore Romano, Sept. 19, 2001, p. 10.
[162] https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-papezov/c/redemptor-hominis
[163] The Papal Encyclicals, Vol. 3 (1903-1939), p. 6.
[164] Piers Compton, The Broken Cross, p. 72.
[165] St. Francis De Sales, The Catholic Controversy, Rockford, IL: Tan Books, 1989, p. 45.
Súvisiace články