^
^
Nedávne videá a články | Apokalypsa teraz vo Vatikáne | Nová “omša” novus ordo | Prečo peklo musí byť večné | Antikrist identifikovaný | Sedevakantizmus | Prečo tak mnohí nemôžu veriť | “Magicians” Prove A Spiritual World Exists | Úžasné dôkazy o Bohu |
Pravda o cirkvi II. vatikánskeho koncilu | Herézy II. vatikánskeho koncilu | Kroky k obráteniu | Mimo Cirkvi niet spásy | Vyvrátenie východného „pravoslávia“ | Svätý Ruženec | Páter Pio | Falošní tradicionalisti |
Dignitatis humanae – druhovatikánska deklarácia o náboženskej slobode
Revolúcia II. vatikánskeho koncilu
Druhovatikánska Deklarácia o náboženskej slobode bola bezpochyby najnotorickejšou zo všetkých dokumentov II. vatikánskeho koncilu. Aby človek pochopil, prečo je druhovatikánske učenie o náboženskej slobode heretické, musí pochopiť neomylné učenie Katolíckej Cirkvi v tejto otázke.
Je dogmou Katolíckej Cirkvi, že štáty majú právo, vskutku povinnosť zabrániť príslušníkom falošných náboženstiev vo verejnom propagovaní a praktizovaní svojich bludných presvedčení. Štáty to musia urobiť na ochranu spoločného dobra – dobra duší – ktorému škodí verejné šírenie zla. Toto je dôvod, prečo Katolícka Cirkev vždy učila, že katolicizmus má byť jediným štátnym náboženstvom a že štát má vylúčiť a zakázať verejné vyznávanie a šírenie akéhokoľvek iného náboženstva.
Teraz sa pozrieme na tri tvrdenia, ktoré odsúdil pápež Pius IX. vo svojom autoritatívnom Sylabe omylov.
Všimnite si, že myšlienka, že katolícke náboženstvo by nemalo byť jediným štátnym náboženstvom na úkor ostatných náboženstiev, je odsúdená. Toto znamená, že katolícke náboženstvo by malo byť jediným štátnym náboženstvom a že ostatné by mali byť vylúčené z verejného kultu, vierovyznania, praktizovania a propagácie. Katolícka Cirkev neveriacich nenúti do vyznávania katolíckej viery, keďže viera je (zo svojej podstaty) slobodný akt vôle.
Učí však, že štáty by mali zakázať propagáciu a verejné vyznávanie falošných náboženstiev, ktoré duše do pekla vedú.
V Quanta Cura pápež Pius IX. tiež odsúdil myšlienku, že každý človek by mal mať uznané občianske právo na náboženskú slobodu.
Druhý vatikánsky koncil však učí pravý opak:
Druhý vatikánsky koncil učí, že náboženská sloboda by mala byť občianskym právom, čož pápež Pius IX. explicitne odsúdil. Druhý vatikánsky koncil tiež hovorí, že toto právo na náboženskú slobodu sa vzťahuje na verejné, ako aj súkromné prejavy; a že nikomu by sa nemalo brániť vo verejnom prejave alebo praktizovaní svojho náboženstva. Učenie II. vatikánskeho koncilu je výslovnou herézou proti neomylnému učeniu pápeža Pia IX. a mnohých ďalších pápežov. Druhovatikánske učenie o náboženskej slobode by sa doslova mohlo pridať k bludom Sylabu omylov, ktoré odsúdil pápež Pius IX.
Benedikt XVI. priznáva, že učenie II. vatikánskeho koncilu o náboženskej slobode je v rozpore s učením Sylabu omylov pápeža Pia IX.!
Je to ohromujúce, že Benedikt XVI. priznáva to, čo sme práve dokázali vyššie!
Benedikt XVI. tu priznáva, že učenie II. vatikánskeho koncilu (ktorého sa drží) je v priamom rozpore s učením Sylabu omylov pápeža Pia IX. Inými slovami, práve priznal, že učenie II. vatikánskeho koncilu je v rozpore s učením katolíckeho Magistéria. Sotva si možno žiadať výraznejšie potvrdenie toho, že učenie II. vatikánskeho koncilu je heretické. Benedikt XVI. to vo svojej knihe opakuje znova a znova, pričom učenie II. vatikánskeho koncilu nazýva „protisylabom“ a hovorí, že k Sylabu omylov sa nemožno vrátiť!
Kacírstvo II. vatikánskeho koncilu je azda najjasnejšie vyjadrená v nasledujúcom citáte:
Druhý vatikánsky koncil hovorí, že štát prekračuje svoju kompetenciu, ak si nárokuje prekážať náboženským úkonom. Toto je totálne heretické.
Tu vidíme, že pápež Lev XIII. (ktorý len opakuje konzistentné učenie pápeža za pápežom) učí, že štát nielenže môže, ale aj má obmedziť a odstrániť práva a privilégiá iných náboženstiev na vykonávanie náboženských úkonov – čož je pravý opak toho, čo vyhlásil II. vatikánsky koncil. Takéto verejné úkony, bludné názory a bludné učenia by mala verejná moc (štát) podľa učenia Katolíckej Cirkvi potlačiť, aby sa nimi nepohoršovali a nezviedli duše.
Heréza II. vatikánskeho koncilu v tejto veci je veľmi jasná, ale vždy sa nájdu heretici, ktorí sa pokúšajú obhájiť neobhájiteľné.
Vyvrátenie pokusov o obhajobu druhovatikánskeho učenia o náboženskej slobode
Niektorí obhajcovia druhovatikánskeho učenia o náboženskej slobode argumentujú, že II. vatikánsky koncil jednoducho učil, že by sme nemali nútiť ľudí k viere.
Ako sme už videli, toto je úplne bludné. Druhý vatikánsky koncil neučil len to, že Katolícka Cirkev neveriacemu nenanucuje alebo nevnucuje, aby sa stal katolíkom. Druhý vatikánsky koncil totiž učil, že štáty nemajú právo potláčať verejné prejavy, propagáciu a praktizovanie falošných náboženstiev (z dôvodu, že by sa malo všeobecne uznať občianske právo na náboženskú slobodu). Ešte raz, musíme pochopiť rozdiel medzi týmito dvoma odlišnými otázkami, ktoré sa nečestní obhajcovia II. vatikánskeho koncilu niekedy pokúšajú spojiť. Otázka jedna – Katolícka Cirkev neveriacemu nevnucuje ani nenanucuje veriť, keďže viera je zo slobodnej vôle – toto je pravda. Otázka dva – štát nemôže potláčať verejné prejavy týchto falošných náboženstiev – v tomto II. vatikánsky koncil Katolíckej Cirkvi protirečí v otázke náboženskej slobody. Druhá otázka je kľúčová.
Aby sme to lepšie pochopili, uveďme príklad: Ak by sa v štáte vyskytli napríklad moslimovia a židia, ktorí by na verejnom mieste konali svoje náboženské obrady a slávnosti (aj keď by vôbec nerušili pokoj, nezasahovali do súkromného majetku a nenarušovali verejný poriadok), štát by (podľa katolíckeho učenia) mohol a mal tieto obrady a slávnosti potlačiť a poslať židov a moslimov domov (alebo by ich zatkol, ak by bol zákon dobre zavedený), keďže pohoršujú ostatných a mohli by spôsobiť, že by sa k týmto falošným náboženstvám pridali aj iní. Štát by im oznámil ich povinnosť byť katolíkmi pred Bohom a snažil by sa ich obrátiť tým, že by ich nasmeroval ku katolíckym kňazom, ale nenútil by ich tak urobiť. Toto je príklad jasného rozdielu medzi 1) nútením, aby bol niekto katolíkom, niečo, čo Cirkev odsudzuje, keďže viera je zo slobodnej vôle, a 2) právom štátu potlačiť bludnú náboženskú činnosť; niečo, čo Cirkev učí.
Druhý vatikánsky koncil však učí pravý opak. Nižšie citovaná pasáž je najjasnejšou druhovatikánskou herézou o náboženskej slobode. Citujeme ju ešte raz, pretože táto pasáž je úplne neobhájiteľná a vymyká sa všetkým pokusom o prekrútenie, ako napríklad prekrúteniu od Patricka Madrida vyššie.
Druhý vatikánsky koncil tu hovorí, že štát prekračuje svoju kompetenciu, ak si nárokuje riadiť alebo prekážať náboženským úkonom. Vyššie sme sa práve dozvedeli, že Sylabus omylov odsúdil myšlienku, že štát nemôže prekážať úkonom iných náboženstiev. Toto dokazuje, že druhovatikánske učenie o náboženskej slobode bolo jednoznačne bludné a heretické a že II. vatikánsky koncil neučil len to, že človek by nemal byť nútený stať sa katolíkom.
Úskočná námietka – „v náležitých medziach“
Obhajcovia II. vatikánskeho koncilu, ktorí sa akokoľvek pokúšajú obhájiť heretické druhovatikánske učenie o náboženskej slobode, sa dopúšťajú obrovských prekrúcaní. Citujú nižšie uvedenú pasáž z II. vatikánskeho koncilu a prekrúcajú jej učenie v nádeji, že táto pasáž (takýmto spôsobom prekrútená) môže nejako zodpovedať tradičnému učeniu proti náboženskej slobode. Tvrdia, že II. vatikánsky koncil nepripustil bezpodmienečnú slobodu verejného kultu, ale spomenul určité „hranice“.
„Vidíte,“ hovoria, „Druhý vatikánsky koncil učil, že štáty môžu tomuto náboženskému prejavu vymedziť hranice; a to je v súlade s tradičným učením.“ Toto je taký nečestný argument, také prekrútenie textu, že katolíci by ním mali byť pobúrení. V pasáži vyššie, hoci učí, že nikomu (bez ohľadu na jeho náboženstvo) nemožno brániť vo verejnom vyjadrovaní svojho náboženstva, II. vatikánsky koncil jednoducho pokrýva všetky svoje úskalia a zabezpečuje, že na verejnosti nezanechá dojem, že povoľuje v štáte anarchiu.
Druhý vatikánsky koncil musel dodať „v náležitých medziach“, aby ho nemali za to, že schvaľuje napríklad blokovanie dopravy počas dopravnej špičky náboženskou skupinou alebo náboženské obrady uskutočňované uprostred rušných diaľnic. Učí teda, že nikomu... sa nesmie brániť konať proti svojmu svedomiu súkromne i verejne, v náležitých medziach. Druhý vatikánsky koncil v žiadnom prípade nehovorí, že katolícky štát by mal obmedziť právo na náboženskú slobodu u nekatolíckych občanov; Druhý vatikánsky koncil stále učí nepopierateľnú herézu o náboženskej slobode: že náboženská sloboda by mala byť občianskym právom a že štát nesmie nikomu brániť konať proti svojmu svedomiu na verejnosti; ale jednoducho naznačuje, že riadny verejný poriadok sa nemôže narušiť tými, čo toto právo uplatňujú.
Aby sme dokázali, že ide o tento význam – ktorý je, samozrejme, zrejmý každému čestnému posudzovateľovi tejto záležitosti – môžeme jednoducho zacitovať ten istý #2 z tejto deklarácie:
Vidíme, že slovné spojenie „v náležitých medziach“ jednoducho znamená „pokiaľ sa zachováva spravodlivý verejný poriadok.“ Čiže podľa II. vatikánskeho koncilu má každý človek právo na náboženskú slobodu vrátane verejného prejavu a praktizovania svojho náboženstva, ktoré štát nemôže obmedziť, pokiaľ sa zachováva spravodlivý verejný poriadok. Toto je heretické. Druhý vatikánsky koncil sa nezhodoval s tradičným učením, bez ohľadu na to, ako tvrdošijne sa heretici ako „otec“ Brian Harrison nečestne pokúšajú použiť túto vetu na takúto argumentáciu. Druhý vatikánsky koncil učil, že štát nemôže zabrániť verejnému prejavu falošných náboženstiev, ako to veľmi jasne vidíme v tomto citáte, o ktorom sme už hovorili.
Vôbec nijak sa nedá obhájiť neobhájiteľne heretické druhovatikánske učenie o náboženskej slobode.
Námietka, že „náboženská sloboda nie je dogma“
Vzhľadom na jasný rozpor medzi druhovatikánskym učením o náboženskej slobode a tradičným učením, iní obhajcovia odpadlíctva po II. vatikánskom koncile trvali na tom, že napriek rozporu sa v prípade učenia II. vatikánskeho koncilu nejedná o herézu, pretože tradičné učenie o náboženskej slobode nebolo neomylne vyučované ako dogma.
Toto je úplne mylné a ľahko vyvrátiteľné. Myšlienku, ktorú učil II. vatikánsky koncil, že každému človeku treba priznať občianske právo na náboženskú slobodu, aby mal zákonom zabezpečené právo verejne praktizovať a šíriť svoje falošné náboženstvo, dogmaticky, slávnostne a neomylne odsúdil pápež Pius IX. v Quanta Cura. Jazyk, ktorý používa Pius IX., s prehľadom spĺňa požiadavky dogmatickej definície. Všimnite si, prosím, najmä tučne zvýraznené a podčiarknuté časti.
Pápež Pius IX. svojou apoštolskou mocou tento zlý názor slávnostne odsudzuje, zavrhuje a zakazuje (stavia mimo zákon) a slávnostne vyhlasuje, že všetky deti Katolíckej Cirkvi musia mať tento zlý názor za odsúdený. Toto je slávnostný jazyk a neomylné učenie najvyššieho rádu. Niet pochýb o tom, že Quanta Cura predstavuje dogmatické odsúdenie myšlienky, že náboženská sloboda by mala byť občianskym právom priznaným každému človeku. Učenie II. vatikánskeho koncilu bolo teda výslovnou herézou proti neomylnému dogmatickému učeniu v tejto veci.
Druhovatikánske učenie o náboženskej slobode odmieta celé dejiny kresťanstva a nivočí katolícku spoločnosť
Ukázali sme, že druhovatikánske učenie o náboženskej slobode je heretické. Mohli by sme uviesť mnoho ďalších príkladov, ktoré by preukázali, že druhovatikánske učenie o náboženskej slobode je bludné, zlé a nekatolícke. Napríklad dogmatický Viennský koncil výslovne katolíckym vodcom štátov nariadil, že musia verejne regulovať (t. j. verejne potláčať) verejné praktizovanie islamského kultu. Pápež Klement V. štátu pripomínal jeho povinnosť zakázať verejné vyznávanie falošných náboženstiev.
Podľa II. vatikánskeho koncilu je toto učenie Viennského koncilu mylné. Podľa učenia II. vatikánskeho koncilu bolo mylné aj to, že kresťanské náboženstvo bolo v roku 392 po Kristovi Teodosiom vyhlásené za náboženstvo Rímskej ríše a že všetky pohanské chrámy boli zatvorené. [22] Toto nám opäť ukazuje, že druhovatikánske učenie o náboženskej slobode je zlé a heretické.
Práve heretické druhovatikánske učenie o náboženskej slobode bolo dôvodom, prečo po II. vatikánskom koncile viaceré katolícke národy zamenili svoje katolícke ústavy za svetské! Katolícke ústavy Španielska a Kolumbie boli v skutočnosti potlačené na výslovný pokyn Vatikánu a zákony týchto krajín sa zmenili tak, aby povoľovali verejné praktizovanie nekatolíckych náboženstiev.
Zmeny v španielskom katolíckom práve v dôsledku učenia II. vatikánskeho koncilu
„Fuero de los Espanoles“, fundamentálny zákon Španielskeho štátu prijatý 17. júla 1945, povoľoval len súkromné praktizovanie nekatolíckych kultov [náboženstiev] a zakazoval všetky propagandistické aktivity zo strany falošných náboženstiev.
Vidíme, že v súlade s tradičným katolíckym učením španielsky zákon nariadil, že obrady a verejné prejavy náboženstva budú výlučne katolícke. Po II. vatikánskom koncile však „Ley Organica del Estado“ (10. január 1967) nahradil tento 2. odsek 6. článku nasledovným:
Okrem toho preambula španielskej ústavy, ktorá bola po II. vatikánskom koncile upravená tým istým „Ley Organica del Estado“, explicitne vyhlásila:
Vidíme, že druhá časť 6. článku ústavy z roku 1945 bola nahradená časťou ústavy z roku 1967 práve preto, aby sa španielske zákony zosúladili s deklaráciou II. vatikánskeho koncilu! Možno práve táto revízia katolíckych zákonov v katolíckej krajine, ktorá sa uskutočnila s cieľom prispôsobiť sa novému náboženstvu II. vatikánskeho koncilu, viac než čokoľvek iné ilustruje sily, ktoré tu pôsobia. Španielsko sa premenilo z katolíckej krajiny na bezbožnú krajinu, ktorá teraz poskytuje právnu ochranu rozvodom, sodomii, pornografii a antikoncepcii, a to všetko vďaka II. vatikánskemu koncilu.
V súlade so svojím heretickým učením o náboženskej slobode, II. vatikánsky koncil učí herézu, že všetky náboženstvá disponujú slobodou prejavu a slobodou tlače.
Myšlienku, že každý má právo na slobodu slova a tlače, odsúdili mnohí pápeži. Citovať budeme len pápeža Gregora XVI. a pápeža Leva XIII. Všimnite si, že pápež Gregor XVI. túto myšlienku (práve tú, ktorú učil II. vatikánsky koncil) označil za škodlivú a „nikdy dostatočne neodsúdenú“.
Všetka táto katolícka náuka je v priamom rozpore s heretickým učením II. vatikánskeho koncilu.
[1] Denzinger 1777.
[2] The Papal Encyclicals, Vol. 2 (1878-1903), p. 115.
[3] Denzinger 1778.
[4] Denzinger 1755.
[5] Denzinger 1690.
[6] https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/c/dignitatis-humanae
[7] https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/c/dignitatis-humanae
[8] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, San Francisco, CA: Ignatius Press, 1982, p. 381.
[9] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, p. 385.
[10] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, p. 391.
[11] https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/c/dignitatis-humanae
[12] The Papal Encyclicals, Vol. 2 (1878-1903), pp. 175-176.
[13] Patrick Madrid, Pope Fiction, San Diego: Basilica Press, 1999, p. 277
[14] Denzinger 1778.
[15] https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/c/dignitatis-humanae
[16] https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/c/dignitatis-humanae
[17] https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/c/dignitatis-humanae
[18] https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/c/dignitatis-humanae
[19] Chris Ferrara, Catholic Family News, “Opposing the Sedevacantist Enterprise, Part II,” Oct. 2005, pp. 24-25.
[20] Denzinger 1690; 1699.
[21] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 1, p. 380.
[22] Fr. John Laux, Church History, p. 98.
[23] Denzinger 1995.
[24] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 271.
[25] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 2, p. 1004.
[26] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 238.
[27] The Papal Encyclicals, Vol. 2 (1878-1903), p. 180.
[28] The Papal Encyclicals, Vol. 2 (1878-1903), p. 114.