^
^
Nedávne videá a články | Apokalypsa teraz vo Vatikáne | Nová “omša” novus ordo | Prečo peklo musí byť večné | Antikrist identifikovaný | Sedevakantizmus | Prečo tak mnohí nemôžu veriť | “Magicians” Prove A Spiritual World Exists | Úžasné dôkazy o Bohu |
Pravda o cirkvi II. vatikánskeho koncilu | Herézy II. vatikánskeho koncilu | Kroky k obráteniu | Mimo Cirkvi niet spásy | Vyvrátenie východného „pravoslávia“ | Svätý Ruženec | Páter Pio | Falošní tradicionalisti |
Sekta II. vatikánskeho koncilu propaguje modloslužbu skrze všeobecný kult človeka, osobitným kultom človeka na novej omši a prostredníctvom uznávania modlárskych náboženstiev
Už sme sa do veľkých podrobností zaoberali tým, že sekta II. vatikánskeho koncilu uznala modlárske náboženstvá. Teraz sa musíme pozrieť na to, ako na novej omši človek nahradil Boha a ako sa to odráža v seminároch.
Lex Orandi, lex credendi – Zákon modlitby novus ordo zodpovedá zákonu viery novus ordo: človek je Boh
Lex Orandi, lex credendi je princíp katolíckeho učenia. Znamená to jednoducho, že spôsob, akým sa Cirkev modlí alebo uctieva, odráža to, v čo Cirkev verí. Je to tak pravdivé, že keď sa protestantskí heretici odtrhli od Cirkvi, protestantskými herézami (popieranie skutočnej prítomnosti Krista v Eucharistii, popieranie omše ako obety atď.) ľudí najúčinnejšie indoktrinovali tým, že zmenili omšu spôsobmi, ktoré odrážali ich nové presvedčenia (napr. zaobchádzanie s Eucharistiou, ako keby bola iba obyčajným kúskom chleba, odstránenie zmienok o obete atď.).
To isté vidíme v Novus ordo missae (novej omši). V krátkosti sa zamerajme na to, ako sa v zákone novus ordo modlitby odráža podruhovatikánske učenie (artikulované Jánom Pavlom II.), že človek je Boh. Dokonca aj Michael Davies, zosnulý obhajca platnosti novej omše, zreteľne rozoznal, že uctievanie novej omše predstavuje kult človeka.
Otočenie oltára a to, že bol nahradený stolom, ktorý je orientovaný na človeka, nahrádza kult Boha kultom človeka.
Všimnite si túto dôležitú skutočnosť: význam novej omše je podľa sekty II. vatikánskeho koncilu v zhromaždení, pretože jej krédom je, že zhromaždenie – človek – je teraz Kristus.
Toto nahradenie Boha človekom v (novej) omši je vštiepené aj do oficiálneho dokumentu II. vatikánskeho koncilu o liturgii (Sacrosanctum Concilium).
Michael Davies sa k tomuto učeniu vyjadril:
Druhý vatikánsky koncil teda oficiálne učí, že pozornosť na omši sa musí sústrediť na človeka lež Boha.
To je dôvodom, prečo počúvame o každom druhu ohavnosti na novej omši vrátane klaunských omší, detských omší, polkových omší atď., atď., atď., atď., ktoré sú všetky zamerané na to, aby sa bohoslužba prispôsobovala zhromaždeniu – aby sa prispôsobovala človeku, ktorý je v skutočnosti predmetom jej uctievania.
Surfovanie na ľuďoch na novej omši
Toto uctievanie človeka na novej omši do očí bijúco zachytil denník The Boston Globe v odhalení z 3. apríla 1978.
Klaunovská omša, ktorá sa uskutočnila v Bostone 2. apríla 1978
Tuná je eucharistická modlitba z tejto klaunskej novus ordo „omše“, ktorú celebroval otec Joachim Lally:
Z tejto eucharistickej modlitbe z klaunovskej novus ordo omše sa dozvedáme nehorázne očividné učenie, že človek je Kristus. V modlitbe sa uvádza, že „aby sme spoločne boli živým, dýchajúcim a hýbajúcim sa Telom a Krvou Ježiša Krista...“! Toto je náuka Antikrista, rozpustenie Ježiša do každého človeka (1 Jn 4:2-3). Toto náboženstvo človeka ako Krista je vštiepené aj v rozhodnutí, ktoré predpísalo, ako sa nesmie rozdávať novus ordo „Prijímanie“.
Všimnite si: v oficiálnom vyhlásení novus ordo biskupov sa uvádza, že kňaz pri rozdávaní Prijímania nesmie povedať „Prijmite Telo Kristovo“ alebo „Toto je Telo Kristovo“, ale „Telo Kristovo“, aby sa zdôraznilo, že „Telo Kristovo“ je prítomné v spoločenstve! Toto je uctievanie človeka!
Táto modloslužba sa odráža aj na novus ordo seminároch. Na mnohých týchto seminároch sa od úcty k tomu, čo považujú za Najsvätejšiu sviatosť [pamätajte, že skutočná prítomnosť Krista nie je na novej omši prítomná, ako sme už prebrali], v skutočnosti odrádza, pretože ide o neuznanie prítomnosti Krista v každom človeku!
Niektorí z tých, čo si aj pokľaknú pred tým, čo považujú za Najsvätejšiu sviatosť, sú karhaní za svoje „zastarané“ chápanie skutočnej prítomnosti Krista, t. j. „nechápu“, že Kristus je prítomný v každom! Toto je náuka Antikrista, ktorú sekta II. vatikánskeho koncilu naplno vstrebala. A vieme to z vlastnej skúsenosti. Pred mnohými rokmi jeden z nás navštívil novus ordo seminár v oblasti Filadelfie. Nová „omša“ bola ridikulózne neúctivá a vystupovali na nej seminaristi brnkajúci na gitarách počas toho, čo pripomínalo skôr folklórny koncert ako omšu. Keď sa jeden z nás sťažoval u predstaviteľa seminára, že šaškovanie na „omši“ nebolo úctivé voči Kristovi prítomnom v Najsvätejšej sviatosti (čo si vtedy jeden z nás mylne myslel, nevediac o neplatnosti novej omše), predstaviteľ seminára v skutočnosti odpovedal: „Čo však Kristus, ktorý je prítomný v každom človeku?“
Všimnite si, ako diabol rafinovane pretláča kult človeka pod falošnou zámienkou starostlivosti o druhých. Skrývanie zla pod plášťom falošnej dobročinnosti alebo falošnej „lásky“ bolo vždy jedným z najúčinnejších diablových prostriedkov na šírenie kacírstva a lží.
Títo ľudia si neuvedomujú, že pápež Pius XII. výslovne odsúdil zamieňanie mystického tela Kristovho (členov Cirkvi) so skutočným telom a osobou Ježiša Krista.
Túto kapitolu zakončíme nasledujúcim ohromujúcim príbehom, ktorý sa odohral na novus ordo Seminári sv. Marka. Tento príbeh dotiahne túto náuku o človeku ako Kristovi do úplného konca. Ukazuje nám, ako táto náuka o zhromaždení ako Kristovi vládne v novej cirkvi. Ukazuje to, ako sú sekta II. vatikánskeho koncilu, nová omša a novus ordo semináre nevýslovne démonické.
Uctievanie človeka (zhromaždenia) ako Krista na novej omši tak úplne pohltilo tohto odpadlíckeho novus ordo „kňaza“, že uctieval hlinený hrniec, rovnako ako na novej omši uctieva zhromaždenie ľudí. A presne o tomto je novus ordo/druhovatikánske náboženstvo Jána Pavla II. To je dôvod, prečo klérus II. vatikánskeho koncilu plne prijal medzináboženské odpadlíctvo z Assisi, podľa ktorého sú vítaní všetci náboženskí vodcovia vrátane zapieračov Krista. Sú pozvaní a prijatí, pretože (podľa bludného náboženstva II. vatikánskeho koncilu) je ich ľudská dôstojnosť dôležitejšia ako skutočnosť, že odmietajú Krista.
Čiže v náboženstve II. vatikánskeho koncilu existuje na trojaké modlárstvo: 1) uctievanie neplatne konsekrovaného kúska chleba na novej omši, keďže forma konsekrácie na novej omši nie je dostatočná na platnosť (ako sme ukázali); 2) uctievanie človeka tým, že sa bohoslužba sa prispôsobuje zhromaždeniu, a nie Bohu, a to otáčaním oltára a mnohými ďalšími vecami; a 3) povýšenie ľudskej dôstojnosti nad Kristovo učenie tým, že sa uznávajú falošné náboženstvá človeka napriek tomu, že sú v rozpore s Kristovým učením.
Toto uctievanie človeka je hlavným dôvodom, prečo je novus ordo „kňazstvo“ žumpou ohavností, homosexuality a nevýslovných zvráteností. Ako sa už dozvedeli, výskumná práca o misionároch vyzrádza, že tam, kde je bežné modlárstvo (ako napríklad na misijných územiach úplne v Satanovom jarme), tam je bežná aj homosexualita. Modlárstvo novej omše je hlavným faktorom, pokiaľ ide o masovú zvrátenosť novus ordo „kňazov“.
Je zrejmé, že tieto skutočnosti by nám mali ešte raz ukázať, prečo sa na omši novus ordo nemožno zúčastniť z akéhokoľvek dôvodu pod hrozbou ťažkého hriechu.
Poznámky pod čiarou k 25. kapitole:
[1] Michael Davies, Pope Paul’s New Mass, Kansas City, MO: Angelus Press, p. 141.
[2] Michael Davies, Pope Paul’s New Mass, p. 149.
[3] Michael Davies, Pope Paul’s New Mass, p. 141.
[4] L’Osservatore Romano (the Vatican’s Newspaper),Nov. 2, 1978, p. 1.
[5] https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/c/sacrosanctum-concilium
[6] Michael Davies, Pope Paul’s New Mass, pp. 142-143.
[7] Michael Davies, Pope Paul’s New Mass, p. 170.
[8] Michael Davies, Pope Paul’s New Mass, pp. 197-198.
[9] Michael Davies, Pope Paul’s New Mass, p. 340.
[10] Michael Rose, Goodbye, Good Men, Washington, D.C.: Regnery Publishing, Inc., 2002, p. 121.
[11] Michael Rose, Goodbye, Good Men, p. 121.
[12] The Papal Encyclicals, by Claudia Carlen, Raleigh: The Pierian Press, 1990, Vol. 4 (1939-1958), p. 54.
[13] Michael Rose, Goodbye, Good Men, p. 166.
[14] The Papal Encyclicals, Vol. 3 (1903-1939), p. 6.