^
^
Nedávne videá a články | Apokalypsa teraz vo Vatikáne | Nová “omša” novus ordo | Prečo peklo musí byť večné | Antikrist identifikovaný | Sedevakantizmus | Prečo tak mnohí nemôžu veriť | “Magicians” Prove A Spiritual World Exists | Úžasné dôkazy o Bohu |
Pravda o cirkvi II. vatikánskeho koncilu | Herézy II. vatikánskeho koncilu | Kroky k obráteniu | Mimo Cirkvi niet spásy | Vyvrátenie východného „pravoslávia“ | Svätý Ruženec | Páter Pio | Falošní tradicionalisti |
Herézy Benedikta XVI.
Táto sekcia je nevyhnutná na prečítanie; obsahuje najohromujúcejšie exposé heréz Benedikta XVI. a mnoho farebných obrázkov. Táto sekcia vychádza z prieskumu 30 kníh Benedikta XVI. a mnoho jeho prejavov. Zvyšok materiálu na našej webstránke, v našich DVD-čkach a v našich knihách je založený na najintenzívnejšom výskume vrátane: štúdia každej pápežskej encykliky od r. 1740 (roku, kedy bola zavedená moderná forma encykliky), štúdia dekrétov všetkých ekumenických koncilov v dejinách Cirkvi a iných pápežských búl, prieskumu každého publikovaného vydania vatikánskych týždenných novín od 4. apríla 1968 do súčasnosti, intenzívneho štúdia katolíckej histórie a mnohého ďalšieho.
Ďalšie herézy od Benedikta XVI. (EN, táto sekcia obsahuje úplnejšie exposé jeho najhorších heréz)
Herézy Benedikta v knihách (EN)
Benedikt XVI. je pro-potrat, rovnako ako Ted Kennedy [EN, 10 min. video]
Herézy Benedikta XVI. (2005-2013)
Benedikt XVI. modliaci sa ako moslimovia smerom k Mekke v mešite s prekríženými rukami v moslimskom modlitebnom geste nazývanom „postoj pokoja“ (gesto kľudnosti) 30. novembra 2006
Obsah
Benedikt XVI. je Jozef Ratzinger. Jozef Ratzinger bol jedným z najradikálnejších teológov na II. vatikánskom koncile, kde mali jeho idey vplyv na usmerňovanie revolučného smeru koncilu.
Na II. vatikánskom koncile sa Ratzinger potĺkal s neslávne známymi heretikmi ako Karl Rahner. A napriek tomu, že bol kňaz, Jozef Ratzinger sa ukázal na II. vatikánskom koncile nie v odeve duchovných, ale v obleku a s kravatou.
Karl Rahner (vľavo) s otcom Jozefom Ratzingerom (vpravo) na II. vatikánskom koncile
Ratzinger bol v r. 1977 vymenovaný za „kardinála“ Pavlom VI. a o päť rokov neskôr sa stal prefektom pre Kongregáciu pre náuku viery (Congregatio pro Doctrina Fidei).
Počas týchto rokov Ratzinger napísal ohromujúce množstvo kníh. Herézy od Ratzingera, ktoré tu preberieme, pochádzajú z toho, že som prečítal mnoho jeho prejavov a 24 kníh (teraz už 30), ktoré napísal.
Mnoho katolíkov je dobre oboznámených s faktom, že v roku 2000 Vatikán údajne odhalil tretie tajomstvo Fatimy.
Čítanie vatikánskeho falošného tretieho tajomstva Fatimy 13. mája 2000
Väčšina tradicionalistov okamžite poznala, že takzvané „tretie tajomstvo“, ktoré vydal Vatikán, nebolo pravým tretím tajomstvom Fatimy, ale že sa skôr na svete spáchal obrovský podvod. Hlavným autorom dokumentu, ktorý sa pokúsil presvedčiť svet o tomto podvode proti posolstvu našej Pani, bol Jozef Ratzinger, Benedikt XVI.
Dokument o tomto takzvanom „treťom tajomstve“, pomenovanom Posolstvo Fatimy, bol napísaný Ratzingerom a „kardinálom“ Bertonom. Bol to pokus „preukázať nesprávnosť a zosmiešniť“ posolstvo Fatimy, ako bol nútený pripustiť Los Angeles Times. V dokumente Ratzinger odkazoval iba na jedného fatimského bádateľa, otca Edouarda Dhaniho. Otec Dhani zastával názor, že veľké časti fatimského posolstva boli výmysly Lucie. Odkazovaním na Dhaniho ako svojho „experta“ na Fatimu Ratzinger ukázal, že aj on zastáva názor, že posolstvo Fatimy je výmysel.
Toto odhaľuje jeden z hlavných príznačných znakov Ratzingera. Je podvodníkom. Vytvorí zdanie zanietenosti pre niečo (napr. Fatimu), zatiaľ čo sa snaží roztrhať onoho význam. Vytvorí zdanie konzervativizmu, zatiaľ čo vštepuje najohavnejšie herézy. Teraz preberieme ohromujúce herézy Jozefa Ratzingera – Benedikta XVI.
Obsah
HERÉZY BENEDIKTA XVI. O ŽIDOCH
Vychádzajúc z Písma a Tradície, Katolícka Cirkev učí neomylne, že k spáse je nevyhnutné veriť v Ježiša a katolícku vieru
Katolícka Cirkev tiež neomylne učí, že Starý zákon skončil príchodom Krista a bol nahradený Novým zákonom. Florentský koncil učil, že tí, ktorí praktikujú Starý zákon a židovské náboženstvo, hrešia smrteľne a sú citujem: „cudzí kresťanskej viere a nie ani v najmenšom spôsobilí podieľať sa na večnej spáse, pokiaľ sa niekedy nezotavia z týchto chýb.“ [3]
Avšak v r. 2001 Pápežská biblická komisia (Pontificia Commissio Biblica) vydala knihu s názvom Židovskí ľudia a ich posvätné písma v kresťanskej Biblii (The Jewish People and Their Sacred Scriptures in the Christian Bible). Táto kniha odmieta dogmu, že Starý zákon skončil. Učí, že Starý zákon je stále v platnosti a že čakanie židov na príchod Mesiáša (ktoré bolo súčasťou Starého zákona) je stále opodstatnené. Učí, že Ježiš nemusí byť chápaný ako prorokovaný Mesiáš; je možné vidieť Ho, ako Ho vidia židia, nie ako Mesiáša a Syna Božieho.
V sekcii II, A, #5, Židovskí ľudia a ich posvätné písma v kresťanskej Biblii tvrdí:
V sekcii II, A, #7, Židovskí ľudia a ich posvätné písma v kresťanskej Biblii tvrdí:
Takže, podľa tejto knihy Vatikánu, kresťania môžu a mali by pripustiť, že židovský postoj, že Ježiš nie je Syn Boží a prorokovaný Mesiáš, je možný! Úvod k tejto totálne heretickej knihe nebol napísaný nikým iným ako Jozefom Ratzingerom, teraz Benediktom XVI. Toto je antikristovské!
Heréza je odmietnutie dogmy katolíckej viery; apostáza (odpadnutie od viery) je odmietnutie celej katolíckej viery. Táto kniha obsahuje aj herézu, aj apostázu, plne schválenú Benediktom XVI.
BENEDIKT XVI. UČÍ, ŽE JEŽIŠ KRISTUS NEMUSÍ BYŤ CHÁPANÝ AKO MESIÁŠ
Benedikt XVI. učí to samé zapretie Ježiša Krista v niekoľkých jeho knihách.
Benedikt XVI. hovorí, že jestvujú úplne dobré dôvody neveriť, že Starý zákon sa vzťahuje na Krista ako na prorokovaného Mesiáša. Hovorí, že Starý zákon nepoukazuje jednoznačne na nášho Pána ako na Mesiáša. Toto je ďalšie totálne popretie kresťanskej viery.
Čo robí túto apostázu ešte ostudnejšou, je fakt, že Nový zákon je plný pasáží, ktoré vyhlasujú, že náš Pán je naplnením proroctva Starého zákona. Aby sme citovali iba jednu pasáž z mnohých, v 5. kap. Evanjelia podľa Jána náš Pán konkrétne hovorí židom, že to, čo je napísané v Starom zákone ohľadom Neho, ich usvedčí.
Ale podľa Benedikta XVI., všetky tieto biblické vyhlásenia vrátane vlastných slov nášho Pána môžu byť nepravdivé. Podľa Benedikta XVI. je židovské chápanie, že Náš Pán nie je Mesiáš, nie je Syn Boží a nie je predpovedaný v Starom zákone, možné a opodstatnené. Toto je úplne heretické, odpadlícke a antikristovské.
Benedikt XVI. tiež zapiera Ježiša Krista vo svojej knihe Miľníky.
Benedikt XVI. opäť deklaruje, že Písmo je otvorené zastávaniu židovského stanoviska k Ježišovi, že Ježiš nie je Syn Boží. Presne toto je dôvodom, prečo Benedikt XVI. opakovane učí herézu, že židia nemusia veriť v Ježiša Krista pre spásu.
Toto je totálne odmietnutie katolíckej dogmy.
VEREJNÝ ČIN ODPADLÍCTVA BENEDIKTA XVI. V NEMECKEJ SYNAGÓGE
Všetko z tohoto je dôvodom, prečo 19. augusta 2005 – piatok napoludnie, v ten samý deň a hodinu, kedy bol Ježiš ukrižovaný – Benedikt XVI. dorazil k židovskej synagóge v Kolíne nad Rýnom v Nemecku a aktívne sa zúčastnil na židovskom obrade uctievania. Aktívne sa zúčastniť nekatolíckeho obradu uctievania je hriech proti božskému zákonu a prvému prikázaniu, ako bolo vždy učené pred II. vatikánskym koncilom.
Benedikt XVI. v synagóge židov, aktívne sa zúčastňujúci židovského obradu uctievania 19. augusta 2005 [11]
Zúčastnením sa židovského obradu uctievania sa Benedikt XVI. dopustil verejného činu odpadlíctva. V synagóge bol Benedikt XVI. usadený význačne blízko vpredu. Synagóga bola natrieskaná židmi, ktorí tam boli, aby ho videli. Benedikt XVI. nebol iba integrálnou súčasťou židovského obradu uctievania, bol jeho hlavným prvkom. Toto je bez akejkoľvek pochybnosti aktívna účasť na židovskom náboženstve.
Veľmi blízko k Benediktovi XVI. sa kantor synagógy modlil a spieval židovské modlitby z plných pľúc. Benedikt spravil gestá ako ukláňanie hlavy a tlieskanie, aby ukázal svoj súhlas so zúčastnením sa na židovskom obrade uctievania. Pridal sa k židom v modlitbe Kaddiš a Yiddiš hudba jačala v kulise.
Keď Benedikt XVI. vstal, aby prehovoril (a aby sa nakoniec modlil v synagóge), celá synagóga vstala a zatlieskala mu – zatlieskala mu za jeho prijatie ich náboženstva. Každý na zemi, kto videl túto udalosť, vie, že mala jeden význam: Benedikt XVI. nemá žiaden problém so židmi, ktorí odmietajú Ježiša Krista a (podľa neho) nemajú žiadnu povinnosť prijať Ježiša Krista, aby boli spasení.
Benedikt XVI. učí, že židia môžu byť spasení, že Starý zákon je v platnosti a že Ježiš Kristus nie je nevyhnutne Mesiáš. Je [Ratzinger] nehanebným heretikom proti Evanjeliu a katolíckej viere.
BENEDIKT XVI. POVZBUDZUJE HLAVNÉHO RABÍNA RÍMA V JEHO „MISII“
Benedikt XVI. si vymieňa dar s rabínmi v Castel Gandolfo 15. septembra 2005 [13]
Toto je odpadnutie od viery. Benedikt XVI. povzbudzuje hlavného rabína v jeho „misii“! Tiež vyjadruje svoju úctu k rabínovi a jeho Krista-odmietajúcemu apoštolátu.
Hovorí pozitívne o dni venovanom judaizmu. Tento deň je podľa Benedikta XVI. na podporovanie úcty k judaizmu (falošnému náboženstvu, ktoré odmieta/zavrhuje Krista). Toto je úplné odmietnutie katolíckej viery a Ježiša Krista.
Benedikt XVI., prejav židovskej komunite, 12. september 2008: „Nemôžem opomenúť, pri príležitosti ako je táto, pripomenúť si význačnú úlohu zohratú židmi Francúzska pri vybudovávaní celého národa a ich prestížneho príspevku do jeho duchovného dedičstva.“
Obsah
BENEDIKT XVI. UČÍ, ŽE PROTESTANTI A SCHIZMATICI NEMUSIA BYŤ OBRÁTENÍ
Benedikt XVI. sa v r. 1984 ako „kardinál“ stretáva so sýrskym schizmatickým patriarchom Zakkom
Heretici a schizmatici, ako [napríklad] protestanti a východní pravoslávni, sú mimo Katolíckej Cirkvi a musia byť obrátení na katolícku vieru pre jednotu a spásu. Pre nich je nevyhnutné prijať všetky katolícke dogmy a koncily vrátane dogmatických definícii na I. vatikánskom koncile v r. 1870. Toto je neomylné katolícke učenie.
Avšak Benedikt XVI. učí, že protestanti a východní schizmatici nemusia byť obrátení a nemusia akceptovať I. vatikánsky koncil. Poskytujeme navyše dodatočný kontext pre tento citát, napriek jeho dĺžke, keďže je to tak podstatná heréza.
Všimnite si, že Benedikt XVI. konkrétne spomína a potom neomalene odmieta tradičné učenie Katolíckej Cirkvi, že protestanti a východní schizmatici musia byť obrátení na katolícku vieru. Hovorí, že ich obrátenie a prijatie I. vatikánskeho koncilu a pápežstva NIE je cestou k jednote. Toto je totálne odmietnutie katolíckej viery.
Tú samú herézu opakuje na ďalšej strane knihy, kde hovorí, že od nekatolíkov sa nevyžaduje, aby uznali pápežskú nadradenosť:
Benedikt XVI. tu odkazuje na pápežský primát, ako bol definovaný I. vatikánskym koncilom v r. 1870! Toto znamená, že Benedikt XVI. tvrdí, že je katolík a pápež, zatiaľ čo zastáva [stanovisko], že heretici a schizmatici nie sú viazaný veriť v pápežstvo! Toto je jeden z najväčších podvodov v ľudskej histórii. Ďalej si všimnite, že Benedikt XVI. dokonca pripúšťa, že ekumenické gestá Pavla VI. so schizmatikmi mali prejaviť práve to, že schizmatici nemusia akceptovať pápežskú nadradenosť. Toto je nehanebné popretie I. vatikánskeho koncilu.
Cirkev sama osebe bola naším Pánom založená na pápežskom primáte, ako prehlasuje Evanjelium (Mt 16:18-20) a ako vytyčuje katolícka dogma:
Ľudia musia seriózne hĺbať nad tým, jak zlé toto je, že Benedikt XVI. zastáva, že od všetkých kresťanov sa nevyžaduje, aby uznali primát pápežov. Toto samotné dokazuje, že je evidentný heretik. Ale je horšie...
BENEDIKT XVI. NIELENŽE POPIERA DOGMU, ŽE NEKATOLÍCI MUSIA VERIŤ V PÁPEŽSTVO, ALE SPOCHYBŇUJE, ČI PÁPEŽI VÔBEC MAJÚ NAJVYŠŠIU JURISDIKCIU V CIRKVI!
V dlhých oddieloch svojej knihy, Princípy katolíckej teológie, sa Benedikt XVI. zapája do detailných rozpráv záležitostí týkajúcich sa východných „pravoslávnych“ (schizmatikov), ako aj Luthera, protestantov, atď. Tieto rozpravy sú fascinujúce pre naše zámery, keďže tvoria opravdivé písomné stanovisko Benedikta XVI. na tieto témy. V jeho rozprave týkajúcej sa „pravoslávnych“ človek objaví, že Benedikt XVI. dokonca ani neverí v dogmu pápežstva. Je dôležité pripomenúť si, že východní schizmatici (takzvaní „pravoslávni“) často bez problémov pripustia, že pápeži sú nástupcami sv. Petra ako biskupi Ríma. Mnohí z „pravoslávnych“ tiež hovoria, že pápež je ako biskup Ríma „prvý spomedzi rovných“ s „primátom pocty“; ale popierajú – a v tomto tkvie ich hlavná heréza a schizma – že pápeži majú primát najvyššej jurisdikcie od Krista, aby panovali celej Cirkvi.
Benedikt XVI. prejednáva stanovisko týchto schizmatikov, ktoré odmieta primát najvyššej jurisdikcie, a tu je to, čo hovorí:
To vyššie je zarážajúce explicitné popretie dogmy pápežstva a neomylného kánonu dolu! Benedikt XVI. ohlasuje stanovisko schizmatického patriarchu, ktoré neuznáva žiaden primát najvyššej jurisdikcie pápežov, a nielenže nám hovorí, že stanovisko schizmatika je prijateľné (ako sme už videli), ale že schizmatické stanovisko by v skutočnosti mohlo byť pravým stanoviskom na biskupa Ríma! Inými slovami, pápežstvo (najvyššia jurisdikcia pápežov nad všeobecnou Cirkvou ako nástupcov sv. Petra v zriadení Krista) nemusí vôbec existovať! Toto je zarážajúcou, neuveriteľnou a ohromnou herézou!
Skutočnosť, že tento človek, ktorý teraz tvrdí, že je pápežom, keď ani len neverí v pápežstvo, je istotne jedným z najväčších podvodov v ľudskej histórii. Tí, ktorí tvrdošijne zastávajú, že tento nekatolík je pápežom, prispievajú k udržiavaniu kolosálnemu podvodu.
BENEDIKT XVI. TIEŽ POPIERA, ŽE PÁPEŽSTVO BOLO VÔBEC ZASTÁVANÉ V PRVOM TISÍCROČÍ, A HOVORÍ NÁM, ŽE TOTO JE DÔVODOM, PREČO NEMÔŽEME ZAVIAZAŤ SCHIZMATIKOV, ABY V NEHO VERILI!
Benedikt XVI. so schizmatickým patriarchom Mesrobom II., odmietačom pápežstva a hlavou tureckej arménskej schizmatickej pravoslávnej sekty
Toto je ďalšia zarážajúca vážnejšia heréza proti pápežstvu a I. vatikánskemu koncilu. Benedikt XVI. opäť hovorí, že schizmatické stanovisko nekatolíckeho patriarchu Athenegora, ktoré odmieta pápežstvo a biskupa Ríma uznáva len za nástupcu sv. Petra s primátom pocty, ALE NIE NAJVYŠŠEJ JURISDIKCIE, je dostatočné. Benedikt XVI. naviac hovorí, že dôvod, prečo nemôžeme očakávať, aby „pravoslávni“ verili v pápežstvo (primát najvyššej jurisdikcie pápežov, nie iba primát pocty), je pretože to ani len nebolo zastávané v prvom tisícročí (podľa neho)! Preto Benedikt XVI. zastáva, že primát najvyššej jurisdikcie udelený Ježišom Kristom sv. Petrovi a jeho nástupcom je iba výmysel, vynález neskorších vekov nie zastávaný v ranej Cirkvi. Hovorí, že schizmatické stanovisko Athenegora – zastávajúce, že nástupca sv. Petra vlastní iba prostý primát pocty – je „doktrína primátu, ako bola známa v prvom miléniu“, a že, „Rím si nemohol žiadať viac“! Všimnite si, ako priamo Benedikt XVI. popiera I. vatikánsky koncil, ktorý definoval, že primát jurisdikcie bol uznávaný vo všetkých vekoch:
Ratzinger (teraz Benedikt XVI.) totálne odmieta túto dogmu a celú katolícku vieru.
Idúc späť k heretickému učeniu Benedikta XVI., že nekatolíci nie sú viazaní veriť v pápežstvo, toto bolo tiež učené prefektom Benedikta XVI. pre podporovanie jednoty kresťanov, „kardinálom“ Walterom Kasperom.
Kasperov výrok je tak heretický, že dokonca mnohí obhajcovia Benedikta XVI. dali Kasperovi nálepku heretik. Ale ako sme videli, Benedikt XVI. verí v presne tú samú vec. V nasledujúcom citáte vidíme, že Benedikt XVI. používa v podstate presne tie isté slová ako Kasper pri odmietaní katolíckej dogmy!
„KARDINÁL“ KASPER A BENEDIKT XVI. OBAJA ODMIETAJÚ EKUMENIZMUS NÁVRATU – OBRACANIE PROTESTANTOV
Ako toto porovnanie jasne ukazuje, rovnako ako nechválne známy heretik „kardinál“ Kasper, Benedikt XVI. nehanebne odmieta „ekumenizmus návratu“, to jest, že nekatolíci sa musia obrátením vrátiť do Katolíckej Cirkvi a odmietnuť svoje heretické sekty. Obaja odmietajú učenie pápeža Pia XI. slovo za slovom.
Benedikt XVI. je formálne heretickým. Zastáva, že protestanti a východní schizmatici nemusia byť obrátení a akceptovať I. vatikánsky koncil. Je nehanebným zavrhovačom nevyhnutnosti katolíckej viery k spáse a dogmatického učenia I. vatikánskeho koncilu.
TO JE DÔVODOM, PREČO SA BENEDIKT XVI. PRIPÁJA K PAVLOVI VI. A JÁNOVI PAVLOVI II. V CHVÁLENÍ PREVRÁTENIA EXKOMUNIKÁCIÍ PROTI „PRAVOSLÁVNYM“ – A PRETO V POPIERANÍ I. VATIKÁNSKEHO KONCILU
V roku 1054 patriarcha Konštantínopola, Michael Cerularius, prerušil spoločenstvo s Katolíckou Cirkvou a pápežom Ríma. Cerularius odmietol najvyššiu právomoc pápeža a uzavrel kostoly rímskeho rítu v Konštantínopole. Cerularius bol exkomunikovaný pápežom sv. Levom IX. a Veľká schizma Východu bola formalizovaná. [31]
Čiže to, čo „sa stalo v r. 1054“, vyššie zmienené Benediktom XVI., odkazuje na exkomunikácie vznesené Katolíckou Cirkvou proti tým, ktorí nasledovali Michaela Cerularia do schizmy a do odmietnutia pápežstva. Pavol VI. „odvolal“ tieto exkomunikácie na konci II. vatikánskeho koncilu a Ján Pavol II. chválil a mnohokrát si pripomínal odvolanie týchto exkomunikácii. Teraz vidíme, že Benedikt XVI. nasleduje príklad Jána Pavla II. a tiež si pripomína onú udalosť.
Všetko z tohto jednoducho znamená, že Pavol VI., Ján Pavol II. a teraz Benedikt XVI. sa pokúsili zvrhnúť pápežstvo ako dogmu, ktorej sa musí veriť pod trestom herézy a exkomunikácie. Ale ako sme už videli, I. vatikánsky koncil mnohokrát deklaroval, a to mnohými spôsobmi, že tí, ktorí odmietajú dogmu pápežstva, sú prekliati, odrezaní od viery. Takže pokúsiť sa prevrátiť exkomunikácie proti tým, ktorí stále odmietajú pápežstvo, znamená jednoducho trúfalo odmietnuť učenie I. vatikánskeho koncilu. Je to formálna heréza a schizma prejavená slovom a skutkom.
Benedikt XVI. so ženskými luteránskymi „pastorkami“
BENEDIKT XVI. SA MODLÍ EKUMENICKÉ VEŠPERY SO SCHIZMATIKMI A PROTESTANTMI A HOVORÍ, ŽE MILUJE SCHIZMATICKÚ PRAVOSLÁVNU CIRKEV
Benedikt XVI. modliaci sa ekumenické vešpery 12. septembra 2006. [32] Toto je aktívne zúčastnenie sa nekatolíckeho uctievania. Je to prejav herézy skutkom.
Toto je ďalšia väčšia heréza Benedikta XVI. Po prvé, aktívne sa zúčastní na modlitbe a uctievaní nekatolíkov, ktoré je odsúdené v katolíckom učení.
Po druhé, hovorí, že miluje pravoslávnu cirkev – schizmatickú a heretickú nekatolícku sektu. Čo môže byť heretickejšie, než povedať: „Milujem schizmatickú cirkev?“ Potom naznačuje, že on, schizmatici a protestanti majú spoločenstvo s Bohom, spoločenstvo jeden s druhými a spoločenstvo s vierou apoštolov. Toto je všetko totálne heretické. Benedikt XVI. je verejný kacír v spoločenstve s nekatolíkmi.
NAJHORŠIA HERÉZA BENEDIKTA XVI.? MODLÍ SA SO SVETOVÝM VODCOM „PRAVOSLÁVNYCH“ SCHIZMATIKOV A PODPÍŠE S NÍM SPOLOČNÉ VYHLÁSENIE HOVORIACE MU, ŽE JE V CIRKVI KRISTA
Benedikt XVI. prijímajúci svetového vodcu východných „pravoslávnych“ schizmatikov, Vartholomea I. (Bartolomeja I.), počas svojej novembrovej návštevy Turecka r. 2006
Počas svojho výletu do Turecka r. 2006 išiel Benedikt XVI. do dvoch schizmatických katedrál a stretol sa s troma schizmatickými patriarchami vrátane svetového vodcu schizmatikov: východného pravoslávneho patriarchu Konštantínopola, Bartolomeja I. Benedikt XVI. nielenže spáchal zakázaný čin styku v posvätných veciach so schizmatikom, ale v spoločnom vyhlásení s ním sa mohol dopustiť jeho najhoršej herézy.
Postrehli ste to? Hovorí: „našej zodpovednosti ako pastorov V CIFRKVI KRISTA“! Čo by mohlo byť heretickejšie ako: deklarovanie v spoločnom vyhlásení so svetovým vodcom schizmatikov, že schizmatický vodca, ktorý odmieta pápežstvo a pápežskú neomylnosť, je ‘v Cirkvi Krista’? Benedikt XVI. urobil toto formálne heretické vyhlásenie v schizmatickej katedrále ako súčasť spoločného vyhlásenia s nechválne známym schizmatikom počas božskej liturgie! A teda je to oficiálne: Benedikt XVI. vyhlásil v spoločnej verejnej deklarácii, že človek môže odmietať pápežstvo, pápežskú neomylnosť, I. vatikánsky koncil, atď. a byť v Cirkvi Krista. Je bez akejkoľvek pochybnosti verejným heretikom. Ktokoľvek, kto to popiera vo svetle týchto skutočností, je tiež heretikom. Dokonca aj ten najnečestnejší a najostrieľanejší obhajca antipápeža Benedikta XVI. si uvedomí, že toto je nemožné ospravedlniť.
Všetko z tohto kacírstva od Benedikta XVI. je tiež úplným výsmechom svätých a mučeníkov, ktorí trpeli, pretože odmietli stať sa východnými „pravoslávnymi“, ako bolo prebrané už skôr v sekcii pomenovanej: Katolíci, ktorí boli týraní a umučení, pretože odmietli stať sa východnými schizmatikmi.
TO JE DÔVODOM, PREČO BENEDIKT XVI. DOKONCA POVZBUDZUJE SCHIZMATICKÉHO PATRIARCHU, ABY POKRAČOVAL VO SVOJOM DUCHOVNOM ÚRADOVANÍ
Benedikt XVI. povzbudzuje nekatolíckeho schizmatického patriarchu, aby pokračoval v jeho nekatolíckom a schizmatickom duchovnom úradovaní. Naviac si na tomto výlete do Turecka Benedikt XVI. pripomenul Jána Pavla II. gesto dávania relikvii schizmatikom. Benedikt XVI. povedal, že taký čin je znakom spoločenstva.
Toto opäť dokazuje, že „gestá ekumenizmu“ značia odmietnutie dogmy, že schizmatici musia akceptovať pápežský primát, aby boli v spoločenstve s Cirkvou.
NEUVERITEĽNÁ HERÉZA BENEDIKTA XVI. SO SCHIZMATICKÝM „ARCIBISKUPOM“ ATÉN
Benedikt XVI. hovorí, že Christodoulos, schizmatický nekatolícky „pravoslávny“ biskup v Grécku, má úradnú moc nad celým Gréckom! Tiež naznačuje, že schizmatici sú „veriaci“ a že Pán poveril schizmatického biskupa „náročnou službou.“ Ďalej si všimnite ohromujúci titulok, ktorý sa objavil v oficiálnych novinách Vatikánu, keď tento nekatolícky biskup prišiel navštíviť Benedikta XVI. Oficiálne noviny Vatikánu (citujúce Benedikta XVI.) hovorili o tomto nekatolíckom schizmatickom „arcibiskupovi“ v Grécku ako o „arcibiskupovi Atén a celého Grécka“ v obrovských titulkoch, ktoré boli zopakované naprieč novinami. Všetko z tohoto je úplné odmietnutie katolíckeho dogmatického učenia o jednote Cirkvi.
Obsah
ĎALŠIE HERÉZY O PROTESTANTOCH OD BENEDIKTA XVI.
Benedikt XVI. s protestantským evanjelickým „biskupom“ Wolfgangom Huberom v r. 2005
Benedikt XVI. znova explicitne odmieta obracanie protestantov vo svojej knihe Princípy katolíckej teológie.
Všimnite si, že Benedikt XVI. nechce, aby boli protestantské náboženstvá rozpustené a obrátené na katolicizmus, ale skôr dúfa, že budú posilnené vo svojich vyznaniach protestantizmu.
EKUMENICKÉ MODLITEBNÉ STRETNUTIE BENEDIKTA XVI. V LUTERÁNSKEJ CIRKVI: NAPREDUJE SO ZÁVAŽNOU EKUMENICKOU HERÉZOU
Benedikt XVI.pri spoločnej modlitbe počas ekumenického stretnutia v luteránskom chráme vo Varšave 25. mája 2006 – nenechajte sa zmiasť krucifixom, mnohé luteránske cirkvi krucifixy používajú
Je tu docela dosť heréz v tomto prejave, ktorý mal Benedikt XVI. v luteránskom kostole. Dovoľte nám krátko zhrnúť hlavné body. Po prvé, Benedikt XVI. ide do luteránskeho chrámu a aktívne sa zúčastní „spoločnej modlitebnej“ bohoslužby (jeho slová) s luteránmi, inými protestantmi a „pravoslávnymi“ schizmatikmi. Toto je prejav herézy skutkom – účasť v nekatolíckom luteránskom chráme.
Po druhé, zmieňuje Druhý príchod Krista a hovorí: „my [i.e., on a luteráni a „pravoslávni“] sme orientovaní smerom k tomu stretnutiu, naplnení nádejou a dôverou, že to pre nás bude deň spásy“; inými slovami, protestanti a schizmatici, ku ktorým hovoril, budú mať spásu. Toto je úplná heréza.
Po tretie, opisuje seba a luteránov a „pravoslávnych“ ako jediné spoločenstvo učeníkov. „Ako spoločenstvo učeníkov...“ Toto ukazuje, že Benedikt XVI. je súčasťou tej istej cirkvi ako luteráni a schizmatici; to jest, je súčasťou nekatolíckej sekty.
Po štvrté, Benedikt XVI. si pripomína mnohé falošné ekumenické úspechy vrátane totálne heretického „Spoločného vyhlásenia s luteránmi o ospravodlivení“, ktoré vyhadzuje Tridentský koncil na smetisko. Pripomenul si tiež „ekumenickú spomienku svedkov viery 20. storočia“, čo bolo pripomenutie si nekatolíkov ako mučeníkov pre vieru. Pripomenul si tiež Ut unum sint, ktorá je plná heréz vrátane idey, že jestvujú nekatolícki svätí. Tiež presadzuje nový ekumenický preklad Biblie. Benedikt XVI. je evidentne/preukázateľne heretický nekatolícky antipápež.
BENEDIKT XVI. POVZBUDZUJE NEPLATNÉHO VODCU ANGLIKÁNSKEJ CIRKVI V JEHO „DUCHOVNOM ÚRADOVANÍ“ A HOVORÍ, ŽE ANGLIKÁNSKA SEKTA JE ZAKORENENÁ V APOŠTOLSKEJ TRADÍCII
Anglikánska sekta je zakorenená nie v apoštolskej Tradícii, ale v „tradícii“ cudzoložstva a schizmatického odtrhnutia Henryho VIII. od Katolíckej Cirkvi. Benedikt XVI. povzbudzuje schizmatickú a heretickú hlavu anglikánskej sekty v jeho „duchovnom úradovaní“ a vysmieva sa zo všetkých svätých a mučeníkov, ktorí trpeli a umreli ako mučeníci, pretože sa nestali anglikánmi.
NA II. VATIKÁNSKOM KONCILE BENEDIKT XVI. TIEŽ POPREL, ŽE NEKATOLÍCI BY MALI BYŤ OBRÁTENÍ
Benedikt XVI. nie je ani vzdialene katolíkom.
BENEDIKT XVI. CHVÁLI „VEĽKOSŤ“ LUTHEROVHO „DUCHOVNÉHO ZÁPALU“
Martin Luther bol jedným z najhorších heretikov v dejinách Cirkvi. Luther útočil na Katolícku Cirkev a jej dogmy so zúrivosťou. I keď nikdy neodsúdil Luthera ako heretika, Benedikt XVI. často hovorí pozitívne o Lutherových názoroch a dokonca ho schváli.
Na II. vatikánskom koncile sa Benedikt XVI. dokonca sťažoval, že dokument Gaudium et spes sa príliš spoliehal na Teilharda de Chardina a nie dosť na Martina Luthera. [45] Benediktovi XVI. je tiež pripísané zachránenie Spoločného vyhlásenia s luteránmi o ospravodlivení z r. 1999, ktoré vyhlásilo, že Lutherova heréza ospravodlivenia vierou samotnou (a mnohé iné) už nejakým spôsobom viac nie je odsúdená Tridentským koncilom.
BENEDIKT XVI. POVZBUDZUJE METODISTOV, ABY VSTÚPILI DO TOTÁLNE HERETICKÉHO SPOLOČNÉHO VYHLÁSENIA S LUTERÁNMI O OSPRAVODLIVENÍ, KTORÉ ODMIETA TRIDENTSKÝ KONCIl
Ako už bolo prebrané, Spoločné vyhlásenie s luteránmi o ospravodlivení totálne odmieta Tridentský koncil učením, že jeho neomylné kánony sa už viac nevzťahujú na luteránov. Benedikt XVI. je stúpencom tejto protestantskej dohody a tvrdí, že bola podpísaná „Katolíckou Cirkvou“.
BENEDIKT XVI. CHVÁLI NEKATOLÍCKY EKUMENICKÝ KLÁŠTOR TAIZÉ A HOVORÍ, ŽE VIAC [TAKÝCH KLÁŠTOROV] BY SA MALO SFORMOVAŤ
Ekumenický Kláštor Taizé sa nachádza vo Francúzsku. Je to kláštor tvorený viac ako 100 bratmi z rôznych nekatolíckych denominácii vrátane protestantov. [48]
Takže podľa Benedikta XVI. by sa malo sformovať ešte viac nekatolíckych kláštorov.
BENEDIKT XVI. DAL PRIJÍMANIE PROTESTANTSKÉMU ZAKLADATEĽOVI TAIZÉ
Benedikt XVI. dávajúci Prijímanie verejnému kacírovi, bratovi Rogerovi Schutzovi, protestantskému zakladateľovi Taizé [50]
Benedikt XVI. dal Prijímanie bratovi Rogerovi, protestantskému zakladateľovi spoločenstva Taizé, 8. apríla 2005. A keď brat Roger zomrel v auguste 2005, Benedikt XVI. povedal, že tento protestantský heretik išiel ihneď do neba.
Takže asi toľko k tomu, že brat Roger opustil Katolícku Cirkev, odmietal jej dogmy po desaťročia a stal sa zakladateľom jeho vlastnej nekatolíckej sekty. Aj tak išiel do neba podľa Benedikta XVI. Toto je očividná heréza. Benedikt XVI. dokonca povedal, že kacír brat Roger nás vedie zhora.
Benedikt XVI. tiež chválil „svedectvo viery“ brata Rogera. [53] Ak veríte, že Benedikt XVI. je katolícky pápež, môžete navštevovať aj protestantský kostol.
BENEDIKT XVI. UČÍ, ŽE PROTESTANTSKÁ EUCHARISTIA JE SPÁSONOSNÁ EUCHARISTIA!
Protestanti nemajú platnú Eucharistiu. Nemajú platných biskupov a kňazov, keďže im chýba apoštolské nástupníctvo. Ale Benedikt XVI. hovorí, že aj keď človek prijíma katolícku dogmu apoštolského nástupníctva, nemal by V ŽIADNOM PRÍPADE POPRIEŤ SPÁSONOSNÚ PRÍTOMNOSŤ PÁNA V EVANJELICKEJ PROTESTANTSKEJ „PÁNOVEJ VEČERI.“ Podľa Benedikta XVI. protestanti nie sú zbavení spásonosnej Eucharistickej prítomnosti. Toto znamená, že môžete dostať spásonosnú Eucharistickú prítomnosť v miestnom protestantskom kostole. Toto je zarážajúca heréza.
BENEDIKT XVI. UČÍ, ŽE PROTESTANTIZMUS (EVANJELICKÉ KRESŤANSTVO) PRINÁŠA SPÁSU
Toto je trúfalé (nehanebné) odmietnutie dogmy Mimo Cirkvi niet spásy. Ak by to bolo pravdivé, nejestvoval by žiaden dôvod byť katolíkom.
BENEDIKT XVI. HOVORÍ, ŽE PROTESTANTIZMUS NIE JE HERÉZA
Protestantizmus je odmietnutie mnohých dogiem katolíckej viery. Protestantizmus je nielenže heréza, ale najnechválnejšie známa zbierka heréz, s ktorou sa kedy Cirkev musela potýkať.
Ale Benedikt XVI. nám hovorí, že protestanti nie sú heretici a že protestantizmus samotný nie je herézou. Toto je nepopierateľný dôkaz, že Benedikt XVI. nie je katolík, ale úplný heretik. Toto je jedna z najhorších heréz Benedikta XVI.
BENEDIKT XVI. OPÄŤ NAZNAČUJE, ŽE JEDNOTA S PROTESTANTAMI REŠPEKTUJE (CTÍ SI), NEOBRACIA, MNOŽSTVO NÁZOROV
Hovorí, že hľadá jednotu s nimi, pričom rešpektujúc mnohosť hlasov. Toto formuluje ešte raz jeho postoj, že nemusia opustiť ich herézy a že jednota s nimi nie je „ekumenizmus návratu.“
BENEDIKT XVI. HOVORÍ O „BOHATOSTI“ HERETICKÝCH A SCHIZMATICKÝCH DENOMINÁCII
Obsah
HERÉZY BENEDIKTA XVI. PROTI SVIATOSTIAM
V r. 2001 Vatikán schválil dokument so schizmatickou Asýrskou cirkvou Východu. Dokument hovorí, že členovia II. vatikánskej cirkvi môžu ísť do schizmatického kostola a obrdžať Prijímanie a vice versa. Dokument bol schválený Benediktom XVI. Problém s týmto dokumentom okrem skutočnosti, že asýrski schizmatici nie sú katolíkmi, je, že táto schizmatická liturgia nemá žiadne slová konsekrácie (premenenia), žiadnu „správu o ustanovení.“ Benedikt XVI. spomenul [tento] problém vo svojej knihe Pútnicky spolok viery.
Benedikt XVI. pripúšťa, že táto schizmatická liturgia nemá žiadnu „správu o ustanovení“, čo sú slová premenenia. Ale i tak schválil obdržanie Prijímania na tejto schizmatickej liturgii, ktorá nemá žiadne slová konsekrácie.
Benedikt XVI. došiel k tomuto neuveriteľnému rozhodnutiu, pretože popiera, že slová sú nevyhnutné pre platnú konsekráciu!
Toto je totálne odmietnutie katolíckeho sakramentálneho učenia.
Skutočnosť, že Benedikt XVI. zastáva, že omše bez akýchkoľvek slov konsekrácie sú platné, dokazuje, že nemá ani len závan (náznak) katolíckej viery. Je evidentný heretik proti sakramentálnemu učeniu Cirkvi. A táto heréza je opakovaná v niekoľkých jeho knihách.
BENEDIKT XVI. HOVORÍ, ŽE KRST NEMLUVNIAT NEMÁ ŽIADEN DÔVOD EXISTOVAŤ
Toto je neuveriteľná, zarážajúca a obrovitá heréza! Benedikt XVI. hovorí, že kedykoľvek je krst oddelený od katechumenátu – napríklad pri krste nemluvniat – stráca svoj dôvod byť. Krst nemluvniat nemá žiaden význam alebo cieľ podľa Benedikta XVI. To je dôvodom, prečo vo svojej knihe Boh a svet Benedikt XVI. ODMIETA NEVYHNUTNOSŤ KRSTU NEMLUVNIAT AKO „NEOSVIETENÉ.“
Hovorí, že skoršie veky „navrhli“ (nie obdržali od Krista) učenie o nevyhnutnosti krstenia detí, aby nadobudli posväcujúcu milosť. Hovorí, že toto učenie je „neosvietené“! Toto je hrubá heréza. Bolo neomylne definované Koncilmi Florencie a Tridentu, že sviatosť krstu je nevyhnutná pre spásu a že nemluvňatá, ktoré zomrú bez sviatosti krstu nemôžu byť spasené.
Niektorí sa môžu diviť, že prečo potom Ratzinger vykonáva krst nemluvniat? Je to pretože nevidí žiaden problém vykonávať a prechádzať chodom s niečím, čo pre neho nemá žiaden význam alebo cieľ. Rovnakým spôsobom sa vydáva za „pápeža“ napriek tomu, že dokonca ani neverí v primát najvyššej jurisdikcie pápežov, ako sme už dokázali. Rovnakým spôsobom sa vydáva za hlavu Cirkvi Ježiša Krista, keď ani len neverí, že Ježiš Kristus je nevyhnutne Mesiášom, ako sme už dokázali.
Obsah
HERÉZY BENEDIKTA XVI. PROTI SVÄTÉMU PÍSMU
Katolícka Cirkev učí, že Sväté Písmo je neomylné a bezchybné slovo Božie. Prvý vatikánsky koncil tiež prehlásil, že všetký tým veciam napísaným v písanom slove Božom sa musí veriť s božskou a katolíckou vierou.
ALE BENEDIKT XVI. HOVORÍ, ŽE ZÁZNAMY SVÄTÉHO PÍSMA SÚ ZALOŽENÉ NA POHANSKÝCH ZÁZNAMOCH STVORENIA
Ak je biblický záznam stvorenia v knihe Genezis sčasti založený na pohanských záznamoch stvorenia, toto znamená, že biblický záznam nie je ani originálny, ani priamo vnuknutý Bohom. Tento výrok od Benedikta XVI. je herézou a opäť ukazuje, že je neveriaci odpadlík.
BENEDIKT XVI. SPOCHYBŇUJE KAMENNÉ TABULE SPRÁVY Z EXODU
V kap. 31 Knihy Exodus čítame, že Boh dal Mojžišovi dve kamenné tabule popísané prstom Božím.
BENEDIKT XVI. UČÍ, ŽE VETY V BIBLII NIE SÚ PRAVDIVÉ
BENEDIKT XVI. O EVOLÚCII
Obsah
HERÉZY A ODPADLÍCTVO BENEDIKTA XVI. V SÚVISLOSTI S ISLAMOM
Islam je falošné náboženstvo, ktoré odmieta Trojicu a Božstvo nášho Pána. Katolícka Cirkev oficiálne učí, že islam je ohavnosťou – falošným náboženstvom, z ktorého ľudia musia byť obrátení a zachránení (spasení).
BENEDIKT XVI. MÁ „HLBOKÚ ÚCTU“ K FALOŠNÉMU NÁBOŽENSTVU ISLAMU
Všimnite si, že má „hlbokú úctu“ nielen k falošnému náboženstvu islamu, ale aj iným falošným náboženstvám. Toto je odpadnutie od viery. Tiež si všimnite, že považuje úctu k falošnému náboženstvu samotnému za to isté ako úctu k moslimským „veriacim.“ Hovorí o dvoch zameniteľne, ako vidíme. Toto je dôležité mať na mysli, pretože Benedikt XVI. často hovorí, že si váži moslimských veriacich alebo moslimov ako veriacich. Takto robiac si váži ich falošné náboženstvo, ako vidíme jasne dokázané v ďalšom citáte.
Všimnite si, že Benedikt XVI. tu pripúšťa, že II. vatikánsky koncil samotný učí úcte k falošnému náboženstvu islamu.
BENEDIKT XVI. HOVORÍ, ŽE JESTVUJE UŠĽACHTILÝ ISLAM
Hovorí, že falošné náboženstvo je dobré. Toto je odpadlíctvo.
BENEDIKT XVI. HOVORÍ, ŽE ISLAM PREDSTAVUJE VEĽKOSŤ (SKVELOSŤ)
Hovorí, že islam, falošné náboženstvo, ktoré odmieta Božstvo Ježiša Krista a celú katolícku vieru, predstavuje skvelosť. Toto je odpadlíctvo. Islam predstavuje neveru, odmietnutie Trojice a temnotu. Je tiež zaujímavé spomenúť, že zatiaľ čo hovorí o „úžasných prvkoch“ v Hinduizme, Benedikt XVI. spomína negatívne stránky ako kastový systém, atď. Medzi negatívnymi stránkami nespomína skutočnosť, že v Hinduizme sa uctievajú falošní bohovia.
Všimnite si, že Benedikt XVI. si neváži len členov falošných náboženstiev, ale falošné náboženstvá samotné. Toto je odpadlíctvo.
Benedikt XVI. si ctí veriacich tejto diabolskej sekty; hovorí, že uctievajú Boha; želá im Božie požehnania počas ich „duchovnej cesty“ Ramadánu. Toto je jednoducho odpadlíctvo.
BENEDIKT XVI. SI VÁŽI ISLAMSKÉ CIVILIZÁCIE
Islamské civilizácie patria medzi najhoršie a najprotikresťanskejšie veci v dejinách. Tento výrok Benedikta XVI. je preto úplným odpadlíctvom.
Najprv spomenie, že si poctil návštevou hrobku neveriaceho Atatürka. Potom hovorí, že si váži všetkých moslimov v Turecku. Vážiť si niekoho, znamená obdivovať ho. Toto znamená, že obdivuje všetkých moslimov v Turecku. To znamená, že nielen obdivuje milióny, ktoré odmietajú Krista, ale dokonca aj zločincov medzi moslimami v Turecku; lebo určite tam nejakí sú. Potom chváli „pozoruhodný rozkvet islamskej civilizácie“, ktorý udržiava milióny v temnote a nevere. Potom chváli moslimské pomníky minulosti a hovorí, že moslimovia „sú na tieto právom hrdí.“ Nakoniec hovorí, že ako „veriaci“ môžu moslimovia čerpať silu z ich modlitby – naznačujúc, že praktiky islamu sú pravé a autentické. Benedikt XVI. je úplný a totálny odpadlík.
BENEDIKT XVI. UČÍ, ŽE ISLAM A KRESŤANSTVO MAJÚ TOHO ISTÉHO BOHA
Islam a kresťanstvo nemajú toho istého Boha. Prívrženci islamu odmietajú Trojicu. Kresťania uctievajú Trojicu.
BENEDIKT XVI. HOVORÍ, ŽE MÁ ÚCTU KU KORÁNU AKO SVÄTEJ KNIHE ÚŽASNÉHO NÁBOŽENSTVA
Benedikt XVI. má úctu ku Koránu ako k svätej knihe úžasného náboženstva. Korán sa rúha Trojici, popiera Božstvo Krista a hovorí, že tí, ktorí v neho [Božstvo Krista] veria, sú ako výkal. Tiež hovorí, že všetci kresťania sú zatratení. Tento výrok Benedikta XVI. je totálne odpadlíctvo. Už sme prebrali, ako Ján Pavol II. pobozkal Korán; toto znamená pobozkať Korán slovami.
BENEDIKT XVI. IDE DO MEŠITY A MODLÍ SA SMEROM K MEKKE AKO MOSLIMOVIA
Počas svojho výletu do Turecka 30. novembra 2006 si Benedikt XVI. vyzul svoje topánky a vstúpil do Modrej mešity. Riadil sa moslimským povelom otočiť sa smerom na „kiblah“ – smerom k Mekke. Potom sa začala modlitba. Benedikt XVI. sa v mešite modlil ako moslimovia smerom k Mekke. Dokonca prekrížil svoje ruky v moslimskom modlitebnom geste nazývanom „postoj pokoja“ (gesto kľudnosti). O tomto neuveriteľnom čine odpadlíctva informovali a ukázali ho naprieč všetkými mainstreamovými médiami. Nie je žiadnym zveličovaním povedať, že Benedikt XVI. bol zasvätený (vovedený) do islamu.
Toto rozhodne dokazuje, že Benedikt XVI. je odpadlík. Toto je jeden z najškandalóznejších činov v ľudských dejinách.
Sv. Tomáš hovorí, že človek, ktorý uctieva pri hrobke Mahometa, má byť považovaný za odpadlíka; modlenie sa v mešite a smerom k Mekke ako moslimovia je omnoho horšie. To je dôvodom, prečo žiaden pápež v dejinách nikdy ani len nešiel do mešity; všetci vedeli, že iba ísť tam, by znamenalo dať najavo prijatie (akceptáciu) ich falošného náboženstva. Týmto činom je debata o tom, či je Benedikt XVI. pápežom, celkom a úplne ukončená pre kohokoľvek dobre oboznámeného s týmito skutočnosťami a uchovávajúceho si štipku dobrej vôle. Povedzte svojim priateľom a príbuzným: Benedikt XVI. je heretik/kacír, odpadlík, a preto antipápež.
Obsah
HERÉZY BENEDIKTA XVI. O POHANSTVE
BENEDIKT XVI. ÚPLNE UPREDNOSTŇUJE EKUMENIZMUS A EKUMENICKÉ DIABLA-UCTIEVAJÚCE OBRADY V ASSISI
Už sme prebrali nechválne známe ekumenické zhromaždenia Jána Pavla II. v Assisi v r. 1986, kde sa modlil s viac ako 130 rozličnými náboženskými vodcami všetkých druhov falošných a démonických náboženstiev, staviac pravé náboženstvo na roveň s uctievaním modiel. Táto aktivita je totálne odsúdená katolíckou Tradíciou. Bola odsúdená ako apostáza/odpadlíctvo pápežom Piom XI.
Nuž, vláčik, ktorý priviedol falošných náboženských vodcov z Vatikánu na podujatie r. 2002 (opakované vystúpenie), bol opísaný Benediktom XVI. ako „symbol našej púte v histórii... zmierenie národov a náboženstiev, veľká (úžasná) inšpirácia...“ [90]
V r. 2006 Benedikt XVI. tiež chválil medzináboženské modlitebné stretnutie v Assisi.
Benedikt XVI. je zástancom odpadlíckych ekumenickým zhromaždení v Assisi, kde sa Ján Pavol II. modlil s vodcami všetkých druhov démonických a modlárskych náboženstiev – kde Ján Pavol II. nechal odstrániť krucifixy z katolíckych miestností, aby mohli pohania uctievať falošných bohov. Všimnite si, že Benedikt XVI. hovorí, že predstavitelia iných náboženstiev vedia, že modlitba im dáva skúsenosť (z) Boha. Toto znamená, že ich náboženské praktiky, ako [napríklad] uctievanie falošných bohov v modlitbe, sú opravdivé (platné).
Medzináboženské stretnutie stretnutie Benedikta XVI. v Assisi 27. októbra 2011
BENEDIKT XVI. KRITIZUJE TÝCH, KTORÍ ZNIČILI POHANSKÉ CHRÁMY, AKO „HORÚCE HLAVY“
Tieto „horúce hlavy“, ktoré kritizuje, by zahŕňali sv. Františka Xaverského a sv. Benedikta.
Sv. Benedikt zvrhol pohanský oltár a spálil háje venované Apollovi, keď prvýkrát dorazil do Monte Cassina:
BENEDIKT XVI. NÁM HOVORÍ, ŽE POHANSKÉ A MODLÁRSKE NÁBOŽENSTVÁ SÚ VYSOKÉ A ČISTÉ
Hovorí, že modloslužobnícke náboženstvá sú vysoké a čisté. Toto je kacírstvo a odpadlíctvo.
BENEDIKT XVI. MÁ HLBOKÚ ÚCTU K FALOŠNÝM VIERAM
Všimnite si, že Benedikt XVI. si neváži len príslušníkov falošných vier, ale preukazuje HLBOKÚ ÚCTU k falošným vieram samotným! Toto je apostáza. Toto znamená, že má úctu k zapretiu Krista, odmietnutiu pápežstva, schvaľovaniu antikoncepcie a potratov, atď. (ktoré sú všetky súčasťou učenia iných „vier“).
Takže Benedikt XVI. si váži všetky tieto nekatolícke náboženstvá, ktoré totálne odmietajú Ježiša Krista a katolícku vieru. Benedikt XVI. je totálny odpadlík.
BENEDIKT XVI. HOVORÍ, ŽE PRÍTOMNOSŤ FALOŠNÝCH NÁBOŽENSTIEV JE ZDROJOM OBOHATENIA PRE VŠETKÝCH
Toto znamená, že rôzne falošné náboženstvá sú zdrojom pokroku a obohatenia pre všetkých! Toto je odpadlíctvo.
BENEDIKT XVI. HOVORÍ, ŽE TEOLÓGIA SA MUSÍ UČIŤ ZO SKÚSENOSTÍ FALOŠNÝCH NÁBOŽENSTIEV
Benedikt XVI. hovorí, že katolícka teológia by mala počúvať „skvelým skúsenostiam“ a „náhľadom“ falošných náboženstiev a že ignorovať ich by bolo nezodpovedné. Ľudia by sa mali zamyslieť nad významom takého výroku. Jasne naznačuje, že on nepovažuje tieto náboženstvá (vrátane tých pohanských a modloslužobníckych) za falošné a [od] diabla. Jeho výrok je jednoducho ďalším vyjadrením modernistickej apostázy, že všetky náboženstvá sú v podstate opravdivé (platné), pretože človek sa stane veriacim skrze svoje náboženské „skúsenosti.“
Obsah
BENEDIKT XVI. POPIERAJÚCI DOGMU MIMO CIRKVI NIET SPÁSY
Čo sme videli doteraz mnohonásobne dokazuje, že Benedikt XVI. odmieta definovanú dogmu Mimo Katolíckej Cirkvi niet spásy. Benedikt XVI. zastáva, že by sme ani len nemali obrátiť heretikov a schizmatikov. Ale tu je niekoľko ďalších príkladov herézy, kde Benedikt XVI. konkrétne adresuje a popiera túto kľúčovú dogmu.
BENEDIKT XVI. PREJEDNÁVA MIMO CIRKVI NIET SPÁSY A ÚPLNE TO ODMIETA
Cirkev učí, že niet žiadnej spásy mimo Cirkvi. Benedikt XVI. učí, že spása mimo Cirkvi je nepochybne vo veľkom meradle. Toto je nehanebné (trúfalé) odmietnutie dogmy Mimo Cirkvi niet spásy.
BENEDIKT XVI. HOVORÍ, ŽE JESTVUJÚ POHANSKÍ SVÄTÍ
Toto je nehanebná heréza. Pamätajte, pápež Eugen IV. neomylne definoval, že všetci tí, ktorí umrú ako „pohania“, nebudú spasení.
BENEDIKT XVI. UČÍ, ŽE JESTVUJE MNOHO CIEST, KTORÉ VEDÚ DO NEBA, OKREM KRESŤANSKEJ VIERY
Benedikt XVI. sa spýta tú všedôležitú otázku: Prečo je nevyhnutné praktizovať kresťanskú vieru, ak jestvujú iné cesty k spáse? Benedikt XVI. zodpovedá otázku pripustením, že jestvujú iné cesty okrem kresťanskej viery, ktoré vedú k spáse.
Benedikt XVI. nehanebne odmietol zjavenú pravdu katolíckej viery: Ježiš Kristus je jediná cesta k spáse a katolícka viera je nevyhnutná pre spásu.
BENEDIKT XVI. UČÍ, ŽE VŠETKY NÁBOŽENSTVÁ MÔŽU VIESŤ K BOHU
Toto je totálne heretickým.
Obsah
BENEDIKT XVI. HANOBIACI KATOLÍCKU DOGMU
BENEDIKT XVI. HANÍ DEKRÉT TRIDENTSKÉHO KONCILU O EUCHARISTII
Benedikt XVI. hovorí, že neomylná deklarácia Tridentského koncilu „uráža“ jeho ekumenické uši a že jej „formulácia“ musí byť „očistená“, čož znamená, učinená čistou alebo zbavená neprijateľných (namietavších) prvkov! Toto je totálne heretické.
BENEDIKT XVI. HOVORÍ, ŽE DOKTRÍNA TRIDENTSKÉHO KONCILU O KŇAZSTVE BOLA SLABÁ A KATASTROFÁLNA V JEJ NÁSLEDKOCH
BENEDIKT XVI. SA TOTÁLNE RÚHA TRADÍCII CIRKVI
Toto je odmietnutie (popretie) jedného z dvoch zdrojov zjavenia, posvätnej Tradície.
BENEDIKT XVI. UČÍ, ŽE VÝRAZ „DEDIČNÝ HRIECH“ JE CHYBNÝ
Tridentský koncil promulgoval neomylný „Dekrét o dedičnom hriechu“, v ktorom použil výraz „dedičný hriech“ nie menej než štyri razy. [114]
BENEDIKT XVI. KRITIZUJE APOŠTOLSKÉ VYZNANIE VIERY
Obsah
BENEDIKT XVI. PRIPÚSŤAJÚCI, ŽE II. VATIKÁNSKY KONCIL ZMENIL ALEBO ODMIETOL KATOLÍCKU DOGMU
BENEDIKT XVI. NEOMALENE PRIPÚŠŤA, ŽE II. VATIKÁNSKY KONCIL ODPORUJE NEOMYLNÉMU UČENIU PÁPEŽA PIA IX. O NÁBOŽENSKEJ SLOBODE A FALOŠNÝCH NÁBOŽENSTVÁCH
Benedikt XVI. by nemohol byť formálnejšie heretický. Pripúšťa, že učenie II. vatikánskeho koncilu (ktorého sa drží) je priamo opačné (protichodné) k učeniu Magistéria v Sylabe omylov odsúdenom pápežom Piom IX. Ukázali sme, že učenie II. vatikánskeho koncilu o náboženskej slobode odporuje tradičnému katolíckemu učeniu. Benedikt XVI. to práve pripustil. Človek by si sotva mohol žiadať viacej potvrdenia, že učenie II. vatikánskeho koncilu je heretické. Vo svojej knihe toto Benedikt XVI. opakuje znova a znova, nazývajúc učenie II. vatikánskeho koncilu „protisylabus“ a hovoriac, že nemôže byť žiaden návrat k Sylabu omylov.
Toto je zarážajúca heréza!
BENEDIKT XVI. UZNÁVA, ŽE SEKTA II. VATIKÁNSKEHO KONCILU UPUSTILA OD TRADIČNÉHO ZÁKAZU KREMÁCIE (SPOPOLNENIA) OD KATOLÍCKEJ CIRKVI
Tradičné cirkevné právo odsudzuje spopolnenie a zakazuje cirkevný pohreb tým, ktorí ho požadovali.
Obsah
HERÉZY BENEDIKTA XVI. PROTI CIRKVI
BENEDIKT XVI. HOVORÍ, ŽE UČENIE CIRKVI NEVYLUČUJE TÝCH, KTORÍ ZASTÁVAJÚ PROTICHODNÉ NÁZORY
Toto je nehorázne heretické.
BENEDIKT XVI. UČÍ, ŽE „CIRKEV“ EXISTUJE MIMO CIRKVI
Benedikt XVI. uvádza, že Cirkev samotná existuje mimo Cirkvi. Toto je heretický nezmysel, ktorý popiera, že jestvuje iba jedna Cirkev.
BENEDIKT XVI. TOTÁLNE ODMIETA JEDNOTU KATOLÍCKEJ CIRKVI
Jednota alebo jednosť Katolíckej Cirkvi je veľmi dôležitá dogma. Je jednou zo štyroch znakov Cirkvi, teda v jednu, svätú, katolícku a apoštolskú. Keď heretici utvárajú sekty, neporušujú jednotu Katolíckej Cirkvi, keďže jednota Cirkvi nemôže byť porušená. Jednoducho opúšťajú Katolícku Cirkev.
ALE BENEDIKT XVI. TOTÁLNE ODMIETA DOGMU JEDNOTY KATOLÍCKEJ CIRKVI
Benedikt XVI. učí, že Cirkev bola zjednotená v prvom tisícročí, ale po tom čase bola rozdelená schizmatickou vzburou a protestantkou vzburou. Toto je totálne odmietnutie (popretie) jedného zo štyroch znakov Katolíckej Cirkvi; to samotné by dokázalo, že nie je katolíkom.
Benedikt XVI. hovorí, že jednota Cirkvi (jedinosť Cirkvi), jeden zo štyroch znakov pravej Cirkvi, neexistuje a nebude existovať až do „eschatonu“ (konca sveta)!
Obsah
ĎALŠIE HERÉZY BENEDIKTA XVI.
BENEDIKT XVI. HOVORÍ, ŽE JUDÁŠ NEMUSÍ BYŤ V PEKLE
Tieto slová Benedikta XVI. naznačujú, že zastáva, že Judáš nemusí byť v pekle. Toto je popretím Evanjelia. Ak by Judáš nebol v pekle (čo Benedikt XVI. naznačuje, že je možné), potom by boli slová nášho Pána v Evanjeliu podľa Matúša 26:24 (citované nižšie) nepravdivé.
Ak Judáš nešiel do pekla, tak išiel do očistca alebo neba. V tom prípade by náš Pán (vševediaci Boh) nemohol povedať, že pre Judáša by bolo lepšie, keby sa nebol narodil. To je veľmi jasné a veľmi jednoduché; ale tieto jednoduché pravdy katolíckej viery sú všetky vyhodené von oknom nekatolíckou sektou II. vatikánskeho koncilu.
Je dosť zaujímavé, že Benedikt XVI. vo svojom prejave cituje prvú časť Mt 26:24 („beda tomu človeku, ktorý zrádza Syna človeka!“), ale nie poslednú časť („lepšie by mu bolo bývalo, keby sa ten človek nebol narodil.“). Môžete vidieť jeho vynechanie tej rozhodujúcej časti pasáže v citáte vyššie. To je do očí bijúci príklad heretika vynechávajúceho časť Evanjelia, ktorú nemá rád alebo sa chystá poprieť!
Ešte viac dokazujúcim omyl antipápeža Benedikta XVI. je fakt, že náš Pán tiež hovorí, že Judáš je „stratený“, a nazýva ho „synom záhuby“, čo znamená „syn zatratenia“. Judáš tiež ukončil svoj život smrteľným hriechom samovraždy.
Katolícka Cirkev vždy zastávala, že Judáš išiel do pekla, na základe jasných slov nášho Pána.
Ale rovnako ako iné definované dogmy o spáse, dokonca aj najjasnejšie slová a posolstvá Evanjelia sú popreté nekatolíckou, evidentne heretickou II. vatikánskou sektou a jej antipápežmi.
BENEDIKT XVI. SI VÁŽI CESTU POPRETIA JEŽIŠA KRISTA HANSA KÜNGA!
Pre tých, ktorí nevedia, Hans Küng popiera pápežskú neomylnosť a Božstvo nášho Pána Ježiša Krista, okrem iných vecí.
Hans Küng
Hansa Künga môžno náležite charakterizovať ako Ariána, keďže popiera, že náš Pán je rovnakej podstaty ako Otec.
Benedikt XVI. nehovorí len, že si váži Hansa Künga, čož by bolo riadne zlé; hovorí, že si váži jeho cestu – to jest popretie Ježiša Krista! Toto je totálne odpadlíctvo.
BENEDIKT XVI. HOVORÍ, ŽE JE DÔLEŽITÉ, ŽE KAŽDÝ ČLOVEK MÔŽE PARIŤ K NÁBOŽENSTVU SVOJHO VÝBERU
Podľa Benedikta XVI. je dôležité, že každý človek môže patriť k náboženstvu svojho výberu. Toto je viac náboženského indiferentizmu. Benedikt XVI. potom vysvetľuje svoj dôvod, prečo toto povedal: „lebo nikto nemôže založiť svoj život na hľadaní iba materiálneho bytia.“ Inými slovami, život je viac než materiálne bytie; je tu duchovná realita, takže je dôležité prijať náboženstvo – akékoľvek náboženstvo vášho výberu! Aký odpadlík.
BENEDIKT XVI. VYSLOVUJE ĎALŠIE HERÉZY O NÁBOŽENSKEJ SLOBODE, PRIAMO ODPORUJÚC DOGMATICKÉMU UČENIU PÁPEŽA PIA IX.
Toto je presný opak neomylného učenia Katolíckej Cirkvi. Cirkev odsudzuje tú samotnú vec, o ktorej povedal, že na nej Cirkev trvá! Pozrite sa sami, ako jasne opačné je učenie Benedikta XVI. k dogmatickému učeniu pápeža Pia IX. Všimnite si predovšetkým podčiarknutú časť a porovnajte ju s učením Benedikta XVI.:
Benedikt XVI. vs. ex cathedra katolícke učenie
BENEDIKT XVI. POPIERA VZKRIESENIE TELA
Vzkriesenie tela je veľmi dôležitou dogmou. Okrem toho, že je súčasťou Apoštolského vyznania viery, táto dogma bola definovaná viackrát než takmer akákoľvek iná dogma viery.
Benedikt XVI. očividne (nehanebne) popiera túto dogmu a opäť preukazuje, že je evidentným heretikom.
Môžeme vidieť, že Benedikt XVI. túto dogmu popiera vo svojej knihe Úvod do kresťanstva (ako je citované vyššie) tým, že učí, že sv. Pavol neučí vzkriesenie hmotných tiel a že vzkriesenie nespočíva v obnovení tiel. Toto je zarážajúca heréza.
Benedikt XVI. dávajúc satanistický znak El Diablo
Vyššie môžeme vidieť Benedikta XVI. dávajúceho znak (diabla) El Diablo. Toto satanistické gesto je populárne u satanistov a satanistických rockových skupín. Mnohí robia rukou toto satanské gesto bez toho, aby o tom vedeli, pretože sú ovládnutý zlým duchom. Niektorí poukazujú, že znak diabla v posunkovom jazyku je podobný gestu rukou pre „Milujem ťa“. To je pravda, no to je pravdepodobne preto, lebo vynálezkyňa posunkového jazyka hluchých, Helen Keller,bola sama okultistkou a teozofistkou. Napísala knihu nazvanú Moje náboženstvo (My Religion), v ktorej vysvetlila svoje okultistické názory. [142] Niektorí si myslia, že navrhla znak „Milujem ťa“ tak, aby sa zhodoval so znakom diabla, aby ten, ktorý by ho robil, hovoril, že on alebo ona miluje satana.
Napriek všetkému si myslíme, že vyššie dáva Benekt XVI. znak diabla – v skutočnosti dvojitý znak diabla – a že vie, čo robí. Hovoríme to, pretože, majúc prečítaných mnoho jeho kníh, môžeme povedať, že je jasne jedným z najinteligentnejších ľudí na svete, okrem toho, že má encyklopedické vedomosti o katolíckych záležitostiach. A teda, keď opakovane hovorí vo svojich knihách, že človek je slobodný nepovažovať Ježiša za Mesiáša (ako sme zdokumentovali), Benedikt XVI. (extrémne dobre informovaný muž) veľmi dobre vie, že hlása nové antikresťanské evajelium z vnútra hmotných budov Katrolíckej Cirkvi a to všetko zatiaľ čo sa vydáva za pápeža, ktorý je vraj oddaný Evanjeliu. Teda si je úplne vedomý zlého podvodu, ktorý odvádza. Iba človek, ktorý vedome uctieva satana alebo je veľmi ovládnutý alebo posadnutý satanom, by mohol urobiť takú vec.
Obsah
KONEČNÝ ÚSUDOK O BENEDIKTOVI XVI.
Benedikt XVI. je evidentný heretik. Dokázali sme to bez akejkoľvek pochybnosti. Učí, že náš Pán nemusí byť Mesiáš; že Starý zákon je platný; že židia a iní môžu byť spasení bez toho, aby verili v Krista; že schizmatici a protestanti nemusia byť obrátení; že nekatolíci nie sú viazaní akceptovať I. vatikánsky koncil; že by mali vzniknúť protestantské kláštory; že protestantizmus ani len nie je heréza; že omša je platná bez slov premenenia; že krst nemluvniat nemá žiaden zmysel; že Písmo je plné mýtov; že falošné náboženstvo islam je ušľachtilé; že pohanské náboženstvá sú vysoké; že spásu možno dosiahnuť mimo Cirkvi; že katolícke dogmy musia byť očistené; že II. vatikánsky koncil odmietol katolícku náuku o náboženskej slobode; že jednota Cirkvi neexistuje; a že ku vzkrieseniu tela nedôjde, len aby sme vymenovali zopár [heréz].
Keďže je heretik, nemohol byť platne zvolený za pápeža. Ako už bolo citované, pápež Pavol IV. slávnostne učil vo svojej bule Cum ex Apostolatus officio z 15. februára 1559, že je nemožné, aby bol heretik platne zvolený za pápeža.
Preto podľa učenia Katolíckej Cirkvi Benedikt XVI. nie je pápežom, ale nekatolíckym antipápežom, ktorého musia katolíci úplne odmietnuť. On predsedá novému náboženstvu II. vatikánskeho koncilu, falšovanému katolicizmu, ktorý zanechal tradície a dogmy Katolíckej Cirkvi.
Jedným z hlavných príznačných znakov Benedikta XVI. je, že je podvodník. Zatiaľ čo učí nespopierateľné, zarážajúce a očividné herézy, jedným zo spôsobov, ako presvedčil tak mnohých, že je konzervatívny, je, že v jeho dielach sa medzi týmito zarážajúcimi herézami nachádza mnoho konzervatívnych pasáží. Ale toto nie je ničím novým. Pápež Pius VI. poukázal (upozornil) na to, že heretici z vnuknutia diabla vždy používali takúto taktiku, aby vštepovali herézy a podviedli ľudí.
Pápež Pius VI. upozorňuje, že kamuflovanie heréz vo vyjadreneniach, ktoré sú dvojznačné alebo zdanlivo konzervatívne alebo rozporuplné, bola taktika heretika Nestoria a že katolíci nemôžu dovoliť heretikom, aby im toto prešlo alebo aby ich týmto podviedli. Musia prisúdiť heretikov k ich herézam aj tak.
Je to najtrestuhodnejšia technika pre vtláčanie doktrinálnych omylov a oného dávno odsúdeného naším predchodcom svätým Celestýnom, ktorý ju objavil používanú v spisoch Nestoria, biskupa Konštantínopola a ktorú odhalil, aby ju odsúdil s najvyššou možnou tvrdosťou. Zaraz ako boli tieto texty opatrne preskúmané, impostor bol odhalený a zvrhnutý, lebo sa vyjadroval nadmierou slov, miešajúc pravdivé veci s inými, ktoré boli nejasné; občas miešajúc jedno s druhým takým spôsobom, že bol schopný vyznať tie veci, ktoré boli popreté, zatiaľ čo v ten samý čas majúc ospravedlnenie pre popieranie tých samých viet, ktoré vyznal.“
Heretici vždy používali dvojzmyselnosť a podvod, aby vtláčali svoje herézy a činili, žeby nevyzerali až tak zle. V skutočnosti, čím je heretik klamnejší, tým je zvyčajne úspešnejší pre diabla. Heretik Areios efektívne šíril svoje popretie Božstva Kristovho, pretože zapôsobil na ľudí zdaním asketizmu a zbožnosti.
Pápež Pius VI. zakončuje svoje tvrdenie dávaním inštrukcí katolíkom o tom, ako sa vysporiadať s takým podvodom alebo dvojznačnosťou v rámci spisov heretikov:
Pápež Pius VI. učí, že ak niekto zastiera herézu v dvojzmyselnosti, katolík ho musí prisúdiť k heretickému významu a odsúdiť heretický význam, ktorý je kamuflovaný v dvojznačnosti. Ale toto je iba zdravý sedliacky rozum: ak človek hovorí, že je proti potratom, ale opakovane za ne volí, je prívrženec potratov a heretik. Fakt, že niekedy tvrdí, že zastáva učenie Cirkvi proti potratom nič neznamená.
Podobne, skutočnosť, že Benedikt XVI. povie nejaké konzervatívne, dvojznačné alebo rozporuplné veci, nemení fakt, že učí zarážajúce herézy a nie je katolíkom.
ODVOLANIE VÝROKU BENEDIKTA XVI. O ISLAME ODHAĽUJE JEHO PRAVÚ POVAHU PODVODNÍKA
Takmer všetci, ktorí čítajú túto knihu, pravdepodobne počuli o kontroverzných poznámkach Benedikta XVI. o Mohamedovi v prejave v Bavorsku 12. septembra 2006. V tomto teraz vychýrenom prejave Benedikt XVI. citoval stredovekého cisára, ktorý odsúdil Mohamedove konanie/politiku (a preto islam) ako zlý a neľudský.
V kontexte môžeme jasne vidieť, že Benedikt XVI. nielenže iba cituje cisárovo vyjadrenie proti Mohamedovemu postoju, ale vyjadrenie cisára schvaľuje.
Takže prečo by Benedikt XVI. urobil vyjadrenie proti islamu? Je to pretože verí, že islam je zlý? Pravdaže nie. Benedikt XVI. povedal, že islam predstavuje „veľkosť/skvelosť“ (Pravda a tolerancia, s. 204). Benedikt XVI. plne schvaľuje učenie II. vatikánskeho koncilu v prospech islamu, ako sme už videli. Benedikt XVI. si myslí, že Ján Pavol II. – ktorý miloval falošné náboženstvo islamu a dopustil sa nespočetných činov odpadlíctva jeho chválením – bol úžasným pápežom hodným kanonizácie. Dôvod, prečo Benedikt XVI. urobil toto jedno vyjadrenie, je jednoducho, lebo jeho poslaním je, ako sme poukázali, príležitostne urobiť nejaké konzervatívne vyjadrenia a spraviť nejaké konzervatívne veci, aby zviedol tradične mysliacich ľudí späť do pazúrov falošnej cirkvi – všetko zatiaľ čo hlása odpadlíctvo II. vatikánskeho koncilu. A toto jedno konzervatívne vyjadrenie malo svoj zamýšľaný účinok, dokým Boh nedovolil, aby sa obrátilo proti nemu.
Ihneď potom, čo sa prejav Benedikta XVI. 12. septembra rozniesol, boli sme kontaktovaní jednotlivcami, ktorí v minulosti bojovali so záležitosťami vzťahujúcimi sa k tomu, či sú alebo či nie sú antipápeži pravými pápežmi. Jeden z jednotlivcov nám napísal a urobil zmienku o prejave Benedikta XVI. o islame; jeho viera proti proticirkvi zjavne oslabovala. Je naozaj úbohé a v skutočnosti nechutné, že jedno konzervatívne vyjadrenie alebo čin tu a tam od antipápeža – napriek tomu, že antipápež popiera Krista, uctieva v synagóge, hovorí, že by sme nemali obracať protestantov atď., atď., atď. – je všetko, čo slabá viera tejto osoby potrebovala vidieť, aby bola vyhladená.
Ale takto je to s mnohými. Nemajú pravú vieru v Krista, nemajú nenávisť k zlu alebo je ich viera nestála ako trstina. Mnoho z nich môže byť zmietnutých jediným konzervatívnym vyjadrením tu a tam, dokonca aj od dobre zdokumentovaného verejného kacíra a odpadlíka, ktorí ani len neverí, že Ježiš je Mesiáš, ako sme dokázali. To je dôvodom, prečo Benedikt XVI., ktorý je úplne v moci diabla, urobí takýto druh veci.
PRAVDA VÝJDE NAJAVO: BENEDIKT XVI. SA OSPRAVEDLNÍ ZA SVOJ PREJAV O ISLAME A POVIE, ŽE VYJADRENIE PROTI MOHAMEDOVMU UČENIU „V ŽIADNOM PRÍPADE NEVYJADRUJE“ JEHO OSOBNÝ NÁZOR!
Toto je veľmi, veľmi zaujímavé v mnohých ohľadoch.
Po prvé, toto je ABSOLÚTNY DÔKAZ, ŽE BENEDIKT XVI. JE KLAMÁR A PODVODNÍK. Dokazuje to, že je klamár, pretože už sme videli, že Benedikt XVI. jasne schválil citát cisára v prejave 12. septembra. To je nepopierateľné. Ale teraz hovorí, že vyjadrenie cisára v žiadnom prípade nevyjadruje jeho osobný názor, čo totálne odporuje prejavu 12. septembra. A teda bez ohľadu na to, ako sa na to pozeráte, Benedikt XVI. je chytený pri obrovskej lži.
Po druhé, okrem toho, že to DOKAZUJE, že Benedikt XVI. je verejný klamár a podvodník, jeho vyjadrenie, že citát cisára v žiadnom prípade nevyjadruje jeho osobný názor, dokazuje, že je odpadlík. Lebo, čeliac reakciám na svoj prejav, mal všetku príležitosť postaviť sa za svoj predstieraný postoj, že islam je zlý. Naskytla sa mu skvelá príležitosť počas víriacej kontroverzie presvedčiť ľudí, že stanovisko jeho prejavu bolo dokázané ako pravdivé zlou reakciou moslimov a túžbou zabíjať; ale nie... namiesto toho odmietol svoje vyjadrenie proti islamu. Nadviazal na to tým, že bol zasvätený do islamu v mešite modlitbou smerom k Mekke s muftim 30. novembra 2006.
Teda to, čo bolo pôvodne istotne zamýšľané diablom ako parádny plán prostredníctvom jeho antipápeža Benedikta XVI., urobiť konzervatívne vyjadrenie, ktoré by podviedlo určitých „tradicionalistov“, bolo prekazené, keď Boh dovolil, aby sa plán obrátil proti nemu potom, čo sa reakcia stala tak nestálou, že Benedikt XVI. sa musel ospravedlniť a odhaliť svoj pravý postoj – takto vyhladzujúc svoju vierohodnosť u každého, čo má oči, aby videl, akým klamárom sa ukázal byť.
Takže nenechajte sa oklamať, ak očividný heretik a zúrivší klamár, antipápež Benedikt XVI., povie alebo urobí niečo ďalšie, čo je konzervatívne, s úmyslom podviesť tradicionalistov. Nenechajte sa oklamať, ak Benedikt XVI. udelí všeobecný indult (povolenie) slúžiť latinskú omšu v čase, kedy väčšina kňazov je neplatných a musela by akceptovať odpadlíctvo II. vatikánskeho koncilu, aby to využila. Diabol toto všetko pripustí, pokiaľ človek prijme nové náboženstvo Benedikta XVI. alebo uzná Benedikta XVI. a jeho odpadlíckych biskupov za katolíkov, zatiaľ čo učia, že Ježiš Kristus a katolícka viera je bezvýznamná. Nenechajte sa oklamať, ak iným spôsobom výjde v ústrety tradične mysliacim skupinám, aby ich udržal v alebo priviedol späť k sekte II. vatikánskeho koncilu.
Nezmení to skutočnosť, že je evidentný heretik, ktorý predsedá nekatolíckej sekte.
Toto je všetko súčasťou podvodu posledných dní, ktorý je predpovedaný v katolíckych proroctvách.
Toto proroctvo z La Salette sa zhoduje s proroctvami vo Svätom Písme (Apokalypsa 17 a 18), že mesto siedmich vrchov (Rím) sa stane prostitútkou (proticirkvou), ako preberieme neskôr. Veľká prostitútka/smilnica prorokovaná v Biblii nie je Katolícka Cirkev; je to napodobenina Katolíckej Cirkvi (sekta II. vatikánskeho koncilu), odpadlícka, falošná nevesta, ktorá povstáva v posledných dňoch, aby podviedla katolíkov, a zatieňuje pravú Cirkev, ktorá bola zmenšená na verný zvyšok.
Ukázali sme, že posolstvo našej Pani z La Salette sa splnilo priamo pred našimi očami: Benedikt XVI. a sekta II. vatikánskeho koncilu učia, že židia sú celkom slobodní neveriť v Ježiša Krista. Toto je zverejnené vo vlastných knihách Benedikta XVI. a Vatikánu; dokazuje to, že Rím sa stal sídlom antikrista. Rada antipápežov panujúcich z Ríma urobila Rím sídlom antikrista.
Náš Pán tiež naznačuje, že v posledných dňoch bude „ohavnosť spustošenia“ „na svätom mieste“ (Mt 24:15). Hovorí nám, že bude jestovať podvod tak dômyselný, že keby to bolo možné, dokonca aj vyvolení by boli zvedení [v blud] (Mt 24:24). Dokonca sa pýta, či bude akejkoľvek viery, ktorá zostane na zemi:
Tento podvod sa udeje v samotnom srdci hmotných budov Cirkvi – v „chráme Božom“ (2 Sol 2:4) a na „svätom mieste“ (Mt 24:15) – a objaví sa, pretože ľudia ľudia nepríjmu lásku k pravde. Boh toto dovolí ako najvyšší trest za hriechy sveta. V súčasnosti žijeme počas tohto odpadnutia [od viery] a podvodu. Ľudia musia úplne odmietnuť antipápeža Benedikta XVI., ďalších antipápežov II. vatikánskeho koncilu a nové náboženstvo II. vatikánskeho koncilu.
Benedikt XVI. je jedným z najpodlejších ľudí v dejinách ľudstva, lebo tvrdí, že disponuje autoritou Cirkvi Krista, zatiaľ čo učí, že človek je slobodný popierať Ježiša Krista. Tvrdí, že je pápežom, zatiaľ čo učí, že ľudia môžu slobodne odmietať pápežstvo. Tvrdí, že je vodcom kresťanskej viery, zatiaľ čo učí, že náš Pán Ježiš Kristus ani len nemusí byť považovaný za Mesiáša.
Obsah
Prečo heretik nemôže byť pápežom
Autorské práva © 2006: Most Holy Family Monastery (Kláštor Najsvätejšej Rodiny)
Poznámky pod čiarou k 20. kapitole:
[1] Reuters.com, Fri, Dec. 1, 2006.
[2] Decrees of the Ecumenical Councils, Sheed & Ward and Georgetown University Press, 1990, Vol. 1, pp. 550-553; Denzinger, The Sources of Catholic Dogma, B. Herder Book. Co., Thirtieth Edition, 1957, no. 39-40.
[3] Denzinger 712.
[4]–https://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/pcb_documents/rc_con_cfaith_doc_20020212_popolo-ebraico_en.html
[5]–https://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/pcb_documents/rc_con_cfaith_doc_20020212_popolo-ebraico_en.html
[6] Benedict XVI, God and the World, San Francisco, CA: Ignatius Press, 2000, p. 209.
[7] Benedict XVI, Milestones, Ignatius Press, 1998, pp. 53-54.
[8] Zenit.org, news story for Sept. 5, 2000.
[9] Benedict XVI, God and the World, p. 209.
[10] The Sunday Sermons of the Great Fathers, Regnery, Co: Chicago, IL, 1963, Vol. III, p. 223.
[11] Synagogue photos: European Jewish Press, https://www.ejpress.org
[12] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 1, p. 578; Denzinger 714.
[13] America, October 3, 2005.
[14] L’Osservatore Romano (the Vatican’s Newspaper), Jan. 25, 2006, p. 2.
[15] L’Osservatore Romano, Jan. 24, 2007, p. 11.
[16] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, Ignatius Press, 1982, pp. 197-198.
[17] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, p. 198.
[18] Denzinger 1826-1827.
[19] Denzinger 469.
[20] The Papal Encyclicals, by Claudia Carlen, Raleigh: The Pierian Press, 1990, Vol. 3 (1903-1939), p. 315.
[21] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, pp. 216-217.
[22] Denzinger 1831.
[23] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, pp. 198-199.
[24] Denzinger 1824.
[25] Adista, Feb. 26, 2001.
[26] L’Osservatore Romano, August 24, 2005, p. 8.
[27] Adista, Feb. 26, 2001.
[28] L’Osservatore Romano, August 24, 2005, p. 8.
[29] The Papal Encyclicals, Vol. 3 (1903-1939), p. 317.
[30] L’Osservatore Romano, Dec. 7, 2005, p. 4.
[31] Fr. John Laux, Church History, Rockford, IL: Tan Books, 1989, pp. 295-296.
[32] L’Osservatore Romano, Sept. 20, 2006, p. 10.
[33] L’Osservatore Romano, Sept. 20, 2006, p. 10.
[34] The Papal Encyclicals, Vol. 3 (1903-1939), p. 317.
[35] https://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/6194224.stm
[36] www.zenit.org, Zenit news report, Nov. 30, 2006.
[37] The Papal Encyclicals, Vol. 2 (1878-1903), pp. 400-401.
[38] L’Osservatore Romano, Nov. 23, 2005, p. 9.
[39] L’Osservatore Romano, Dec. 6, 2006, p. 6.
[40] L’Osservatore Romano, Nov. 15, 2006, p. 5.
[41] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, p. 202.
[42] L’Osservatore Romano, May 31, 2006, p. 3.
[43] L’Osservatore Romano, Nov. 29, 2006, p. 6.
[44] Quoted in Catholic Family News, “Father Ratzinger’s Denial of Extra Ecclesia [sic] Nulla Salus,” July 2005, Editor’s Postscript, p. 11.
[45] https://www.nationalcatholicreporter.org/word/word081205.htm#protestant
[46] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, p. 263.
[47] L’Osservatore Romano, Dec. 21/28, p. 5.
[48] https://www.taize.fr/en
[49] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, p. 304.
[50] Catholic News Service, 2005
[51] L’Osservatore Romano, August 24, 2005, p. 19; Zenit News Report, Aug. 17, 2005.
[52] L’Osservatore Romano, August 24, 2005, p. 9.
[53] Benedict XVI, General Audience, Aug. 16, 2006; L’Osservatore Romano, August 23, 2006, p. 11.
[54] Quoted by Pope Gregory XVI in Summo Iugiter Studio #5, May 27, 1832: The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 230.
[55] Benedict XVI, Pilgrim Fellowship of Faith, Ignatius Press, 2002, p. 248.
[56] Benedict XVI, Pilgrim Fellowship of Faith, p. 251.
[57] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 229.
[58] Benedict XVI, The Meaning of Christian Brotherhood, Ignatius Press, pp. 87-88.
[59] The Papal Encyclicals, Vol. 3 (1903-1939), p. 242.
[60] L’Osservatore Romano, August 30, 2006, pp. 6-7.
[61] L’Osservatore Romano, Nov. 29, 2006, p. 2.
[62] Benedict XVI, Pilgrim Fellowship of Faith, p. 232.
[63] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, p. 377.
[64] Denzinger 695.
[65] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, p. 43.
[66] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, p. 401.
[67] Denzinger 1792.
[68] Benedict XVI, A New Song for the Lord, New York, NY: Crossroad Publishing, 1995, p. 86.
[69] The Papal Encyclicals, Vol. 2 (1878-1903), p. 335.
[70] Benedict XVI, God and the World, pp. 165-166, 168.
[71] Benedict XVI, God and the World, p. 153.
[72] Benedict XVI, God and the World, p. 76.
[73] Benedict XVI, God and the World, p. 139.
[74] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 1, p. 479.
[75] Warren H. Carroll, A History of Christendom, Front Royal, VA: Christendom Press, 1993, Vol. 3 (The Glory of Christendom), p. 571.
[76] L’Osservatore Romano, Sept. 27, 2006, p. 11.
[77] L’Osservatore Romano, Jan. 3, 2007, p. 7.
[78] Benedict XVI, Salt of the Earth, Ignatius Press, 1996, p. 244
[79] Benedict XVI, Truth and Tolerance (Christian Belief and World Religions), Ignatius Press, 2004, p. 204
[80] L’Osservatore Romano, August 24, 2005, p. 9.
[81] L’Osservatore Romano, August 31, 2005, p. 11.
[82] L’Osservatore Romano, Sept. 27, 2006, p. 2.
[83] L’Osservatore Romano, Oct. 25, 2006, p. 1.
[84] L’Osservatore Romano, Dec. 13, 2006, p. 11.
[85] L’Osservatore Romano, Dec. 6, 2006, p. 2.
[86] Benedict XVI, Pilgrim Fellowship of Faith, p. 273.
[87]–https://www.vatican.va/holy_father/benedict_xvi/speeches/2006/september/documents/hf_ben-xvi_spe_20060912_university-regensburg_en.html#_ftn3
[88] Reuters.com, Fri, Dec. 1, 2006.
[89] L’Osservatore Romano, Dec. 13, 2006, p. 11.
[90] Zenit.org, Zenit news report, Feb. 21, 2002.
[91] L’Osservatore Romano, Sept. 13, 2006, p. 3.
[92] Benedict XVI, God and the World, 2000, p. 373
[93] The Life and Letters of St. Francis Xavier by Henry James Coleridge, S.J. (Originally published:London: Burns and Oates, 1874) Second Reprint, New Delhi: Asian Educational Services, 2004, Vol. 1, p. 154.
[94] The Papal Encyclicals, Vol. 4 (1939-1958), p. 113.
[95] Benedict XVI, Salt of the Earth, p. 23.
[96] The Papal Encyclicals, Vol. 2 (1878-1903), p. 307.
[97] L’Osservatore Romano, Sept. 13, 2006, p. 7.
[98] The Papal Encyclicals, Vol. 2 (1878-1903), p. 304.
[99] L’Osservatore Romano, Dec. 6, 2006, p. 4.
[100] L’Osservatore Romano, Sept. 20, 2006, p. 11.
[101] The Papal Encyclicals, Vol. 3 (1903-1939), p. 76.
[102] Benedict XVI, Salt of the Earth, p. 24.
[103] Benedict XVI, Truth and Tolerance, 2004, p. 207.
[104] Denzinger 714.
[105] Benedict XVI, Co-Workers of the Truth, Ignatius Press, 1990, p. 217.
[106] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 201.
[107] Benedict XVI, Salt of the Earth, p. 29.
[108] Benedict XVI, Feast of Faith, Ignatius Press, 1981, p. 130.
[109] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, pp. 247-248.
[110] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, p. 100.
[111] Denzinger 1792.
[112] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, p. 378.
[113] Benedict XVI, In the Beginning (A Catholic Understanding of the Story of Creation and the Fall), Grand Rapids, MI: William B. Eerdmans Publishing Co., 1986, p. 72.
[114] See Session V of the Council of Trent (June 17, 1546), Denzinger 787.
[115] Benedict XVI, Introduction to Christianity, Ignatius Press, 2004, p. 326.
[116] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, p. 381.
[117] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, p. 385.
[118] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, p. 391.
[119] Benedict XVI, God and the World, p. 436.
[120] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, p. 229.
[121] Denzinger 705.
[122] Benedict XVI, Co-Workers of the Truth, p. 29.
[123] Denzinger 86.
[124] The Papal Encyclicals, Vol. 2 (1878-1903), p. 389.
[125] The Papal Encyclicals, Vol. 2 (1878-1903), p. 390.
[126] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, p. 121.
[127] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, p. 148.
[128] The Papal Encyclicals, Vol. 3 (1903-1939), p. 315.
[129] L’Osservatore Romano, Oct. 25, 2006, p. 11.
[130] St. Alphonsus Liguori, Preparation for Death, Tan Books, Abridged Version, p. 127.
[131] The Papal Encyclicals, Vol. 3 (1903-1939), p. 72.
[132] Benedict XVI, Salt of the Earth, pp. 95-96.
[133] L’Osservatore Romano, May 24, 2006, p. 5.
[134] L’Osservatore Romano, June 7, 2006, p. 4.
[135] Denzinger 1690, 1699.
[136] Denzinger 464.
[137] Denzinger 429.
[138] Denzinger 531.
[139] Benedict XVI, Introduction to Christianity, p. 349.
[140] Benedict XVI, Introduction to Christianity, p. 353.
[141] Benedict XVI, Introduction to Christianity, pp. 357-358.
[142] Texe Marrs, Codex Magica, Austin, TX: Rivercrest Publishing, 2005, pp. 120, 134.
[143] The Papal Encyclicals, Vol. 3 (1903-1939), p. 294.
[144] https://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/5348456.stm
[145] https://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/5353774.stm
Súvisiace články