^
^
Nedávne videá a články | Apokalypsa teraz vo Vatikáne | Nová “omša” novus ordo | Prečo peklo musí byť večné | Antikrist identifikovaný | Sedevakantizmus | Prečo tak mnohí nemôžu veriť | “Magicians” Prove A Spiritual World Exists | Úžasné dôkazy o Bohu |
Pravda o cirkvi II. vatikánskeho koncilu | Herézy II. vatikánskeho koncilu | Kroky k obráteniu | Mimo Cirkvi niet spásy | Vyvrátenie východného „pravoslávia“ | Svätý Ruženec | Páter Pio | Falošní tradicionalisti |
Presná poloha chrámu Božieho na konci čias
Tento článok je prepis k videu nižšie:
Preukázali sme, že chrám Boží z proroctva z 2. listu Tesaloničanom 2:4 určite nie je židovský chrámom alebo znovuvybudovaným jeruzalemským chrámom, pretože – okrem mnohých iných dôvodov – by to vôbec nebol chrám Boží.
Predložili sme ohromné dôkazy, že chrámom Božím z proroctva svätého Pavla je Bazilika svätého Petra vo Vatikáne.
Ukázali sme tiež, že podľa Písma existuje priama rovnosť medzi Bazilikou svätého Petra, ktorá bola postavená práve na mieste hrobu svätého Petra, a presnou polohou novozákonného Babylonu.
Bazilika sv. Petra je doslova kostol sv. Petra a miesto, kde je sv. Peter, čož je presne to, ako 1. Petrov list 5:13 definuje polohu Babylonu. To je dôvodom, prečo sa proroctvá o Babylone vrátane každého jedného slova z proroctva zo Zjavenia 18:2 s presnosťou naplnili v/na Bazilike sv. Petra vo Vatikáne, presnej polohe Babylonu.
To znamená, že Bazilika sv. Petra je aj polohou chrámu Božieho posledných čias, aj polohou Babylonu posledných čias.
Teraz, zvážte toto ako ďalšie potvrdenie tohto tvrdenia. Prvý chrám Boží, Šalamúnov chrám, bol zničený v r. 586 pred Kristom Babylončanmi ako trest za hriechy a neveru starozákonného ľudu. Bol znovupostavený a druhý chrám, zrenovovaný Herodesom Veľký, sa stal známym ako Herodesov chrám. Herodesov chrám bol úplne zničený Rimanmi v r. 70 po Kristovi, po tom, čo židia odmietli Mesiáša, Ježiša Krista, pravého Boha a pravého človeka, a to bezprostredne napĺňajúc jeho proroctvá.
Je tu teda istá šablóna. Prvý chrám Boží bol zničený kvôli hriechom a zlej vôli ľudí. Druhý chrám Boží bol zničený, definitívne ukončujúc judaizmus, kvôli hriechom a zlej vôli ľudí. Podstatné je, že zničenie oboch chrámov bolo predpovedané aj slovami Svätého Písma.
Dáva preto zmysel, že hmotný chrám Boží na konci čias a v kresťanskom období bude takisto zničený a že zničenie miesta, kde sa nachádza, bude predpovedané slovami Svätého Písma. Tu sa stretávame s ďalším väčším vodítkom ohľadom miesta apokalyptického chrámu Božieho posledných čias.
Pamätajte, ukázali sme, že Bazilika sv. Petra = chrám Boží. Všeobecná Cirkev bola postavená na sv. Petrovi, Cirkev je novým chrámom, preto bude chrám Boží postavený na Petrovi, ako Bazilika sv. Petra postavená bola.
CIRKEV BOŽIA = CHRÁM BOŽÍ
„Azda neviete, že ste Božím chrámom...“ – 1. list Korinťanom 3:16-17
„Veď my sme chrám živého Boha...“ – 2. list Korinťanom 6:16
CIRKEV BOŽIA – POSTAVENÁ NA SV. PETROVI
„‘...ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev...’“ – Evanjelium podľa Matúša 16:18
↓
CHRÁM BOŽÍ – POSTAVENÝ NA SV. PETROVI
Pápež Pius XI. oficiálne nazval Baziliku sv. Petra najstatnejším chrámom.
Bazilika sv. Petra, postavená nad vodcom všeobecnej Cirkvi, je najpoprednejšou stavbou všeobecnej kresťanskej Cirkvi a chrám Boží posledných čias sa musí vzťahovať a vzťahuje sa na stavbu, ktorá je majetkom Cirkvi Kristovej, Katolíckej Cirkvi.
Nekatolíci, ktorí sa vydávajú za kresťanov, nemajú žiadnu hmotnú stavbu, ktorú by bolo možné považovať za chrám Boží, pretože iba pravý katolicizmus je kresťanstvom s univerzálnym (všeobecným) chrámom a univerzálnym dosahom. Bazilika sv. Petra je tiež budovou takej veľkosti a majestátnosti, že sa v tomto ohľade úctyhodne porovnáva so starozákonnými chrámami, a preto bola sv. Pavlom príhodne opísaná ako chrám Boha.
Boli tam v konkrétnostiach naplnené apokalyptické proroctvá, ba viac.
Bazilika sv. Petra je polohou chrámu Božieho a Bazilika sv. Petra je aj polohou Babylonu, pretože podľa vnuknutých slov z 1. Petrovho listu 5:13 je kostol/cirkev sv. Petra a miesto, kde je sv. Peter, polohou Babylonu.
To znamená, že chrám Boží = poloha Babylonu. Dovoľte mi to zopakovať: chrám Boží = poloha Babylonu. Nuž, ak sa chrám Boží posledných čias rovná polohe novozákonného Babylonu posledných čias, ako hovoríme, a prvé dva chrámy Božie boli zničené a Písmo výslovne prorokovalo, že zničené budú, dáva zmysel, že Písmo bude v novozákonných proroctvách o konci čias tiež výslovne prorokovať, že Babylon bude zničený.
Nuž, čo len neviete? V Zjavení 18:21 čítame toto:
Toto je ďalšie do očí bijúce vodítko a čiastka dôkazov, že Babylon, miesto, kde je sv. Peter, Bazilika sv. Petra, je polohou chrámu Božieho v kresťanskom období a na konci čias, presne ako sme hovorili.
V skutočnosti v Evanjeliu podľa Matúša 23:38, keď Ježiš opisuje súd nad Jeruzalemom, miestom, kde sa nachádzal chrám, ktorý mal byť zničený, hovorí toto: „Hľa, váš dom vám ostáva spustošený.“
Grécke slovo použité pre spustošený je ἔρημος. Slovesný tvar presne toho istého slova je použitý v Zjavení 18:17 na opísanie zničenia Babylonu.
Toto je ďalší spôsob, ako Boh naznačil, že Babylon, miesto, kde je sv. Peter (Bazilika sv. Petra), je polohou Božieho chrámu posledných čias, presne, ako sme to hovorili. To isté slovo v tvare podstatného mena je vskutku použité aj v gréckom preklade Starého zákona, Septuaginte, v Knihe proroka Jeremiáša 7:34 a 22:5, kde sa prorokuje zničenie prvého chrámu, chrámu Šalamúnovho, a okolitej oblasti – ἐρήμωσιν.
Zničenie Babylonu je vo Svätom Písme výslovne spomenuté a predpovedané a opísané vyššie spomínaným spôsobom práve preto, lebo miesto, kde je sv. Peter, Babylon, je tiež miestom, kde je chrám Boží.
Apokalyptické proroctvá o neviestke babylonskej sa týkajú zmocnenia sa tohto chrámu Božieho a Vatikánu heretickými antipápežmi počas veľkého odpadnutia.
V tomto verši si všimnite aj zmienku o zničení bohatstva, ktoré príhodne opisuje umelecké a iné bohatstvo v Bazilike sv. Petra.
V tomto okamihu by sme mali vyvrátiť námietku. Napriek zdrvujúcim a ohromujúcim dôkazom, že poloha Babylonu = Bazilika sv. Petra, Vatikán a Rím v posledných časoch, niektorí ľudia sa v tejto veci domotajú.
Namietajú tak, že argumentujú, že mesto Vatikán alebo Rím nemôže byť Babylonom, veľkým mestom, pretože Apokalypsa sa zmieňuje o kormidelníkoch, tých, čo sa plavia, námorníkoch a tých, čo pracujú na mori, keď opisuje tých, čo oplakávajú zničenie Babylonu. Preto podľa nich Babylon, veľké mesto, musí byť veľkým prístavným mestom.
Táto námietka je však vyvrátená Zjavením 17:15. Pri opisovaní babylonskej smilnice nám Zjavenie 17:15, ktoré zjavne predchádza Zjaveniu 18, už povedalo, že „vody... kde sedí neviestka, sú ľudia a zástupy a národy a jazyky“.
Apokalypsa nás teda priamo informuje, že vody, na ktorých sedí babylonská neviestka, nie sú doslovnými vodami; lež predstavujú a symbolizujú ľudí a národy, ktorým Babylon predsedá počas odpadnutia na konci čias. Toto je podobné tomu, ako Ježiš Kristus svojim apoštolom povedal, že z nich urobí rybárov ľudí (Mt 4:19; Mk 1:17).
Apoštoli pracovali medzi ľuďmi a národmi, aby ich obrátili ku Kristovi. Toto sa metaforicky opisuje ako lovenie rýb alebo pracovanie vo vodách. V 13. kapitole Evanjelia podľa Matúša Ježiš tiež hovorí:
Výrok Zjavenia 17:15 o tom, čo vody symbolizujú a predstavujú, je – okrem iného – tým, čo tí, ktorí predkladajú vyššie spomenutú námietku, nevidia.
Uzurpovaním si chrámu Božieho v meste Vatikán a hmotných štruktúr pravej Cirkvi počas veľkého odpadnutia sa neviestka zmocnila symbolických vôd: ľudí a národov, čo nasledujú Rím a Vatikán.
Prevzala moc nad ľuďmi, zástupmi, národmi a jazykmi, ktoré predtým na každom kontinente nasledovali Katolícku Cirkev, a zviedla ich na scestie, hoci zvyšok pravých tradičných katolíkov, ktorí predstavujú pravú Katolícku Cirkev, zostáva. Čiže tí, čo pracujú na mori – kormidelníci, námorníci atď. – nie sú doslovnými námorníkmi, ale ľuďmi, čo pracujú s alebo vedú časti národov a zástupov za vlády Babylonu posledných čias, a preto lamentujú nad jeho zničením. Babylon, veľké mesto, je Bazilika sv. Petra, Vatikán a Rím počas posledných čias, ako ukazujú ohromné dôkazy a jasné naplnenie mnohých proroctiev.
Ďalej sa v 18. kapitole Zjavenia sa päťkrát spomína Babylon ako „veľké mesto“.
Babylon sa nazýva veľké mesto, veľké mesto, veľké mesto. Mesto je súčasťou názvu Babylonu. Dôvodom, prečo vidíme toto opakovanie výrazu mesto, keď sa Apokalypsa 18 zmieňuje o Babylone, je, že proroctvo hovorí o meste Vatikán. Všimnite si, že mesto je v oficiálnom názve Vatikánskeho mestského štátu.
Písmo ho opakovane nazýva Babylonom, veľkým mestom, pretože sa zmieňuje o Vatikánskom mestskom štáte aka meste Vatikán. Vatikánsky mestský štát mal sedem rímskych kráľov, ktorí napĺňajú apokalyptické proroctvá o siedmich rímskych kráľoch, ako vysvetľuje náš materiál.
Mesto Vatikán nakoniec dalo vzniknúť babylonskej neviestke za sekty II. vatikánskeho koncilu tak, ako veľké mesto súvisí s babylonskou neviestkou posledných čias a siedmimi rímskymi kráľmi.
Bazilika sv. Petra, poloha Babylonu a chrámu Božieho, existuje v rámci mesta Vatikán. Babylon, veľké mesto, sa najkonkrétnejšie vzťahuje na miesto, kde je sv. Peter a kostol sv. Petra, mesto Vatikán.
Preto, ako budeme pokračovať vo vysvetľovaní tejto pravdy o chráme Božom, ľudia musia rozoznať priamu súvislosť medzi presnou polohou Babylonu, to jest miestom, kde je sv. Peter, presnou polohou chrámu Božieho, a sídlom (úradnej) moci/autority šelmy posledných čias. Zbiehajú sa práve na tom samom mieste, kde bol pochovaný hlavný apoštol a vodca Cirkvi, sv. Peter; lebo je to práve z tohto miesta, skadiaľ pravá Cirkev disponovala mocou nad národmi. Keď sa chrámu Božieho, mesta Vatikán, a hmotných štruktúr pravej Cirkvi počas prorokovaného odpadnutia zmocnili odpadlícki uzurpátorskí antipápeži, národy boli zvedené na scestie.
Toto video je jednou časťou našej prezentácie o chráme Božom v proroctve. Obráťte sa prosím na predchádzajúce video, Chrám Boží z proroctva nie je židovský, a zostaňte pripravení na budúce videá.
Odporúčame tiež naše súvisiace videá o proroctvách a apokalypse ako napríklad – okrem iného – Antikrist identifikovaný. Antikrist identifikovaný sa podrobne zaoberá druhou časťou 2. listu Tesaloničanom 2:3-4 o človeku hriechu, ktorý sa nakláňal naproti a vyvýšil sa nad všetko, čo sa nazýva Bohom alebo čo je predmetom uctievania – počas charakteristickej udalosti prorokovaného odpadnutia.