^
^
Nedávne videá a články | Apokalypsa teraz vo Vatikáne | Nová “omša” novus ordo | Prečo peklo musí byť večné | Antikrist identifikovaný | Sedevakantizmus | Prečo tak mnohí nemôžu veriť | “Magicians” Prove A Spiritual World Exists | Úžasné dôkazy o Bohu |
Pravda o cirkvi II. vatikánskeho koncilu | Herézy II. vatikánskeho koncilu | Kroky k obráteniu | Mimo Cirkvi niet spásy | Vyvrátenie východného „pravoslávia“ | Svätý Ruženec | Páter Pio | Falošní tradicionalisti |
Nostra aetate – druhovatikánska deklarácia o nekresťanských náboženstvách
Revolúcia II. vatikánskeho koncilu
Tuná zisťujeme, že II. vatikánsky koncil učí, že moslimovia sa klaňajú jedinému Bohu, Stvoriteľovi neba i zeme. Toto je podobné, ale trochu odlišné od herézy, ktorú sme už odhalili v Lumen gentium. Falošný boh moslimov (ktorý nie je Trojica) nestvoril nebo a zem. Najsvätejšia Trojica stvorila nebo a zem.
Zaujímavé porovnanie jazyka II. vatikánskeho koncilu a Florentského koncilu
Prosím, všimnite si, že ako Florentský koncil dogmaticky definoval nevyhnutnosť katolíckej viery k spáse, zdôraznil modlitby, almužnu a pôsty tých v náručí Cirkvi. Vyhlásil, že taká almužna neprinesie úžitok tomu, kto je mimo Cirkvi. Je zaujímavé, že II. vatikánsky koncil pri chválení moslimov a ich falošného náboženstva používa takmer úplne rovnaký jazyk ako Florentský koncil, ale opäť s opačným významom: II. vatikánsky koncil chváli pôsty, almužnu a modlitby príslušníkov falošného nekatolíckeho náboženstva.
Nostra aetate #3 tiež hovorí, že Katolícka Cirkev sa s úctou pozerá na moslimov, čo sa usilujú podrobiť Bohu z celého srdca, ako sa Bohu podriadil Abrahám. Ale na druhovatikánskom obdive k neveriacim moslimom Katolícka Cirkev nemá podiel. Cirkev túži po obrátení a večnom šťastí všetkých moslimov, ale uznáva, že islam je hrozné a falošné náboženstvo, a netvrdí, že sa podriaďujú Bohu. Vie, že patria falošnému náboženstvu.
Pápež Benedikt prísne katolíkom zakázal dávať svojim deťom čo i len moslimské mená pod hrozbou zatratenia.
V sekcii o najjasnejšej heréze v II. vatikánskom koncile (vyššie) sme prebrali, že Nostra aetate #4 učí herézu, že židov nemožno považovať za Bohom zavrhnutých. Nebudeme to tu opakovať.
Nostra aetate tiež svetu nezabudla pripomenúť, aký úžasný je budhizmus a ako toto falošné náboženstvo vedie najvyššiemu osvieteniu.
Budhisti uznávajú mnohých falošných bohov
Druhý vatikánsky koncil hovorí, že v budhizme „sa učí ceste“, ktorou môžu ľudia dosiahnuť najvyššie osvietenie! Toto je odpadlíctvo. Toto je jedna z najhorších heréz v II. vatikánskom koncile. Ďalej si prečítajte, ako Pavol VI. (človek, ktorý slávnostne promulgoval II. vatikánsky koncil) rozumel jeho učeniu o budhizme.
Vychádzajúc z II. vatikánskeho koncilu (ktorý slávnostne promulgoval), Pavol VI. hovorí, že toto falošné a pohanské náboženstvo je jedným z „bohatstiev Ázie“!
Druhý vatikánsky koncil tiež chváli falošné náboženstvo hinduizmu pre jeho nevyčerpateľné bohatstvo „prenikavých filozofických skúmaní“, ako aj pre jeho asketický život a hlbokú meditáciu.
Kálí, jeden z približne 330 000 falošných bohov uctievaných hinduistami – náboženstvo II. vatikánskym koncilom nie odsúdené, ale chválené
Všimnite si, ako výslovne si druhovatikánske chvály falošného náboženstva hinduizmu protirečia s pápežom Levom XIII.:
Skutočne dve rôzne náboženstvá
Uprostred všetkého tohto rúhania II. vatikánskeho koncilu niet žiadnej zmienky o tom, že títo neverci sa musia byť obrátiť ku Kristovi; žiadna modlitba nie je prednesená, žeby im bola udelená viera; a niet žiadneho napomenutia, že títo modlári musia zbavení svojej bezbožnosti a temnoty svojich povier. Čo vidíme, je chvála a úcta k týmto náboženstvám diabla. Čo vidíme je jednoznačný synkretizmus, ktorí jedná zo všetkými náboženstvami, akoby boli cestami k Bohu.
[1] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 2, p. 969.
[2] Denzinger 343.
[3] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 1, p. 479.
[4] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), pp. 49-50.
[5] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 2, p. 969.
[6] L’Osservatore Romano, Sept. 13, 1973, p. 8.
[7] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 2, p. 969.
[8] The Papal Encyclicals, Vol. 2 (1878-1903), p. 307.
[9] The Papal Encyclicals, Vol. 3 (1903-1939), pp. 313-314.
[10] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 280