^
^
Nedávne videá a články | Apokalypsa teraz vo Vatikáne | Nová “omša” novus ordo | Prečo peklo musí byť večné | Antikrist identifikovaný | Sedevakantizmus | Prečo tak mnohí nemôžu veriť | “Magicians” Prove A Spiritual World Exists | Úžasné dôkazy o Bohu |
Pravda o cirkvi II. vatikánskeho koncilu | Herézy II. vatikánskeho koncilu | Kroky k obráteniu | Mimo Cirkvi niet spásy | Vyvrátenie východného „pravoslávia“ | Svätý Ruženec | Páter Pio | Falošní tradicionalisti |
Proroctvo svätého Malachiáša o pápežoch a antipápežoch
Tento článok je prepis k videu nižšie:
Jednou z najznámejších predpovedí v katolíckych dejinách je proroctvo o pápežoch a antipápežoch, ktoré sa pripisuje svätému Malachiášovi.
Svätý Malachiáš bol katolíckym biskupom, ktorý sa narodil v r. 1094 v Írsku. Zomrel v prítomnosti svojho dobrého priateľa, sv. Bernarda, v r. 1148. Svätý Bernard povedal, že sv. Malachiáš predpovedal deň a hodinu svojej vlastnej smrti. Svätý Malachiáš bol kanonizovaný v r. 1190 a v čítaní na jeho sviatok sa spomína, že bol požehnaný darom proroctva.
V Katolíckej encyklopédii z r. 1913 sa pod nadpisom „Proroctvo“ píše, že v r. 1139 povolal pápež Inocent II. sv. Malachiáša do Ríma.
Pôvodná katolícka encyklopédia
Proroctvo
O pápežoch – Najchýrnejšie a najznámejšie proroctvá o pápežoch sú tie pripisované svätému Malachiášovi (q.v.). V r. 1139 išiel do Ríma, aby podal správu o záležitostiach svojej diecézy pápežovi, Inocentovi II., ktorý mu sľúbil dve pália za metropolitné stolce Armagh a Cashel. Zatiaľ čo bol v Ríme, dostal (podľa Abbé Cucherata) zvláštne videnie budúcnosti, v ktorom sa pred jeho mysľou rozvinul dlhý zoznam...
Zatiaľ čo bol v Ríme, je informované, že sv. Malachiáš zažil videnie budúcich nárokovateľov pápežského úradu až do druhého príchodu Ježiša Krista. Svätý Malachiáš napísal 112 krátkych latinských slovných spojení opisujúcich všetkých týchto budúcich nárokovateľov pápežského úradu, udeľujúc tituly pápežom i antipápežom.
Dokument bol potom podľa správ uložený do tajných archívov Vatikánu a nebol objavený až do r. 1556, kedy ho objavil vatikánsky knihovník. Dokument bol prvýkrát publikovaný o 39 rokov neskôr, v r. 1595, historikom Arnoldom de Wionom v knihe s názvom Strom života. De Wionovi pri preklade dokumentu pomáhal Alfonso Chacon, dobre známy odborník na stredoveké rukopisy. Chacon dostal za úlohu overiť pravosť dokumentu a uistiť sa, že nejde o falzifikát. Po preskúmaní dokumentu Chacon potvrdil jeho pravosť.
Hoci Boh zjavne sv. Malachiášovi ukázal rôznych mužov, ktorí sa v budúcnosti budú vydávať za vodcov Katolíckej Cirkvi, nemusel sv. Malachiášovi nevyhnutne vyjaviť, či títo budúci nárokovatelia pápežského úradu budú dobrí alebo zlí; a nezjavil mu, či budú pravými pápežmi alebo antipápežmi.
2. august 2005 – antipápež František sa modlí pred telom zosnulého vodcu islamského centra v Argentíne
Svätému Malachiášovi boli proste ukázaní ľudia, ktorí sa budú až do konca ľudských dejín svetu predstavovať ako vodcovia Katolíckej Cirkvi. Boh ďalej chcel, aby ľudia v posledných dňoch – ako sa ľudstvo bude viac a viac približovať ku koncu sveta – mali nejakú predstavu o tom, ako blízko sú k druhému príchodu Krista.
Malachiášove opisy budúcich nárokovateľov pápežského stolca obvykle obsahujú aspoň jednu alebo viaceré z nasledujúcich vecí týkajúcich sa nárokovateľa: jeho erb... erb jeho rodiny... jeho rodné meno alebo miesto narodenia... alebo mestá, v ktorých bude počas svojho života žiť.
Sv. Malachiáš opísal aj významné postavy alebo udalosti, ktoré mali zatieniť panovania niektorých nárokovateľov pápežského stolca.
Ako už bolo spomenuté, proroctvá sv. Malachiáša boli po prvý raz publikované v r. 1595. O predpovediach sv. Malachiáša spred roku 1595 existuje kontroverzia. Mnohí si myslia, že keďže bol zoznam sv. Malachiáša po prvý raz verejne dostupný v r. 1595, predpovede vzťahujúce sa na nárokovateľov spred roku 1595 nepredstavujú žiaden dôkaz pravosti. Okrem toho si niektorí myslia, že keďže bolo proroctvo sv. Malachiáša vypustené na verejnosť až stovky rokov po tom, čo bolo údajne prvýkrát zostavené, existuje pochybnosť o celom proroctve.
Avšak dobrú odpoveď na túto námietku možno nájsť, keď sa zamyslíme nad veľmi dôležitým biblickým rukopisom nazývaným Codex Vaticanus. Codex Vaticanus sa považuje za najstaršiu preživšiu kópiu takmer úplnej Biblie. Pôvodne bol zhotovený koncom 4. storočia, ale po viac ako tisíc rokov nebolo isté, kde sa nachádza, až kým nebol v 15. storočí identifikovaný vo Vatikánskej knižnici.
Čiže Codex Vaticanus bol (ako dokument sv. Malachiáša) vo Vatikáne objavený po tom, čo bol mimoriadne dlhú dobu stratený. Predsa však biblický učenci vo všeobecnosti uznávajú Codex Vaticanus za pravý napriek tomu, že viac ako tisíc rokov po jeho pôvodnom vyhotovení nebolo isté, kde sa nachádzal – čož je oveľa dlhšie časové obdobie ako obdobie, kedy bol dokument sv. Malachiáša stratený.
Avšak keďže o proroctvách sv. Malachiáša spred roku 1595 existuje kontroverzia, nebudeme sa zaoberať žiadnymi príkladmi jeho predpovedí, ktoré sa týkajú pápežských nárokovateľov spred roku 1595, ale len tými po roku 1595.
Sv. Malachiáš opisuje pápeža Inocenta X. ako „radostnosť kríža“.
Je veľmi zaujímavé, že Inocent X. bol nakoniec zvolený za pápeža na Sviatok povýšenia kríža – po dlhom a náročnom konkláve.
Sv. Malachiáš opisuje pápeža Pia VI. ako „apoštolského pútnika“.
Pius VI. počas svojho panovania odcestoval do Nemecka, aby sa poradil s cisárom Jozefom II. Počas posledných dvoch rokov svojej vlády bol revolucionármi prinútený utiecť z Ríma. Po veľmi náročnej ceste cez Alpy vo Francúzsku zomrel. Rozhodne bol pútnikom.
Sv. Malachiáš opisuje pápeža Pia VII. ako „chamtivého orla“.
Panovanie tohto pápeža bolo zatienené Napoleonom, ktorého symbolom bol orol. Celé Napoleonovo cisárske panovanie prebiehalo počas pápežského panovania Pia VII. Napoleon a Pius VII. boli neustále v konflikte – Napoleon nariaďoval, aby pápež vyhovel jeho požiadavkám. Po tom, čo Pius VII. Napoleona exkomunikoval, bol unesený a uväznený Napoleonovými dôstojníkmi. Napoleon napokon s Piom VII. uzavrel dohodu, ktorá značne prevážila v jeho [Piov] prospech.
Sv. Malachiáš opisuje pápeža Pia IX. ako „kríž z kríža“.
Pius IX. bol posledným pápežom, ktorý vládol pápežským štátom. Vo Vatikáne skončil ako väzeň po tom, čo Savojský dom (ktorého erbom je biely kríž) zjednotil Taliansko a zbavil Pia IX. jeho moci nad pápežskými štátmi.
Sv. Malachiáš opisuje pápeža Leva XIII. ako „svetlo na nebi“.
V erbe pápeža Leva XIII. je zobrazená kométa na nebi. Biskupi Katolíckej Cirkvi si vytvárajú erb. Pápež Lev XIII. sa stal biskupom 19. februára 1843. To znamená, že Lev XIII. vytvoril svoj erb s kométou na oblohe 35 rokov predtým, než sa v r. 1878 stal pápežom. So svetlom na nebi bol teda stotožnený dávno predtým, ako sa stal pápežom alebo vedel, že sa pápežom stane.
Sv. Malachiáš opisuje pápeža Pia X. ako „horiaci oheň“.
Počas panovania Pia X. prebehla Rusko-japonská vojna, Mexická revolúcia a prvá a druhá balkánska vojna. Bolo to tiež na konci jeho panovania, kedy sa začala Prvá svetová vojna, ktorá rozpútala v Európe oheň.
Sv. Malachiáš opisuje Benedikta XV. ako „spustošené náboženstvo“.
Benedikt XV. panoval počas prvej svetovej vojny a komunistickej revolúcie v Rusku, ktorá viedla k smrti miliónov katolíkov. Michail Gorbačov na 328. strane svojej knihy Memoirs z roku 1996 povedal, že sovietsky komunistický štát spustošil náboženstvo tým, že uskutočnil „masovú vojnu proti náboženstvu“.
Sv. Malachiáš opisuje antipápeža Jána XXIII. ako „pastiera a námorníka“.
Ján XXIII. počas svojho panovania častokrát nosil oblečenie s veľkou plachetnicou.
Sv. Malachiáš opisuje antipápeža Pavla VI. ako „kvet kvetov“. Zaujímavé je, že Pavol VI. mal na svojom erbe zhodou okolností tri ľaliové kvety.
Sv. Malachiáš opisuje antipápeža Jána Pavla I. ako „z polmesiaca“.
Ján Pavol I. svoje panovanie začal 26. augusta 1978, keď sa Mesiac javil presne v polceste. Svoje panovanie teda začal doslova z polmesiaca. Ján Pavol I. tiež pochádza z diecézy Belluno, čož znamená „krásny mesiac“.
Sv. Malachiáš opisuje antipápeža Jána Pavla II. ako „zo zatmenia slnka“.
Ján Pavol II. sa narodil 18. mája 1920 – v deň zatmenia Slnka. V deň pohrebu Jána Pavla II., 8. apríla 2005, tiež nastalo zatmenie Slnka. Toto je do očí bijúce splnenie proroctva sv. Malachiáša.
19. septembra 1846 sa vo francúzskom La Salette zjavila dvom malým deťom blahoslavená Panna Mária a predpovedala, že:
Naša Pani predpovedala, že okrem zvyšku katolíkov, ktorí si zachovajú pravú vieru, väčšina ľudí neuvidí alebo nenájde skutočný katolicizmus, pretože – z jedného dôvodu – sa bude zdať, že Cirkvi niečo dominuje, že je niečím zakrytá... zatienená.
Ján Pavol II. bozkáva Korán
Tým niečím bol Ján Pavol II. On bol zatmením Katolíckej Cirkvi. Predpovede Našej Pani z La Salette a z Fatimy, ktoré sa týkajú toho, čo sa stane s Katolíckou Cirkvou, sú podrobne prebraté v našom videu: Tretie tajomstvo Fatimy (The Third Secret of Fatima).
Posledný nárokovateľ pápežského stolca v dejinách ľudstva je sv. Malachiášom opísaný ako „Petrus Romanus“ – Peter rímsky.
Sv. Malachiáš o poslednom nárokovateľovi hovorí, že:
Ak je proroctvo sv. Malachiáša správne, antipápež František bude poslednou osobou v dejinách, ktorá sa bude vydávať za biskupa Ríma.
Majte na mysli, že sv. Malachiáš predpovedal pápežov aj antipápežov – hocikoho, čo sa mal vydávať za biskupa Ríma. Dôvodom, prečo ho sv. Malachiáš nazval Peter rímsky, je ten, že sv. Peter mal ako biskup Ríma a prvý pápež meno Peter a sv. Malachiáš nazýva posledného človeka, ktorý sa bude vydávať za biskupa Ríma, tým istým menom – Peter.
A keďže je František podľa zoznamu sv. Malachiáša posledným nárokovateľom Rímskeho stolca pred zničením Ríma, nazýva ho Petrom rímskym.
Ďalším dôvodom, prečo sv. Malachiáš nazval Františka rímskym/Rimanom, je ten, že František jedinečným spôsobom zdôraznil titul „rímsky biskup/biskup Ríma“.
Antipápež František sa vo všeobecnosti vyhýbal titulu pápeža a iným titulom súvisiacim s nárokovateľom pápežského stolca.
Oficiálna vatikánska ročenka (Annuario Pontificio) uvádza niekoľko rôznych titulov pre nárokovateľov pápežského stolca, ale František všetky tieto tituly odmietol, okrem jediného titulu – „rímsky biskup“, o ktorý výslovne požiadal.
František veľmi nezvyčajným spôsobom zdôraznil, že koná iba tak, akoby bola jeho autorita miestne obmedzená na Rím.
V skutočnosti sa František hneď vo svojich úplne prvých slovách po tom, čo bol „zvolený“, výslovne vyjadril, že dôvodom konkláve bolo „dať Rímu biskupa“.
František je azda jediným kandidátom v dejinách, ktorý hneď potom, čo bol „zvolený“, spomenul vo svojich úplne prvých slovách adresovaných svetu spomenul „biskup Ríma“.
Preto bol okamžite stotožnený s Rímom alebo určitým spôsobom ako Riman.
František bol tiež prvým nárokovateľom [pápežského úradu] v dejinách, čo sa do oficiálnej vatikánskej ročenky podpísal svojím menom v taliančine a nie v latinčine. Taliančina je jazykom novodobých Rimanov (ktorým František zhodou okolností hovorí perfektne), zatiaľ čo latinčina je po celom svete jazykom Cirkvi. Toto je ďalší príklad Františkovho dôrazu na konkrétnu miestnu alebo rímsku úlohu namiesto všeobecnej.
Počas tlačovej konferencie 25. novembra 2014 sa reportér Františka opýtal:
František na túto otázku odpovedá slovami:
Zaujímavé je, že František si vybral meno najznámejšieho talianskeho svätca – sv. Františka z Assisi.
Assisi od Ríma vzdialené len dve hodiny (cesty). Svätý František počas svojho života išiel do Ríma a Františkovo druhé meno a meno jeho otca je zhodou okolností Peter.
Sv. Malachiáš tiež hovorí, že Peter rímsky bude ľudí kŕmiť/pásť počas mnohých súžení. Je veľmi zaujímavé, že hoci sa antipápež František nestará o to, či niekto odmieta Ježiša Krista alebo katolícku vieru, tvrdí, že mu záleží na fyzickom kŕmení ľudí v núdzi.
Antipápež František slávil 12. decembra 2012 Chanuku s argentínskymi židmi
Na 129. strane svojej knihy Conversations with Jorge Bergoglio (Rozhovory s Jorgem Bergogliom) z roku 2010 František hovorí, že jediný hriech, ktorý sa pácha v Argentíne, je, že sa ľuďom nedarí zabezpečiť jedlo a prácu. O hriechoch proti Bohu a Božej viere nehovorí nič.
Ak by sa vo svete vyskytli súženia, v ktorých by ľudia boli bez jedla alebo iných nevyhnutných potrieb, František by pravdepodobne zašiel do extrémov, aby týchto ľudí nakŕmil, a tak by splnil to, čo hovorí sv. Malachiáš: „bude pásť/kŕmiť ovce v mnohých súženiach“.
Môžeme vidieť, že František – len za pár rokov svojho antipápežského panovania – toto proroctvo možno už splnil. [3]
František zdôrazňoval kŕmenie a pomáhanie bezdomovcom ako žiadny iný pápežský nárokovateľ v dejinách. [4]
Dokonca vyhlásil, že Sixtínska kaplnka je majetkom bezdomovcov [5] bez ohľadu to, aké je ich náboženské presvedčenie.
Bezdomovci sa doslova sťahujú do Vatikánu, aby od Františka dostali pomoc.
Nekatolíci, ktorí veria v proroctvá sv. Malachiáša, ale odmietajú Rímskokatolícku Cirkev, by sa mali hlboko zamyslieť nad tým, čo hovorí sv. Malachiáš. Zmieňuje sa o „Rímskej Cirkvi“ – pričom všetci uznajú, že ide o Rímskokatolícku Cirkev – a nazýva ju „svätou“.
Keby bola Rímskokatolícka Cirkev falošnou cirkvou, sv. Malachiáš by ju v žiadnom prípade neopísal ako „svätú“. A iba Boh mohol dať svätému Malachiášovi schopnosť urobiť také neuveriteľne presné predpovede o budúcnosti. Boh by také neuveriteľné náhľady o budúcich udalostiach nedal veriacemu a vodcovi falošného náboženstva.
Mimoriadne zaujímavé je aj to, že sv. Malachiáš opisuje, ako bude Rím na konci Františkovho panovania zničený. Ak je to správne, dokonale to zapadá do proroctiev v Apokalypse o tom, ako bude na konci sveta zničený Babylon – Rím. Tieto záležitosti sú oveľa podrobnejšie prebraté v našom videu: Prichádza koniec sveta? (Is the World about to End?)
Toto video obsahuje ohromujúce informácie o tom, ako poslední nárokovatelia pápežského stolca zapadajú do biblických proroctiev o konci čias.
Ak sú teda predpovede sv. Malachiáša správne, antipápež František bude posledným nárokovateľom pápežského stolca v dejinách.
Takže ak by sme sa o tisíc rokov spätne pozreli na kompletný zoznam pápežov a antipápežov v dejinách, František by bol opísaný ako ten „na konci sveta“.
František bol v novinových titulkoch označovaný ako „pápež konca sveta“ alebo „muž z konca sveta“, pretože Argentína – krajina, z ktorej pochádza – sa geograficky nachádza, ako by niektorí povedali, „na konci sveta“.
Možno sa tak nevedomky napĺňajúc proroctvo,
František vo svojich úvodných slovách k ľuďom po svojom zvolení za antipápeža – to jest počas svojho úplne prvého príhovoru k svetu z balkóna Svätého Petra – urobil nasledovné do očí bijúce vyjadrenie.
František povedal, že ostatní „kardináli“ išli až na samý koniec sveta, aby ho našli, a potom dodal: „Tu sme.“
Poznámky pod čiarou:
[1] L'Osservatore Romano, 28. novembra 2014, s. 3.
[2] Translated from https://www.corriere.it/unita-italia-150/11_settembre_26/stella-san-francesco-e-gli-italiani_9f61d686-e827-11e0-9000-0da152a6f157.shtml
[3] https://www.theblaze.com/stories/2013/12/02/is-pope-francis-still-sneaking-out-at-night-to-feed-and-give-money-to-the-poor/
https://www.cruxnow.com/church/2015/05/14/catholic-charities-ponder-global-panorama-of-need/
[4] https://www.uscatholic.org/blog/201505/pope-francis-says-feed-hungry-or-else-30106
[5] https://www.catholicnewsagency.com/news/this-is-your-house-pope-francis-meets-homeless-in-sistine-chapel-35414/
[6] https://w2.vatican.va/content/francesco/en/speeches/2013/march/documents/papa-francesco_20130313_benedizione-urbi-et-orbi.html - Ďalšie jazyky: [ DE - EN - ES - FR - IT - PL - PT ]