^
^
Nedávne videá a články | Apokalypsa teraz vo Vatikáne | Nová “omša” novus ordo | Prečo peklo musí byť večné | Antikrist identifikovaný | Sedevakantizmus | Prečo tak mnohí nemôžu veriť | “Magicians” Prove A Spiritual World Exists | Úžasné dôkazy o Bohu |
Pravda o cirkvi II. vatikánskeho koncilu | Herézy II. vatikánskeho koncilu | Kroky k obráteniu | Mimo Cirkvi niet spásy | Vyvrátenie východného „pravoslávia“ | Svätý Ruženec | Páter Pio | Falošní tradicionalisti |
Slovník pojmov a princípov
Tento Slovník pojmov a princípov snáď dá rýchlu pomoc tým, čo sú neznalí určitým frázam, témam a princípom, ktoré sú často spomínané. Viac užitočné a lepšie je zoradenie podľa témy, než aby to bolo abecedne.
Pápežstvo – úrad pápeža, nasledovníka sv. Petra, ktorý bol založený Ježišom Kristom (Mt.16:18-20; Ján 21:15-17) na sv. Petrovi ako hlave Kresťanskej Cirkvi. Biskupi Ríma sú nasledovníci sv. Petra. Držia to isté primárne postavenie v Kresťanskej Cirkvi, ktoré sv. Peter držal v apoštolskej Cirkvi.
Magistérium – učiteľská autorita Katolíckej Cirkve využívaná pápežom, keď prehlasuje dogmu s autoritou pápežstva. Nie každý výrok skutočného pápeža je učenie Magistéria. Pápež hovorí magistersky, keď spĺňa isté kritéria (tak jak je definované v I. vatikánskom koncile). Tí, ktorí sú verní Magistériu, sú tí, čo sú verní tomu, čo pápeži cez celú históriu dogmaticky učili alebo dali do popredia, čo Katolícka Cirkev vždy zaznávala.
Ex Cathedra – latinsky pre „z pozície Stolca“. To značí, keď pápež hovorí neomylne zo Stolca sv. Petra, keď spĺňa kritéria pre neomylné prehlásenie. Heréza a smrteľný hriech je odmietnuť ex cathedra vyhlásenie pápeža, ktoré je nereformovateľné (nemenné), keďže pozostáva z dogmy, ktorú Kristus zjavil Cirkvi.
Božské Zjavenie/Dogma – Pravda Ježiša Krista je učenie z božského Zjavenia. Katolícka Cirkev učí, že dva zdroje božského Zjavenia sú: Sväté Písmo a svätá tradícia; ich skutočný obsah je daný do popredia Magistériom Katolíckej Cirkve. Božské Zjavenie skončilo smrťou posledného apoštola. Dogma je nemenná. Keď pápež definuje dogmu, nerobí dogmu pravdivú od toho momentu, ale skorej to, že slávnostne (oficiálnym/formálnym úkonom) deklaruje bezchybne to, čo vždy bolo pravdou od smrti posledného apoštola. Dogmám sa má veriť tak, ako ich Cirkev „raz deklarovala“, bez akejkoľvek recesie od toho významu ku „hlbšiemu chápaniu“.
Heretik – je pokrstený človek, ktorý odmieta dogmu Katolíckej Cirkve. Heretici sú automaticky exkomunikovaní z Cirkve (ipso facto), bez deklarácie, pre odmietnutie autoritatívneho učenia viery.
Schizmatik – pokrstená osoba, ktorá odmieta prijímanie so skutočným pápežom alebo so skutočnými katolíkmi. Schizmatici sú takmer vždy i heretici. Schizmatici takisto podliehajú automatickej exkomunikácii.
Odpadlík (česky apostat) – pokrstená osoba, ktorá nielenže odmieta jednu alebo viac právd katolíckej viery, ale vzdáva sa kresťanskej viery úplne. Odpadlíci takisto podliehajú automatickej exkomunikácii.
Antipápež – falošný nárokovateľ pre post pápeža (alebo i inak: falošný nárokovateľ pre post biskup Ríma). Bolo cez 40 antipápežov v Cirkevnej histórii, vrátane niektorých, ktorí boli úradujúci z Ríma. Táto knižka dokazuje, že revolúcia II. vatikánskeho koncilu bola prinesená mužmi, ktorí boli antipápeži. Mužmi, falošne pretvárajúcimi sa, že boli skutoční pápeži.
Sedevacante; sedevakantistická pozícia – Sede je latinsky pre „stolička“ a „vacante“ v latinčine znamená „voľný“. Sedevacante obdobie, je obdobie, keď nie je pápeža, t. j. Stolec sv. Petra je prázdny. To zvyčajne nastane po smrti pápeža alebo po pápežskej rezignácii; tomu sa stalo cez 200-krát v histórii Cirkve a trvalo to z času na čas i po dobu niekoľko rokov. Doktori Cirkvi takisto učia, že Stolec Petra sa stane voľný, keď sa pápež stane manifestovaným heretikom. Sedevakantistická pozícia popisuje pozíciu tradičných katolíkov, ktorí zastávajú, že Stolec sv. Petra je v súčasnosti voľný, lebo o mužovi v Ríme sa dá dokázať, že je verejný heretik, a preto nie je skutočný pápež.
II. vatikánsky koncil – bol koncil, ktorý sa odohral v rokoch 1962-1965.
II. vatikánsky koncil sa zdal byť generálnym koncilom Katolíckej Cirkvi, ale bol v skutočnosti revolučný „zlodejský koncil“, ktorý učil doktríny zavrhnuté Katolíckou Cirkvou. II. vatikánsky koncil priniesol nové náboženstvo, a bol zodpovedný za nesmierne zhnité ovocie a revolučné zmeny, ktoré vyplynuli z jeho nasledovania.
Sekta II. vatikánskeho koncilu – táto fráza popisuje protipólnu Cirkev, ktorá povstala od II. vatikánskeho koncilu, t. j. popisuje protipólnu sektu, ktorá bola prorokovaná katolíckymi proroctvami a Svätým Písmom. Táto protipólna sekta je rozšírená s herézami a s apostázou (odpadlíctvom) a najviac možnými škandálmi, tak ako táto stránka potvrdzuje do detailu. Stránka potvrdzuje, že sekta II. vatikánskeho koncilu nie je Katolícka Cirkev, ale Diablova náhrada, vedúca ľudí ďaleko preč počas Veľkého odpadnutia.
Novus Ordo Missae [lat.] – v slovenčine znamená Nová omša, resp. nový spôsob omše, odkazuje to na Novú omšu schválenú Pavlom VI. 3. apríla 1969.
Novus Ordo Cirkev – je v podstate synonymum termínu „sekta II. vatikánskeho koncilu“, ktorý popisuje protipólnu Cirkev z II. vatikánskeho koncilu, Novú omšu a tých, ktorí jej prislúchajú.
Tradičný katolík – človek, ktorý je jednoducho katolík, ktorý prislúcha ku katolíckej viere za každých okolností, ktorý prislúcha ku všetkým dogmám, ktoré boli proklamované pápežmi a verí tradičným rituálom Cirkve. Tradičný katolík neprijíma falošné „náboženstvo sekty II. vatikánskeho koncilu“, ani Novú omšu (Novus Ordo), lebo sú to novoty v protiklade s katolíckym učením.
Falošný tradicionalista – osoba, ktorá v určitých veciach prislúcha tradičnej katolíckej viere (ako napr. odpor proti ekumenizmu alebo častiam II. vatikánskeho koncilu), avšak drží nejaké spojenectvo s falošnou sektou II. vatikánskeho koncilu. Príslušnosť takzvaných „falošných tradicionalistov“ ku sekte II. vatikánskeho koncilu je zvyčajne preto, že prijímajú „pápežov“ po II. vatikánskom koncile za skutočných pápežov; no v skutočnosti je možné jasne dokázať, že „pápeži“ II. vatikánskeho koncilu sú antipápeži (ako vidno na tejto stránke).
Ekumenizmus – toto referuje na učenie II. vatikánskeho koncilu a „pápežov“ po II. vatikánskom koncile, t. j. odkazuje to na nové falošné učenie, aby sme rešpektovali, zjednotili sa, modlili sa spolu a vzdávali chválu falošným náboženstvám. „Ekumenizmus“, tak ako praktizovaný a vyučovaný sektou II. vatikánskeho koncilu, je priamo zavrhnutý katolíckym učením, pápežmi a celou tradíciou Cirkvi. Ekumenizmus dáva pravé náboženstvo na tú istú úroveň s falošnými náboženstvami a pravého Boha na rovnakú úroveň s falošnými bohmi. Pravda o ekumenizme sekty II. vatikánskeho koncilu je odhalená do detailu v knižke Bratov Dimondových (odkaz na názov knihy nájdete v samom úvode hore).
Niektorí vravia, prísne vzato, že ekumenizmus znamená heretické spájanie sa s protestantskými a so schizmatickými sektami, zakiaľ čo medzináboženský dialóg naznačuje tú istú prax spájania sa s nekatolíckymi náboženstvami. No ale oba výrazy, ekumenizmus a medzináboženský dialóg, sú v podstate ku dnešku synonymá.
KATOLÍCKY KONCEPT TÝKAJÚCI SA NEKATOLÍCKYCH NÁBOŽENSTIEV
Nekatolícke náboženstvá sú falošné; Nie je spása mimo Katolíckej Cirkvi – Katolícka Cirkev učí ako dogmu, že existuje len jedno pravé náboženstvo a jeden pravý Boh. Cirkev učí, že všetky nekatolícke náboženstvá sú falošné a patria Diablovi. Je dogma katolíckej viery, že Mimo Katolíckej Cirkvi nie je spása (Extra Ecclesiam Nulla Salus).
Toto bolo definované sedemkrát pápežmi hovoriac ex cathedra (znamená z pozície stolca).
Pohanstvo/uctievanie iných bohov – termín pohanstvo referuje na falošné polyteistické náboženstvá ako Budhizmus, Hinduizmus, Indiánstvo, uctievanie modiel, totemov a drevených bôžikov a bohýň a pod. Katolícka Cirkev učí, že bohovia uctievaní členmi pohanských náboženstiev (ktorí uctievajú rôznych bohov) sú démoni.
Žalm 95:5 – „Lebo všetci pohanskí bohovia sú diabli...“
1 Kor. 10:20 – „Ale to, čo obetujú, obetujú zlým duchom, a nie Bohu. A ja nechcem, aby ste boli spoločníkmi zlých duchov.“
Islam – je falošné náboženstvo zjavené falošným prorokom Mohamedom. Jeho nasledovníci sa nazývajú moslimovia, ktorí nasledujú knihu Korán. Moslimovia odmietajú Trojicu a božskú podstatu Krista. Podľa katolíckeho učenia, Islam je ohavnosť a diabolská sekta (tzn. sekta Diabla). Moslimovia sú neveriaci (bezverci), ktorí musia byť konvertovaní pre spásu.
Sekta II. vatikánskeho koncilu plesá blahom a oslavuje Islam ,a berie ho za dobré náboženstvo.
Judaizmus – je náboženstvo, ktoré odmieta Ježiša Krista ako Mesiáša, a pokúša sa praktizovať Starý Zákon skrze meditovanie k Mojžišovi. Judaizmus zaznáva, že Mesiáš ešte len príde prvýkrát. Katolícka Cirkev učí, že Starý Zákon bol nahradený príchodom Krista a že je smrteľný hriech pokračovať v jeho pozorovaní (Koncil z Florencie) a že príslušníci židovského náboženstva nebudú spasení pokiaľ nekonvertujú k Ježišovi Kristovi a (ku) katolíckej viere.
Ortodoxia/Východná Ortodoxia (pravoslávni) – nasledovníci schizmy/rozkolu od Katolíckej Cirkvi, ktorá nastala v roku 1054. „Ortodoxní“ odmietajú dogmu pápežstva, pápežskej neomylnosti a posledných 13 dogmatických koncilov Cirkvi. Takisto dovoľujú rozvod a znovu-zobratie sa. Sú braní ako heretici a schizmatici podľa katolíckeho učenia. Musia byť konvertovaní pre jednotu a spásu.
Avšak, sekta II. vatikánskeho koncilu hovorí, že „Ortodoxní“ nepotrebujú konvertovať pre spásu. Učí, že sú súčasťou Cirkvi a na ceste k spáse.
Protestanti – nasledovníci siekt, ktoré sa oddelili od Katolíckej Cirkve po revolte Martina Luthera v r. 1517. Protestanti sú tí, ktorí odmietli katolícku dogmu v jednej alebo viacero oblastiach. Ten, kto odmieta dogmu alebo protestuje proti katolíckej dogme, je heretik a ipso facto exkomunikovaný. Protestanti zvyčajne odmietajú katolícku dogmu v oblasti kňazstva, omše, sviatostí, pápežstva, nevyhnutnosti viery a skutkov, arbitráž (patrónstvo) svätých, atď.
Sekta II. vatikánskeho koncilu naproti tomu zastáva, že protestantizmus nie je heréza, že protestanti nie sú heretici, že ich sekty sú spôsoby spásy a súčasťou pravej Cirkvi.
ĎALŠIE DÔLEŽITÉ KATOLÍCKE KONCEPTY POUŽITÉ V KNIŽKE
Katolíci nesmú byť na nekatolíckych uctievaniach – Tesne pred II. vatikánskym koncilom všetky katolícke morálno-teologické manuály zopakovali tradičné učenie Cirkvi, že je smrteľný hriech proti božskému zákonu zúčastňovať sa nekatolíckych uctievaní. Ľudia boli navádzaní ku tejto smrteľne hriešnej aktivite po II. vatikánskom koncile.
Heréza môže byť manifestovaná činom – Zatiaľ čo niektorí ľudia manifestujú ich herézy písanými prehláseniami alebo ústnymi prehláseniami, väčšina herézy a odpadlíctva je manifestovaná činmi a nie slovom. Ľudia manifestujú ich herézu a apostázu chodením do nekatolíckych chrámov na uctievanie, ako synagóga alebo mešita alebo budhistický chrám, alebo chodením ku protestantom a schizmatikom ku ich uctievaniu v ich kostoloch.
To je dôvod prečo sv. Tomáš Akvinský učil, že ak niekto uctieva pri hrobke Mohameda, bol by braný za odpadlíka. Taký čin sám o sebe ukazuje, že onen nemá katolícku vieru a že prijíma falošné islamské náboženstvo.
Tu vidíme, že heréza proti dogme Nepoškvrneného Počatia môže byť znázornená slovom, písaním a „ ... iným vonkajším spôsobom“.
V skutočnosti, v jeho knihe Princípy katolíckej teológie, Benedikt XVI. (J. Ratzinger) priznáva, že akcie a gestá ekumenizmu, ktoré sekta II. vatikánskeho koncilu urobila smerom ku východným schizmatikom, vyznačujú presne to (podľa sekty II. vatikánskeho koncilu), že schizmatici nemusia prijať pápežský primát:
Toto je viac rozpísané v knižke; ale toto je ohromné priznanie vtedajšieho lídra sekty II. vatikánskeho koncilu, že akcie ekumenizmu značia herézu proti pápežskému primátu (dogme). Toto je jasný príklad herézy zviditeľnenej činom.
Katolícka Cirkev odmieta všetkých s protichodnými názormi – Tí, čo odmietajú dogmatické učenie Katolíckej Cirkvi, sú zatratení, prekliatí a odmietnutí Cirkvou.
Odmietnuť jednu dogmu Katolíckej Cirkvi je odmietnutie celej viery, keďže Kristus je garantom jej dogiem.
Katolíci nesmú držať prijímanie s heretikmi – Všetci, ktorí odmietajú vieru Katolíckej Cirkvi sú mimo a cudzí prijímaniu; skutoční katolíci nesmú mať prijímanie s nimi.
Klerikom, vrátane biskupov a pápežov, musí byť odporované, keď idú mimo vieru; takí stratia svoje úrady automaticky, keď sa stanú verejnými heretikmi
Čo je verejné odpadnutie od viery?
Indefektibilita (trvácna neporušenosť) – referuje o prísľube Krista, že On bude stále s Jeho Cirkvou (Mat. 28) a že brány pekla sa neprevalia proti Cirkvi (Mat. 16). Indefektibilita znamená, že Katolícka Cirkev zostane až do posledného dňa esenciálne tým čím je. Infefektibilita Cirkve vyžaduje aspoň hlúčik (malú skupinu) verných Cirkvi a že tento hlúčik, alebo inak povedané zostatok, bude existovať na konci sveta; a že oficiálne učenia Cirkve nikdy neschybia; a že skutočný pápež nikdy nebude autoritatívne učiť bludy celej Cirkvi. To nevylučuje antipápežov tváriacich sa na pápežov, či protipólnu sektu, ktorá svojím pôsobením stenčí príslušníkov skutočnej Katolíckej Cirkvi na zostatok verných počas posledných dní, čo je presne to, čo sa redpokladá, že sa stane počas posledných dní a čo sa stalo počas Ariánskej krízy.
Poznámky na konci pre sekciu Slovník pojmov a princípov
[1] Denzinger, The Sources of Catholic Dogma, B. Herder Book. Co., Thirtieth Edition, 1957, no. 1839.
[2] Denzinger 1800.
[3] Denzinger 1818.
[4] The Papal Encyclicals, by Claudia Carlen, Raleigh: The Pierian Press, 1990,Vol. 2 (1878-1903), Vol. 2 (1878-1903), p. 393.
[5] The Papal Encyclicals, Vol. 3 (1903-1939), p. 125.
[6] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 230.
[7] Denzinger 714.
[8] The Papal Encyclicals, Vol. 3 (1903-1939), p. 381.
[9] Decrees of the Ecumenical Councils, Sheed & Ward and Georgetown University Press, 1990, Vol. 1, p. 479.
[10] Von Pastor, History of the Popes, II, 346; quoted by Warren H. Carroll, A History of Christendom, Vol. 3 (The Glory of Christendom), Front Royal, VA: Christendom Press, p. 571.
[11] Denzinger 712.
[12] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), pp. 41-42.
[13] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 57.
[14] The Papal Encyclicals, Vol. 3 (1903-1939), p. 242.
[15] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 201.
[16] The Papal Encyclicals, Vol. 3 (1903-1939), p. 317.
[17] St. Thomas Aquinas, Summa Theologica, Pt. I-II, Q. 103., A. 4
[18] St. Thomas Aquinas, Summa Theologica, Pt. II, Q. 12, A. 1, Obj. 2:
[19] Denzinger 1641.
[20] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, San Francisco: Ignatius Press, 1982, p. 198.
[21] Denzinger 246.
[22] Denzinger 705.
[23] The Papal Encyclicals, Vol. 2 (1878-1903), p. 394.
[24] The Papal Encyclicals, Vol. 2 (1878-1903), p. 393.
[25] The Papal Encyclicals, Vol. 2 (1878-1903), p. 393.
[26] Quoted in Sacerdotium, # 2, Instauratio Catholica, Madison Heights, WI, p. 64.
[27] The 1917 Pio-Benedictine Code of Canon Law, translated by Dr. Edward Von Peters, Ignatius Press, 2001, p.
[28] The Papal Encyclicals, Vol. 2 (1878-1903), p. 401.
[29] The 1917 Pio-Benedictine Code of Canon Law, translated by Dr. Edward Von Peters, p. 695.
[30] Dom Prosper Guéranger, The Liturgical Year, Loreto Publications, 2000, Vol. 4, p. 379.
[31] Quoted by St. Robert Bellarmine, De Romano Pontifice, II, 30.
[32] St. Francis De Sales, The Catholic Controversy, Rockford, IL: Tan Books, 1989, pp. 305-306.
[33] St. Robert Bellarmine, De Romano Pontifice, II, 30.