^
^
Nedávne videá a články | Apokalypsa teraz vo Vatikáne | Nová “omša” novus ordo | Prečo peklo musí byť večné | Antikrist identifikovaný | Sedevakantizmus | Prečo tak mnohí nemôžu veriť | “Magicians” Prove A Spiritual World Exists | Úžasné dôkazy o Bohu |
Pravda o cirkvi II. vatikánskeho koncilu | Herézy II. vatikánskeho koncilu | Kroky k obráteniu | Mimo Cirkvi niet spásy | Vyvrátenie východného „pravoslávia“ | Svätý Ruženec | Páter Pio | Falošní tradicionalisti |
V čo František naozaj verí
Nedávne herézy antipápeža Františka (Antipope Francis’ Recent Heresies).
Prečo František nemôže byť pápežom – Uznanie Františka za pápeža = Odpadnutie od viery
Jorge Bergoglio z Argentíny bol zvolený za antipápeža Františka sekty II. vatikánskeho koncilu 13. marca 2013.
Tento stručný prehľad na základe Františkových slov a skutkov dokáže, že je heretik. Budeme citovať z oficiálnych vatikánskych novín, L’Osservatore Romano, a dvoch Františkových kníh, ktoré dokumentujú jeho názory na rôzne témy – Rozhovory s Jorgem Bergogliom (Conversations With Jorge Bergoglio, Originál: Conversaciones con Jorge Bergoglio) a O nebi a zemi (On Heaven and Earth, Originál: Sobre el Cielo y la Tierra).
Františkove herézy o židoch
Židia odmietajú, že Ježiš Kristus je Boh, ale Ježiš Kristus v Evanjeliu podľa Jána 8:24 hovorí: „Lebo ak neuveríte, že Ja Som [On], zomriete vo svojich hriechoch.“
Katolícka Cirkev neomylne učí, že k spáse musíte veriť v Ježiša Krista a mať katolícku vieru. Učí, že dodržiavať alebo praktizovať judaizmus je smrteľným hriechom. František však falošné náboženstvo judaizmu schvaľuje a modlí sa v židovských synagógach:
Toto jasne znamená, že František zastáva názor, že ľudia, ktorí odmietajú Ježiša Krista, sú v Božích očiach vyvoleným národom. Toto je rúhaním voči Bohu.
Čiže František verí, že židovskí rabíni majú opravdivú duchovnú službu príhovoru „podľa Božieho zákona“.
V katedrále v argentínskom Buenos Aires usporiadal František 15. apríla 1998 medzináboženskú „bohoslužbu“ na počesť zosnulých židov. Počas tohto stretnutia František židom povedal:
Božou pečaťou je krst – ktorý židia odmietajú.
V septembri r. 2004 sa František zúčastnil na židovskej „bohoslužbe“ v synagóge. [2] A 9. novembra 2005 bol František na ďalšej „bohoslužbe“ v Bazilike na pamiatku zosnulých židov. [3] Jej súčasťou bolo aj to, že František zapálil sviečku na ich počesť.
V r. 2007 sa František v synagóge v Argentíne zúčastnil na židovských obradoch Roš ha-šana. František počas svojej návštevy židovskému zhromaždeniu povedal, že do synagógy išiel, aby preskúmal svoje srdce „ako pútnik, spolu s vami, mojimi staršími bratmi“. [4]
Dňa 7. júla 2008 František schválil knihy rabína Sergia Bergmana. František ho nazval „veriacim“ a povedal: „...jeho úloha je úlohou rabína, ktorý nám pomáha ako náš učiteľ...“ [5]
Dňa 7. júna 2010 František navštívil židovské centrum v Argentíne [6] a židov nazval „našimi staršími bratmi“ a „vyvoleným Božím ľudom“. [7] Tiež sa modlil pred zoznamom zosnulých židov, aby si ich uctil.
11. októbra 2012 František udelil rabínovi Abrahamovi Skorkovi – ktorý je dobre známym zástancom homosexuality – čestný titul na „katolíckej“ univerzite.
Po tom, čo rabín titul prijal, povedal: „Čakáme na Mesiáša, ale aby mohol prísť, musíme pripraviť krajinu...“ [8] Takže rabín explicitne odmietol Mesiáša Ježiša Krista bezprostredne pred Františkom.
8. novembra 2012 bol František hlavným rečníkom a aktívne sa zúčastnil na ďalšom židovskom náboženskom obrade v katedrále v argentínskom Buenos Aires. [9] Tento židovský náboženský obrad bol opäť venovaný ucteniu si zosnulých židov. Poslednú sviečku k pamiatku zosnulých židov spoločne zapálili rabín a František. [10] Pod Františkovým vedením sa od roku 1998 každoročne v takzvaných katolíckych kostoloch v Argentíne slávia spomienkové „bohoslužby“ na počesť zosnulých židov.
Zúčastniť sa na židovskom náboženskom obrade za zosnulých židov je úplným odpadnutím od katolíckej viery.
14. decembra 2012, len niekoľko mesiacov predtým, čo bol zvolený za antipápeža, František slávil so židmi v Argentíne Chanuku, pričom František zapálil menoru. [11]
Antipápež František slávil 14. decembra 2012 s argentínskymi židmi Chanuku
Súvisiace 4 minútové video: Posolstvo židom od antipápeža Františka odmieta List Kolosanom 1 [EN]
25. marca 2013 poslal František hlavnému rímskemu rabínovi telegram k Pasche.
František povedal, že si váži židov a požiadal ich, aby sa za neho modlili. Prosil tiež, aby ich Boh „naďalej zbavoval všetkého zla“, [13] napriek tomu, že rabín odmieta Ježiša – jediného, ktorý nás môže zbaviť zla.
František verí, že Ježiš (Boh) prijme človeka, ktorý hovoril, že nie je Bohom.
František vo svojom príhovore z 24. júna 2013 k členom Medzinárodného židovského výboru nazval židov veriacimi a židov požiadal o to, aby sa za neho modlili. [15]
Rabín Skorka bol koncom septembra 2013 niekoľko dní Františkovým hosťom vo Vatikáne. Skorka hovoril o svojej návšteve u Františka v rozhovore pre noviny La Stampa. Skorka povedal, že František sa postaral o to, aby mal kóšer jedlo a modlil sa s ním:
Prozelytizmus je snaženie sa obrátiť niekoho. František dôrazne učí, že ľudia sa nemajú pokúšať obrátiť nekatolíkov na katolícku vieru.
František vyhlasuje, že nesnažiť sa obrátiť iných (na katolícku vieru) je cnosť. Toto je nehorázne.
Ako môžeme vidieť, František celkom otvorene hovorí o tom, že nikto by sa nemal pokúšať obrátiť niekoho na katolícku vieru.
Napriek tomu, že František verí, že katolíci by sa nemali snažiť obrátiť iných na katolicizmus, hovorí, že ľudia potrebujú takzvané ekologické obrátenie, „obrátenie“ so stvorením.
František to hovorí v bodoch 217 a 218 svojej „encykliky“ o životnom prostredí z 24. mája 2015. [19]
Františkova encyklika bola schválením radikálneho environmentalizmu.
Je zaujímavé upozorniť, že jedným z hlavných prednášateľov, ktorých si antipápež František vybral na predstavenie svojej novej „encykliky“ o životnom prostredí, bol ateista menom Hans Shellen-Huber. Shellen-Huber povedal, že svet je preľudnený najmenej o 6 miliárd. Je propagátorom svetovej vlády a svetovej ústavy, ktorá by mala moc nad každou vládou a národom. František osobne vymenoval Shellen-Hubera za člena Pápežskej akadémie vied. [20]
Františkova takzvaná encyklika propaguje uctievanie Zeme a v skutočnosti toto počas svojho antipápežského panovania urobil už mnohokrát. Tu je len jeden príklad:
Zdá sa, že František hovorí, že okrem Boha nás bude súdiť aj Zem. V skutočnosti sa zdá, že naznačuje, že sa budeme musieť zodpovedať „stvoreniu“. Toto je uctievanie Zeme. Je kacírom.
František sa otvorene priznal, že môže učiť herézu.
Františkove herézy o islame
2. august 2005 – antipápež František sa modlí pred telom zosnulého vodcu islamského centra v Argentíne
2. augusta 2005 sa František modlil pred mŕtvym telom moslimského predsedu islamského centra v Argentíne. [23] Telo bolo uložené na východ smerom k Mekke. Islamský imám recitoval verše z Koránu a prosil o požehnania od Mohameda. František povedal:
Svätý Tomáš Akvinský učil:
Františkov čin venerovania mŕtveho tela moslimského vodcu je rovnocenný uctievaniu pri hrobke Mohameda.
Vo svojej homílii z 8. júla 2013 sa František prihováral moslimom slovami: „S láskou myslím aj na tých moslimských imigrantov, ktorí tento večer začínajú pôst ramadán, ktorý, verím, prinesie hojné duchovné ovocie.“ [26]
Vo svojom posolstve moslimom k ukončeniu ramadánu z 10. júla 2013 František povedal:
Mať úctu k falošnému náboženstvu, jeho učeniam alebo dodržiavaniu ho (ako to robí František) je katolíckym učením odsúdené. Je to odpadnutie od katolíckej viery.
V sobotu 29. novembra 2014 sa antipápež František dopustil ďalšieho verejného činu odpadlíctva modlitbou s islamským veľkým muftim v Modrej mešite v tureckom Istanbule. Moslimovia považujú Modrú mešitu za jednu z najvýznamnejších mešít v Istanbule. František a mufti sa riadili islamským zvykom tým, že do mešity vstúpili bosými nohami. Veľký mufti ukázal Františkovi mešitu a prečítal mu verše z Koránu, vysvetľujúc, čo znamenajú. Oprávnene by sa dalo povedať, že František sa dobrovoľne podrobil inštruktáži v islamskej viere. Potom sa islamský mufti a František v mešite spoločne dve minúty v tichosti modlili. Antipápež František sklonil hlavu, zavrel oči a zopäl ruky v „modlitbe“ – s islamským vodcom stál bok po boku. Po skončení modlitieb mufti povedal: „nech to Boh prijme“.
Hovorca Vatikánu povedal, že modlitby boli „tichou adoráciou“.
František veľkému muftimu povedal: „Chcem vás tiež poprosiť, aby ste sa za mňa modlili.“ Vatikán povedal, že nechceli moslimov uraziť, a tak Františkovu návštevu mešity presunuli tak, aby sa nekrížila s moslimským poludňajším „časom modlitby“. Františkove činy sú ďalším jasným a verejným príkladom toho, ako odmieta katolícke náboženstvo.
Každý, kto vidí Františkove činy a stále ho považuje za majúceho katolícku vieru, je heretik. Katolícka Cirkev opakovane učila, že niet spásy mimo Katolíckej Cirkvi a že falošné náboženstvá ako islam sú ohavné sekty.
V septembri 2014 antipápež František opakovane učil, že existujú islamskí mučeníci – pozrite si prosím článok preukazujúci, že antipápež František opakovane učí, že existujú moslimskí „mučeníci“ [EN]. Táto neuveriteľná heréza, ktorá je nehanebným odmietnutím definovanej katolíckej dogmy, že mučeníkmi sú len katolíci, je ďalším dôkazom toho, že František vo vonkajšom fóre nevyznáva pravú vieru, ale falošnú vieru. Vyznanie viery sa robí nielen slovami (ako napríklad slovami Františka, ktoré sme práve citovali), ale aj skutkami.
Keďže František vo vonkajšom fóre nevyznáva pravú vieru, ale falošnú vieru – modlí sa s moslimami, učí, že môžu byť spasení, učí, že majú mučeníkov atď. – podľa katolíckeho učenia o jednote Cirkvi a vyznávaní viery je pod hrozbou kacírstva a smrteľného hriechu zakázané považovať ho za člena Katolíckej Cirkvi. Toto je vysvetlené vo videu Prečo František nesmie byť považovaný za pápeža [EN].
Františkovo odpadlíctvo v mešite bolo v podstate zopakovaním toho, čo urobil antipápež Benedikt XVI. 30. novembra 2006. V ten deň sa Benedikt XVI. (rovnako ako František) modlil s veľkým muftim. Benedikt XVI. sa obrátil na východ smerom k Mekke. [29] 28. novembra 2006, dva dni pred návštevou Modrej mešity, Benedikt XVI. povedal:
Benedikt XVI. hovoril o svojej návšteve mešity 19. januára 2007:
22. decembra 2006 Benedikt XVI. povedal:
Benedikt XVI. tiež s radosťou prijal Korán a v septembri r. 2006 povedal:
Pozrite si naše video Herézy Benedikta XVI., v ktorom nájdete ďalšie zarážajúce herézy Benedikta XVI. na rôzne témy. Toto video úplne rozvracia lož – propagovanú „konzervatívnymi“ a „tradičnými katolíkmi“, že Benedikt XVI. má katolícku vieru.
Mnohí z vás tiež vedia, že nedávno „kanonizovaný“ antipápež Ján Pavol II. urobil veci ako poklonenie sa a pobozkanie Koránu 14. mája 1999.
A 21. marca 2000 urobil Ján Pavol II. neuveriteľné vyhlásenie:
Ako dokazujú naše informácie každému dobrej vôle, títo antipápeži sú odpadlíkmi od katolíckej viery. Nie sú pravými pápežmi, ale nelegitímnymi heretickými antipápežmi.
František hovorí, že heretici, moslimovia a príslušníci „iných náboženstiev“, ktorí zomreli držiac sa falošných náboženstiev, boli „mučeníkmi“. To znamená, že učí, že moslimovia sú mučeníkmi! Je dogmou, že mučeníkmi môžu byť len katolíci. František je totálny heretik.
Františkove herézy o iných falošných náboženstvách
V knihe O nebi a zemi na strane 236 František píše o nových náboženských systémoch a hnutiach. Uviedol: „K všetkým novým duchovným návrhom som úctivý... Pretrvanie časového obdobia je hlavnou skúškou duchovnej čistoty.“
Čiže podľa odpadlíka Františka je falošné náboženstvo hinduizmu pravou a čistou spiritualitou, pretože ho tu máme už 3000 rokov a prešlo „pretrvaním časového obdobia“.
Počas rozhovoru počas letu 16. januára 2015 František rozprával o svojej návšteve budhistického chrámu v Kolombe:
František povedal, že išiel navštíviť budhistický chrám a že budhisti priniesli „veľmi dôležité“ budhistické „relikvie“, aby sa „na ne mohol pozrieť“. Je to odpadlík.
24. júna 2015 na stretnutí s budhistami [37] František požiadal Boha o požehnanie budhistov a prijal formálne budhistické požehnanie.
Katolícka Cirkev odsudzuje myšlienku, že náboženská sloboda by mala byť všeobecným občianskym právom.
Po útokoch v Amerike 11. septembra 2001 sa František zúčastnil na modlitebnom stretnutí s vodcami iných falošných náboženstiev pod obeliskom v Argentíne. [39] Obelisk je slobodomurárskym falickým symbolom.
Pápež Pius XI. vo svojej encyklike Mortalium Animos z 6. januára 1928 odsúdil katolícku účasť na medzináboženských modlitebných stretnutiach ako odpadlíctvo. Učil, že tí, čo túto činnosť uprednostňujú, opustili katolícke náboženstvo. Povedal tiež:
Ale ako sme už videli, František sa zapojil do mnohých medzináboženských modlitebných stretnutí.
23. januára 2002 František pozval mnohých rôznych vodcov falošných náboženstiev, aby sa modlili v katedrále v argentínskom Buenos Aires. [41] Na stretnutí sa zúčastnili vodcovia z hinduizmu, budhizmu, islamu a judaizmu. Františkovým vyhlásením počas stretnutia bolo, že „každá náboženská skupina sa bude modliť podľa svojej viery, jazyka a tradície, s úplnou úctou k ostatným.“ Toto je odpadlíctvo.
5. mája 2006 sa František modlil s členmi Parlamentu svetových náboženstiev [42] a v r. 2011 usporiadal svoje vlastné medzináboženské modlitebné stretnutie. [43]
20. marca 2013 sa František stretol s predstaviteľmi rôznych náboženstiev, medzi ktorými boli schizmatici, židia a moslimovia. František povedal:
Ďalej povedal, že si ich váži.
František sa prihovára na medzináboženskom zhromaždení, na ktorom sa zúčastňujú aj hinduisti, ktorí uctievajú modly a falošných bohov. Ďakuje im za ich „modlitby a požehnania“. To znamená, že schvaľuje a vyzýva na modlitbu k falošným bohom, a teda na modlárstvo.
František hovorí, že židia a moslimovia, ktorí neveria, že Ježiš je Boh, uctievajú Boha. Toto je rúhanie.
Ako sme práve ukázali, František úplne odmieta neomylné učenie Katolíckej Cirkvi, že príslušníci falošných náboženstiev musia prijať katolícku vieru, aby boli spasení.
František má úctu k ateistom
V knihe O nebi a zemi, na stranách 12 – 13, František hovorí, že si váži ateistov a nesnaží sa ich obrátiť: „K tomuto vzťahu nepristupujem, aby som ateistu prozelytizoval alebo obrátil ho; rešpektujem ho... ani by som nepovedal, že jeho život je odsúdeniahodný, pretože som presvedčený, že nemám právo vynášať súd o čestnosti tej osoby... každý človek je obrazom Božím, či už veriaci je alebo nie. Už len preto má každý množstvo cností, vlastností a svoju vlastnú veľkosť.“
František vyhlasuje, že žena, ktorá výslovne neverila v Boha, bola „dobrá žena“.
Ateista robil s Františkom rozhovor pre talianske noviny La Repubblica. [48] Rozhovor bol uverejnený 1. októbra 2013. František ateistovi výslovne povedal, že nemá žiaden zámer snažiť sa ho obrátiť. František v tomto rozhovore štyrikrát odmietol prozelytizmus. František vyhlásil:
František ďalej hovorí, že každý človek má svoju vlastnú predstavu o tom, čo je dobré alebo zlé. On každého človeka nabáda k tomu, aby išiel za dobrom tak, ako si ho každý predstavuje. Toto je nehorázne odpadlíctvo.
Vo svojom liste z 11. septembra 2013 pre talianske noviny La Repubblica František učí, že ľudia, ktorí neveria v Boha, môžu byť spasení. [49]
Toto je úplné odpadnutie od katolíckej viery.
František si váži tých, čo spáchali samovraždu
Františkovo učenie o človeku
Františkovo kacírske učenie o hriechu
Svätý Pavol to nehovorí. Toto je nehorázne. František potom pokračuje na ďalšej strane:
Všimnite si, že jediným hriechom, o ktorom František hovorí, je, že sa ľuďom nedáva jedlo alebo práca; nič nehovorí o hriechoch voči Bohu a Božej viere.
František o komunizme
František žiada komunistu Raula Castra, aby sa za neho modlil.
František o treste smrti
Toto tvrdenie je úplne kacírske. Katolícka Cirkev vždy podporovala legitímnosť trestu smrti za extrémne ťažké zločiny.
František propaguje sexuálnu výchovu
František „kňazov“ nabáda k tomu, aby opustili „kňazstvo“, ak sa zamilujú
Takže František pomôže mužovi, ktorý pred Bohom zložil trvalý sľub čistoty, aby svoj sľub porušil a kňazstvo opustil.
Františkovo kacírske učenie o gay „manželstvách“ a homosexualite
Teraz už bolo zdokumentované a potvrdené, že František podporoval homosexuálne civilné zväzky, keď bol v Argentíne. Len nechcel, aby sa homosexuálny civilný zväzok nazýval manželstvom. Toto je kacírstvo. Znamená to, že František schvaľoval zvrátené a ohavné sexuálne správanie, ktoré je v Písme a katolíckom učení odsúdené. Jeho postoj sa vôbec v ničom nelíši od schvaľovania potratov pod podmienkou, že štát potratom neudelí osobité alebo prednostné postavenie tým, že na ne nepoužije štátne fondy.
Všimnite si nasledujúce zaujímavé vyjadrenia Františka o „manželstvách“ gayov a homosexuáloch.
František hovorí, že si váži tých, čo uprednostňujú ohavnosť „manželstva“ osôb rovnakého pohlavia, a hovorí, že nikdy nebol neúctivý k sodomitom a zvrhlíkom.
František tiež spomína, ako dovolil argentínskemu prezidentovi Nestorovi Kirchnerovi, ktorý podporuje „manželstvá“ gayov, aby predsedal „katolíckej“ spomienkovej „bohoslužbe“ na počesť zosnulých „katolíckych kňazov“ a seminaristov:
Neskôr, keď odpadlícky prezident zomrel, František za neho okamžite slúžil verejnú „zádušnú omšu“.
František tiež umožnil politikom, ktorí sú výrečnými zástancami potratov a homosexuálnych „manželstiev“, prijať „Prijímanie“ na svojej inauguračnej „omši“. [52]
Súvisiace 4 minútové video: Antipápež František dal „Prijímanie“ propotratárom [EN]
19. augusta 2013 poskytol František rozhovor časopisu America. [53] V rozhovore František jasne učí, že aktívni homosexuáli nie sú Bohom odsúdení a odmietnutí.
Cirkev učí na základe Písma opak.
Súvisiace 21-minútové video: Šokujúci rozhovor s antipápežom Františkom [EN]
František o Máriinej reakcii na Ježišovu smrť
František obviňuje Máriu z toho, že chcela nazvať anjela klamárom.
František odmietol katolícku apologetiku
Vo svojom prejave nekatolíkom z 25. januára 2015 povedal: „Toľké mnohé minulé kontroverzie medzi kresťanmi môžu byť prekonané, keď dáme všetky polemické alebo apologetické úsilia bokom...“ Ďalej odsúdil „diskusie, v ktorých sa každá strana snaží presvedčiť tú druhú o správnosti svojich názorov.“ [56]
V prejave 4. mája 2015 František nazval luteránov takto: „bratia a sestry vo viere.“ [57]
16. februára 2015 František povedal, že existujú „vynikajúci svätí svedkovia o Kristovi z rôznych konfesií“. Ďalej povedal: „Je úplne jedno, či sú katolíkmi, pravoslávnymi, koptskými alebo protestantmi. Sú kresťanmi!“ [58]
František učí, že je „úplne jedno“, či je niekto katolík, protestant alebo „pravoslávny“. Katolícka Cirkev však vždy učila, že úplne záleží na tom, či je niekto katolíkom. Je dogmou, že človek bez katolíckej viery nemôže byť spasený.
Františkovo heretické učenie o heretikoch a schizmatikoch
Luteránsky exorcista, ktorého František odporučil
V Argentíne František odporučil „katolíkom“, ktorí hľadajú exorcistu, luteránskeho exorcistu. [59]
V knihe O nebi a zemi na str. 72 František cituje to, čo mu povedala jeho stará mama, keď bol mladší:
V r. 2006 František počas ekumenického stretnutia pokľakol, aby prijal požehnanie od protestantov. [60]
František urobil to isté 13. 3. 2013 hneď po tom, čo bol zvolený za antipápeža. František (namiesto toho, aby ľudí požehnal) ľudí požiadal o to, aby oni požehnali jeho (medzi nimi boli aj mnohí príslušníci rôznych nekatolíckych náboženstiev). [61]
18. marca 2013 František napísal novému vodcovi anglikánskej sekty. Laika Justina Welbyho nazval „ctihodným“ napriek tomu, že Katolícka Cirkev za pápeža Leva XIII. 13. septembra 1896 potvrdila, že anglikánsky obrad ordinácie je úplne neplatný. František povedal, že Welby má „pastoračnú službu“ a nazval ho „arcibiskupom“ Canterbury, čo znamená, že verí, že vodca heretickej a schizmatickej anglikánskej sekty je pravým jurisdikčným vodcom jedinej pravej Cirkvi v anglickom Canterbury. Heretického a schizmatického vodcu tiež poprosil, aby sa za neho modlil. [62]
Vo svojom príhovore schizmatikovi Welbymu z 14. júna 2013 ho František uvítal „nie ako hosťa alebo cudzinca, ale ako spoluobčana svätých a rodiny Božej.“ František tak dôrazne učí, že nekatolík Welby, ktorého František nazýva „Vaša Milosť“, je členom Cirkvi Kristovej. Toto je nehorázna heréza. František potom hovorí, že je „hlboko vďačný“, že sa za neho modlil tento kacírsky a schizmatický laik. František ďalej hovorí, že k anglikánom má hlbokú úctu a že v súčasnosti existuje lepšie porozumenie pre anglikánske duchovné a takzvané liturgické tradície.
Tvrdenie, že existujú anglikánski mučeníci, je heretické a popretím neomylnej dogmy, že niet spásy mimo Katolíckej Cirkvi.
Ako to učí Druhý vatikánsky koncil, František zastáva názor, že protestanti a „pravoslávni“ sú v Kristovej Cirkvi a že k spáse sa nepotrebujú obrátiť na katolícku vieru. To je heréza.
František nazýva schizmatika „Svätosťou“ a hovorí, že Boh zveril svoje stádo schizmatikovi. Nazýva ho tiež pastierom, čož znamená, že verí, že schizmatický vodca je pravým jurisdikčným vodcom jedinej pravej Cirkvi Kristovej.
Súvisiace 1-minútové video: Schizmatická „inaugurácia“ antipápeža Františka [EN]
V príhovore k delegácii východnej „pravoslávnej“ cirkvi Konštantínopola z 28. júna 2013 ich František prosíka, aby sa zaňho modlili: „Prosím vás, aby ste sa nakoniec modlili za mňa – potrebujem vaše modlitby...“ [65]
František nazýva zosnulého schizmatického vodcu významným duchovným vodcom a múdrym pastierom. František hovorí, že jeho dlhá služba schizmatickej cirkvi by mala byť inšpiráciou pre všetkých. Čiže František vyhlasuje, že služba schizmatickej cirkvi je službou pravej Cirkvi Kristovej.
Keď František hovoril o nedávnej smrti hlavy schizmatickej sýrskej „pravoslávnej“ cirkvi 30. januára 2015, povedal:
Byť vodcom schizmatickej cirkvi znamená byť oddaným „služobníkom Božím“ podľa Františka.
Antipápež František otvorene vyhlasuje, že nekatolícka „cirkev“ je cirkvou mučeníkov. Toto je totálne heretické. Je to veľmi jasné a verejné odmietnutie dogmy, že mučeníkmi môžu byť iba katolíci.
V knihe O nebi a zemi František na stranách 217-218 odporúča, aby rôzne denominácie „spolu kráčali v zmierenej rozmanitosti... tým, že veci budú robiť spoločne, že sa budú spolu modliť... bez toho, aby zrušili rôzne tradície“.
František tu propaguje herézu, že nekatolíkov by sme sa nemali snažiť obrátiť, ale kráčať a modliť sa spolu s nimi bez toho, aby sme zrušili ich rôzne heretické a schizmatické tradície.
František v rozhovore z 19. augusta 2013 o „pravoslávnych“ schizmatikoch rozpráva slovami:
Takže podľa Františka by schizmatici mali naďalej odmietať katolícke učenie a obrátenia nepotrebujú.
30. novembra 2014 František hovoril o uniatizme. Uniatizmus odkazuje na prijatie pápežstva a katolíckeho učenia cirkvami východného obradu. František, hovoriac východným schizmatikom, povedal:
Jeho vyjadrenie je verejným vyhlásením, že podnecovanie schizmatických cirkví k akceptácii pápežstva je zastaralým učením. Toto je zo strany Františka verejným odmietnutím pápežstva.
František – liturgický revolucionár
Tu František slávi modernistickú detskú „omšu“ so ženským liturgickým tancom. [72]
František počas svojho života, pravdaže, podával „Prijímanie“ na ruku.
František nikdy neslúžil platnú omšu, nielen preto, že slúži neplatnú novú omšu, ale aj preto, lebo bol „vysvätený“ 13. 12. 1969 v novom, neplatnom obrade ordinácie. František bol rovnako ako jeho predchodca Benedikt XVI. „vysvätený za biskupa“ v novom, neplatnom obrade konsekrácie. Pravý pápež je biskupom Ríma. František biskupom nie je. To je ďalším dôvodom, prečo nie je pápežom.
Slobodomurári Františka podporujú
Františka nedávno chválili veľmajstri lóží veľkých orientálnych lóží Talianska [73] a Argentíny. [74] Verejne podporili zvolenie Františka za nového antipápeža.
Na tejto fotografii Františka ho vidíme naznačovať niečo, čo vyzerá ako znak majstra druhej opony v slobodomurárstve. Toto je jasné gesto rukou, ktoré dávali slobodomurári naprieč dejinami. Nebolo by žiadnym prekvapením, keby sme zistili, že František je slobodomurár, pretože jeho presvedčenia, ktoré sa prejavili jeho slovami i skutkami, sú vskutku slobodomurárske. Hlavným učením slobodomurárstva je, že všetky náboženstvá vedú k Bohu. Ako sme v tomto krátkom sumári o Františkovi jasne dokázali – toto je presne to, v čo verí.
Súvisiace 1 minútové video: Dôkaz, že antipápež František je slobodomurár?
Viac o Františkových herézach nájdete v súbore Františkove nedávne herézy (Francis’ Recent Heresies).
V krátkosti, František pevne verí v a učí tie isté herézy, ktoré presadzovali ďalší antipápeži II. vatikánskeho koncilu. František je totálny heretik a odpadlík. Katolícka dogma stanovuje, že heretik nie je členom Katolíckej Cirkvi. Preto je neomylné, že František nie je platným pápežom, ale heretickým nekatolíckym antipápežom.
Katolícka Cirkev učí, že heretik by prestal byť pápežom a že heretik by nemohol byť platne zvoleným pápežom
Prečo František nemôže byť pápežom – Uznanie Františka za pápeža = Odpadnutie od viery
[1] http://www.youtube.com/watch?v=YgZ8ba74mmg
[2] http://www.lanacion.com.ar/637973-el-gesto-de-dos-amigos
[3] http://www.parroquiasannicolas.com.ar/noche_de_los_cristales_rotos.htm
[4] http://www.lanacion.com.ar/942600-teshuva-fidelidad-y-ternura
[5] http://www.youtube.com/watch?v=5qAXW5Bsmqc
[6] http://www.youtube.com/watch?v=yBcjoNnv1xc
[7] http://www.radiojai.com.ar/online/notiDetalle.asp?id_Noticia=49261
[8] http://pagina-catolica.blogspot.com.ar/2012/11/rabino-ofende-la-iglesia-en-la-uca.html
[9] http://www.aica.org/4058-conmemoracion-judeo-cristiana-de-la-noche-los-cristales-rotos.html
[10] http://youtu.be/hOyLzrOSBug?t=10m47s
[11] http://es.jn1.tv/video/news/los-jud-os-argentinos-celebran-januc.html
[12] http://www.zenit.org/en/articles/francis-writes-rome-s-chief-rabbi
[13] L'Osservatore Romano, 27. marca 2013, s. 4. - http://en.radiovaticana.va/storico/2013/03/25/pope_francis_passover_telegram_to_jewish_community_%28full_text%29/en1-676681
[14] L'Osservatore Romano, 24. apríla 2015, s. 16. - http://w2.vatican.va/content/francesco/en/letters/2015/documents/papa-francesco_20150420_lettera-morte-toaff.html [ Ďalšie jazyky: ES - FR - IT - PT ]
[15] http://w2.vatican.va/content/francesco/en/speeches/2013/june/documents/papa-francesco_20130624_international-jewish-committee.html - [ Ďalšie jazyky: DE - ES - FR - IT - PT ]
[16] La Stampa, September 29, 2013, “Pope Francis and Rabbi Skorka make history in the Vatican” - http://vaticaninsider.lastampa.it/en/the-vatican/detail/articolo/francesco-francis-francisco-28206/
[17] http://www.catholicnews.com/data/stories/cns/1303392.htm
[18] http://w2.vatican.va/content/francesco/en/speeches/2015/april/documents/papa-francesco_20150430_cursillos-di-cristianita.html - [ Ďalšie jazyky: DE - ES - FR - IT - PT ]
[19] Francis, “encyclical Laudato Si”, May 24, 2015. - http://w2.vatican.va/content/francesco/en/encyclicals/documents/papa-francesco_20150524_enciclica-laudato-si.html - [ Ďalšie jazyky: AR - DE - ES - FR - IT - PL - PT ]
[20] http://visnews-en.blogspot.it/2015/06/other-pontifical-acts_17.html
[21] L'Osservatore Romano, 28. novembra 2014, s. 16. - http://press.vatican.va/content/salastampa/es/bollettino/pubblico/2014/11/20/0864/01861.html - [ Ďalšie jazyky: ES - IT - EN - FR - DE - PT ]
[22] Antipápež František: „A prichádza na moju myseľ povedať niečo, čo môže byť pochabé alebo možno heréza“
[23] http://edant.clarin.com/diario/2005/08/02/sociedad/s-03601.htm
[24] http://www.lanacion.com.ar/726634-se-hara-hoy-el-sepelio-de-adel-made
[25] Summa Theologiae, Pt. II, Q. 12, A. 1, Obj. 2.
[26] http://w2.vatican.va/content/francesco/en/homilies/2013/documents/papa-francesco_20130708_omelia-lampedusa.html - [ Ďalšie jazyky: DE - EN - ES - FR - IT - PT ]
[27] L'Osservatore Romano, 7. – 14. augusta 2013, s. 7. - http://w2.vatican.va/content/francesco/en/messages/pont-messages/2013/documents/papa-francesco_20130710_musulmani-ramadan.html - [ Ďalšie jazyky: AR - DE - EN - ES - FR - IT - PT ]
[28] Decrees of the Ecumenical Councils, Sheed & Ward and Georgetown University Press, 1990, Vol. 1, p. 479.
[29] http://www.reuters.com/article/2006/12/01/us-pope-turkey-idUSL2862679720061201
[30] Benedict XVI, Meeting with the President of the Religious Affairs Directorate, November 28, 2006. – http://w2.vatican.va/content/benedict-xvi/en/speeches/2006/november/documents/hf_ben-xvi_spe_20061128_pres-religious-affairs.html - [Ďalšie jazyky: DE - EN - ES - FR - IT - PT - TR ]
[31] Benedict XVI, Address to New Ambassador of Turkey, November 19, 2007. – http://w2.vatican.va/content/benedict-xvi/en/speeches/2007/january/documents/hf_ben-xvi_spe_20070119_ambassador-turkey.html - [Ďalšie jazyky: DE - EN - ES - FR - PT ]
[32] Benedict XVI, Address, December 22, 2006. – http://w2.vatican.va/content/benedict-xvi/en/speeches/2006/december/documents/hf_ben_xvi_spe_20061222_curia-romana.html - [Ďalšie jazyky: DE - EN - ES - FR - IT - PT ]
[33] http://w2.vatican.va/content/benedict-xvi/en/speeches/2006/september/documents/hf_ben-xvi_spe_20060912_university-regensburg.html#_ftn3 - [Ďalšie jazyky: DE - EL - EN - ES - FR - IT - PT ]
[34] John Paul II, Visit to Wadi Al-Kharrar, March 21, 2000. – http://w2.vatican.va/content/john-paul-ii/en/travels/2000/documents/hf_jp-ii_spe_20000321_wadi-al-kharrar.html - [Ďalšie jazyky: DE - EN - ES - FR - IT - PT ]
[35] L'Osservatore Romano, 26. septembra 2014, s. 8. - http://w2.vatican.va/content/francesco/en/homilies/2014/documents/papa-francesco_20140921_albania-omelia.html - [Ďalšie jazyky: AR - DE - EN - ES - FR - IT - PL - PT ]
[36] http://www.news.va/en/news/pope-francis-says-there-are-limits-to-freedom-of-e
[37] http://w2.vatican.va/content/francesco/it/speeches/2015/june/documents/papa-francesco_20150624_buddisti-cattolici.html - [Ďalšie jazyky: ES - IT - PT ]
[38] L'Osservatore Romano, 22. mája 2013, s. 11. - http://w2.vatican.va/content/francesco/en/speeches/2013/may/documents/papa-francesco_20130518_veglia-pentecoste.html - [Ďalšie jazyky: DE - EN - ES - FR - IT - PT ]
[39] http://www.lanacion.com.ar/334678-ceremonia-ecumenica
[40] Claudia Carlen, The Papal Encyclicals, Raleigh: The Pierian Press, 1990, Vol. 3 (1903-1939), p. 317.
[41] http://www.lanacion.com.ar/368653-sintesis
[42] http://www.par.org.ar/bergoglio.htm
[43] http://comipaz.wordpress.com/2011/10/13/peregrinos-de-la-paz/
[44] L'Osservatore Romano, 27. marca 2013, s. 7. - http://w2.vatican.va/content/francesco/en/speeches/2013/march/documents/papa-francesco_20130320_delegati-fraterni.html - [Ďalšie jazyky: AR - DE - EN - ES - FR- IT - PL - PT ]
[45] L'Osservatore Romano, 16. januára 2015, s. 5. - http://w2.vatican.va/content/francesco/en/speeches/2015/january/documents/papa-francesco_20150113_srilanka-filippine-incontro-interreligioso.html - [Ďalšie jazyky: AR - DE - EN - ES - FR - IT - PL - PT ]
[46] http://w2.vatican.va/content/francesco/en/speeches/2015/june/documents/papa-francesco_20150606_sarajevo-giovani.html - [Ďalšie jazyky: AR - DE - EN - ES - FR - HR - IT - PL - PT ]
[47] L'Osservatore Romano, 22. mája 2015, s. 14-15. - http://w2.vatican.va/content/francesco/en/speeches/2015/april/documents/papa-francesco_20150430_cursillos-di-cristianita.html - [ Ďalšie jazyky: DE - ES - FR - IT - PT ]
[48] http://www.repubblica.it/cultura/2013/10/01/news/pope_s_conversation_with_scalfari_english-67643118/
[49] http://www.repubblica.it/cultura/2013/09/11/news/the_pope_s_letter-66336961/
[50] http://www.repubblica.it/cultura/2013/10/01/news/pope_s_conversation_with_scalfari_english-67643118/
[51] L'Osservatore Romano, 14. marca 2014, s. 6-7. - http://www.catholicnewsagency.com/news/transcript-pope-francis-march-5-interview-with-corriere-della-sera/
[52] http://www.washingtontimes.com/blog/inside-politics/2013/mar/19/despite-abortion-views-biden-pelosi-receive-commun/
[53] http://americamagazine.org/pope-interview
[54] https://razonyfe.org/images/stories/Entrevista_al_papa_Francisco.pdf
[55] http://w2.vatican.va/content/francesco/en/speeches/2015/may/documents/papa-francesco_20150529_bambini-malati-santa-marta.html - [ Ďalšie jazyky: DE - EN - FR - IT - PT ]
[56] http://w2.vatican.va/content/francesco/en/homilies/2015/documents/papa-francesco_20150125_vespri-conversione-san-paolo.html - [ Ďalšie jazyky: DE - EN - ES - FR - IT - PL - PT ]
[57] http://w2.vatican.va/content/francesco/en/speeches/2015/may/documents/papa-francesco_20150504_chiesa-evangelico-luterana-svezia.html - [ Ďalšie jazyky: EN - ES - FR - IT - PT ]
[58] http://w2.vatican.va/content/francesco/en/speeches/2015/february/documents/papa-francesco_20150216_moderatore-chiesa-scozia.html - [ Ďalšie jazyky: DE - EN - ES - FR - IT - PL - PT ]
[59] http://www.diariopopular.com.ar/notas/150119-la-historia-del-exorcista-favorito-del-papa-francisco
[60] http://www.lanacion.com.ar/816217-masiva-oracion-por-la-unidad-cristiana
[61] L'Osservatore Romano, 20. marca 2013, s. 1.
[62] L'Osservatore Romano, 27. marca 2013, s. 6.
[63] L'Osservatore Romano, 8. mája 2015, s. 7. - http://w2.vatican.va/content/francesco/en/speeches/2015/april/documents/papa-francesco_20150430_commissione-internazionale-anglicana-cattolica.html - [ Ďalšie jazyky: DE - EN - ES - FR - IT - PT ]
[64] L'Osservatore Romano, 15. mája 2013, s. 3. - https://w2.vatican.va/content/francesco/en/speeches/2013/may/documents/papa-francesco_20130510_tawadros.html - [ Ďalšie jazyky: AR - DE - EN - ES - FR - IT - PT ]
[65] http://w2.vatican.va/content/francesco/en/speeches/2013/june/documents/papa-francesco_20130628_patriarcato-ecumenico-costantinopoli.html
[66] L'Osservatore Romano, 3. apríla 2015, s. 5. - http://press.vatican.va/content/salastampa/en/bollettino/pubblico/2015/03/28/0224/00500.html
[67] http://w2.vatican.va/content/francesco/en/speeches/2015/january/documents/papa-francesco_20150130_chiese-ortodosse-orientali.html - [ Ďalšie jazyky: DE - EN - ES - FR - IT - PT ]
[68] http://w2.vatican.va/content/francesco/en/audiences/2013/documents/papa-francesco_20130619_udienza-generale.html - [ Ďalšie jazyky: AR - DE - EN - ES - FR - HR- IT - PL- PT]
[69] http://americamagazine.org/pope-interview
[70] Pápežské encykliky, zv. 3 (1903-1939), s. 317.
[71] http://w2.vatican.va/content/francesco/en/speeches/2014/november/documents/papa-francesco_20141130_turchia-conferenza-stampa.html - [ Ďalšie jazyky: DE - EN - ES - FR - IT - PL - PT ]
[72] http://www.youtube.com/watch?v=RwS9umpEkvs
[73] https://web.archive.org/web/20150414183919/http://grandeoriente.it/comunicati/2013/03/il-gran-maestro-raffi-con-papa-francesco-nulla-sara-piu-come-prima.aspx
[74] http://masonicpressagency.blogspot.com/2013/03/grand-lodge-of-argentina-welcomes.html