^
^
Nedávne videá a články | Apokalypsa teraz vo Vatikáne | Nová “omša” novus ordo | Prečo peklo musí byť večné | Antikrist identifikovaný | Sedevakantizmus | Prečo tak mnohí nemôžu veriť | “Magicians” Prove A Spiritual World Exists | Úžasné dôkazy o Bohu |
Pravda o cirkvi II. vatikánskeho koncilu | Herézy II. vatikánskeho koncilu | Kroky k obráteniu | Mimo Cirkvi niet spásy | Vyvrátenie východného „pravoslávia“ | Svätý Ruženec | Páter Pio | Falošní tradicionalisti |
Gaudium et spes – druhovatikánska konštitúcia o Cirkvi v súčasnom svete
Revolúcia II. vatikánskeho koncilu
Jednou z najčastejšie opakovaných heréz sekty II. vatikánskeho koncilu je myšlienka, že Kristus sa svojím vtelením spojil s každým človekom. Druhý vatikánsky koncil hovorí o spojení medzi Kristom a každým človekom, ktoré plynie zo samotného vtelenia. Ján Pavol II. prevzal štafetu tohto kacírstva rozbehol sa s ňou na plné obrátky až k jej logickému dôsledku – všeobecnej spáse.
Viac z učenia Jána Pavla II. v tomto ohľade preberieme v sekcii o jeho herézach. Myšlienka, že Boh sa vo vtelení spojil s každým človekom, je chybná a heretická. Niet žiadneho spojenia medzi Ježišom Kristom a každým človekom, ktoré by plynulo zo samotného vtelenia.
Celým zmyslom Katolíckej Cirkvi je zjednotiť ľudstvo s Ježišom Kristom. Toto sa deje skrze vieru a krst. Ak k zjednoteniu celého ľudstva s Ježišom Kristom došlo pri vtelení, potom Cirkev nemá žiaden význam a je vlastne zbytočná. To isté by sme museli povedať o ukrižovaní, zmŕtvychvstaní, siedmich sviatostiach atď., z ktorých ani jedno nemá podľa II. vatikánskeho koncilu a Jána Pavla II. žiadny význam čo do zjednotenia ľudstva s Ježišom Kristom. V tomto systéme sa Kristovo ukrižovanie, ktorým bol svet skutočne vykúpený a dostal šancu byť spasený, stáva namiesto toho len prostým znamením spojenia medzi Kristom a každým človekom, ktoré už existuje a existovalo od vtelenia. Vykúpenie teda nemá žiadnu spásonosnú hodnotu. Človek môže vidieť, že v tomto systéme je zároveň celá katolícka náuka spláchnutá do záchoda.
V skutočnosti je táto náuka II. vatikánskeho koncilu, ktorá bola nespočetne veľakrát zopakovaná a rozvedená Jánom Pavlom II., vlastne horšia ako kacírska doktrína Martina Luthera. Luther, hoci bol heretik, aspoň veril, že na zjednotenie s Kristom človek musí mať vieru v kríž Ježiša Krista. Podľa doktríny II. vatikánskeho koncilu a Jána Pavla II. je však viera v kríž Ježiša Krista prebytočná, pretože celé ľudstvo už bolo „navždy“ spojené s Kristom (Ján Pavol II., Redemptor Hominis, 13). Dúfame, že čitateľ vidí neuveriteľnú zlomyseľnosť, ktorá sa skrýva za výrokom druhovatikánskej konštitúcie Gaudium et spes #22.
Teraz budeme citovať katolícke dogmy, ktoré ukazujú, že spojenie medzi hriešnym ľudstvom a Kristom pochádza len z viery a krstu; dedičný hriech sa neodpúšťa žiadnym iným spôsobom.
Spojenie s Kristom sa tiež stráca odlúčením od Cirkvi, niečo, s čoho spomenutím si II. vatikánsky koncil nerobí starosti.
Okrem herézy v Gaudium et spes #22 je v Gaudium et spes aj niekoľko ďalších, ktoré stoja za zmienku. Gaudium et spes učí, že regulácia plodnosti je cnostná.
Tu máme učenie II. vatikánskeho koncilu, že antikoncepcia môže byť cnostná a že páry si môžu zvoliť počet detí, ktoré sa majú narodiť. Toto je v rozpore s prirodzeným zákonom. Boh je autorom života. Žiadnej ľudskej bytosti nie je dovolené zasahovať do Božej vôle priniesť na svet nový život regulovaním pôrodnosti alebo obmedzovaním jeho rodiny. Antikoncepcia nie je nikdy dovolená, bez ohľadu na to, či je vykonávaná takzvanými „prirodzenými“ alebo umelými metódami. Pre viac o tejto záležitosti si pozrite sekciu tejto knihy zaoberajúcu sa prirodzeným plánovaným rodičovstvom.
Postupujúc ďalej musíme prebrať druhovatikánsku adoráciu človeka.
Toto je rúhanie! Ak majú byť všetky veci na zemi usmernené na človeka ako na svoj stredobod a vrchol, znamená to, že všetko má byť merané podľa zákona ľudského, nie Božieho. Toto znamená, zo všetkých faktických hľadísk, že človek je v skutočnosti Boh – všetko má byť usmernené na neho. Človek bol postavený na miesto Boha.
[1] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 2, p. 1082.
[2] The Papal Encyclicals, Vol. 5 (1958-1981), p. 255.
[3] The Papal Encyclicals, Vol. 5 (1958-1981), p. 255.
[4] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 1, p. 576.
[5] Denzinger 2195; The Papal Encyclicals, Vol. 3 (1903-1939), p. 274.
[6] The Papal Encyclicals, Vol. 2 (1878-1903), p. 391.
[7] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 2, pp. 1103-1104.
[8] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 2, p. 1105.
[9] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 2, p. 1132.
[10] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 2, p. 1085.
[11] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 2, p. 1075.
Súvisiace články